Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nem akar leszokni arról hogy...

Nem akar leszokni arról hogy nem pisil be?

Figyelt kérdés

5 éves lesz júliusban a kisfiam, nyáron lesz 2 éve, hogy nics pelenka.

A leszoktatást nem siettem el, 3 éves elmúlott! A nappali leszokás nagyon hamar ment, de az éjszakai még ma sem :(

Az A legnagyobb problémám, hogy mostmár nappal is elkezd a gatyájába pisilini/csurgatni, miért?

Annyira játszik hogy elfelejti? Lusta?

"DUDÁBÓL " (CSŐRÖS POHÁRBÓL) Iszik minden este lefekvés előtt. A múltkor megkérdeztem, hogy mikor szeretnél leszokni az éjszakai pelusról? Azt mondta, ha nagy fiú leszek és leszokok a dudárol.. gondoltam ezzel kapcsolja össze a pelust mert hogy babanak való mind a kettő.

Nagyon szépen ő magától mondta hogy akkor dobjuk ki a dudát, ki is dobta Ő a kukába és mondta hogy már nem fog bepisilni.. De mégis! Azóta is úgyan úgy.

Mit tegyek ?


2020. jan. 6. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Hihetetlen hogy még manapság is azt gondolják rengetegen hogy az éjszakai szobatisztaság is szoktatás kérdése, pedig nem! Az ágytisztaság nem érettségi, szociális hanem HORMONÁLIS kérdés. A vizelet sűrűsödéséért felelős hormon (ADH) valamikor 2 és 6 éves kor között kezd el termelődni, egyénenként változó hogy mikor. Teljesen felesleges ezzel stresszelni, erre trenírozni a gyereket, 6 éves kor alatt nem kóros az éjszakai bepisilés. Egyik fiam 3 évesen egyszerre lett szoba- és ágytiszta, másik kettőre még 4,5 évesen is adtam éjjelre a bugyipelust. Én békén hagynám a témával, lehet a nap közbeni becsurranás is emiatt van.
2020. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindenre nyitott vagyok! :)

Megmondom őszintén hogy engem nem zavar, de az oviba alvásnál héti 1 alkalommal is bepisil és az apuka is engem nyagat az óvónőkkel hogy ez nem normális .. De akkor szerinted hagyjam, majd kialakul magától?

Van valami abban amit mondasz mert mióta apa és én is ragorcsoltunk azóta van ez a nappali csuri is.

2020. jan. 6. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nyugodtan mondd meg nekik hogy bár lehet bosszantó, DE IGEN normális. Keress rá csomó infó van az ADH-ról (antidiuretikus hormon) neten. Én a gyereket is békénhagynám a témával, éjszakára “alvósbugyi” (enyémek már 4 évesen kiakadtak ha pelusnak hívtam), oviban meg a heti 1 ágynemű mosás nem olyan borzasztó. Ráértek egy év múlva elkezdeni újra foglalkozni a dologgal, de szerintem addig magától is meg fog oldódni.
2020. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) megpróbálkozunk vele nem próbálkozni! :) remélem tényleg sikerül hamarosan
2020. jan. 7. 04:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!