Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan álljak neki a szobatisz...

Hogyan álljak neki a szobatisztaság témának?

Figyelt kérdés

Honnan tudom h készen áll?

Vegyem le a pelust neki egész napra és vezessen rá a bilire vagy hogy kéne? Gőzöm sincs..

2 éves a kisfiam. Mindig elől volt a bili, néha rá ült ruhában és úgy játszott.

Vannak ezek a lesz oktató pelusok, marketing vagy tényleg beválik?


2019. nov. 3. 12:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Leszoktató* bocsánat, kijavit a telefon..
2019. nov. 3. 12:23
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Két gyerekem van, egyikkel sem álltam előbb neki, mint az ovi előtti nyár. Felesleges lett volna, korai volt.


Akkor megbeszéltük, hogy nyár végén óvoda, tele játékokkal, gyerekekkel, és csak akkor mehet, ha nincs rajta pelus, mert oda a nagyok járnak. A fiam 1 hét alatt szokott le , a lányom egyik napról a másikra. Mert ők akarták és nem én.

2019. nov. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Ajanlom a Tiny potty c. konyvet, ha tudsz angolul, vagy a peldnkatlanodj.com online tanfolyamat a gyenged szobatisztasagrol.
2019. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :=
2019. nov. 3. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

2 éves a szobatisztasággal már elkéstél. Lehet már nagyon hozzászokott a pelenkához és ha leveszed csak zavarba ejted, a nem megszokott dolgok elbizonytalanítják, nem fogja érteni mi változott hirtelen.

Mikor tanul a gyerek járni, akkor célszerű hosszabb időre levenni a gyerekről a pelenkát. Így könnyebb a mozgása, ezért harcolni fog a pelenka ellen. És nem tartja a pelenkát a teste részének.

2019. nov. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Attól, h nem szoba tiszta sokat pucérkodik.

Főleg nyáron, alig volt rajta pelus


De az elég meredek, h 2 évesen elkestem. Mások szerint meg siettetem. Had döntésem már el én. Tanácsot kértem, de nem arról, hogy mikor kezdjük el.

2019. nov. 5. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Hát döntsd el te, hogy meddig pelenkázod! Csak nem értem miért tetted fel a kérdést. Még az lesz a végén, hogy a kérdező ad tanácsot, útmutatást a témában. Ez praktikus, mert nem lehet leszavazni ha butító a válasza.

Értem, ha te rosszul csinálod csinálja úgy más is. Vagy talán a pelenka fogyasztása, vásárlása üzletileg neked előnyös. Talán ebből élsz?

2019. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom a 2 éves kor a legrosszabb időszak a szobatisztaság elkezdésére. Ilyenkor már az ezirányú ösztönös törekvései gátoltak. Célszerű megvárni, míg tudatos lesz 3 éves kór körül. És akkor elkezdeni.

A gyereket az életre kell nevelni. Nem jó ha mindent a szájába kap, mert hisztis lesz. De az sem, ha nem foglalkozunk vele, gátlásos lesz. A gyerekkel személyre szabottan kell foglalkozni. Az evéshez, iváshoz, szobatisztasághoz, öltözködéshez szükséges képességek fejlesztését már a gyerek születésekor el kell kezdeni. Figyelni kell a gyereket játék közben, hogy fejlődik a mozgása, az értelme és ahhoz mérten kell a gyerek önállóságát fejleszteni. A könyvek az átlagról szólnak, a gyerek meg egyéniség.

Csak azon lehet segíteni, aki nyitott, hajlik a változásra. Ezért értékelni kell, ha a gyerek nyitott valamire, törekszik az önállóságra. A nevelés lényege ennek az észrevétele. Ha olyat erőltetünk a gyerekre, amire nem nyitott, az kudarcra van ítélve.

2019. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A korrak kapcsolatban nulla kérdésem volt, kedves utolsó előtti.

Minden más tippet köszönök!

2019. nov. 7. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!