Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3,5 eves kisfiam nem akar...

Nitókrisz kérdése:

3,5 eves kisfiam nem akar leszokni a pelusba kakilasrol, mit tegyek meg?

Figyelt kérdés

Pisilni mar regota szepen pisil a wcbe, de nem kakilni nem hajlando se bilibe, se szukitovel wc-re. Eroltetni nem akarom, nem is lehetne szerintem, de mar mindent kiprobaltunk es nem :( Azt mondja, hogy majd ha o is nagy apuka lesz, majd akkor kakil wc-be. Hiaba mondom, hogy a tobbi kisgyerek is mar odakakil, nem akar. Csak pelusba, felrevonulva es allva, mikozben jatszik valamivel.


Van valami otletetek, ami bevalt?


2014. jún. 12. 00:00
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

Oda kell ültetni. Nincs más. Látod hogy kakilnia kell, akkor odavonszolod a wc-hez, leszeded róla a pelenkát, és ha kell fél napot is ott vársz vele.


Te vagy a szülő, a gyerek ekkor még nagyon kicsi, nem szabad ráhagyni.

2014. jún. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne adj rá pelenkát. Akármennyire is látod, hogy "szenved" emiatt... előbb utóbb kakilni fog valahova (lehet először a földre), de utána nem lesz gondod vele. A lányommal ugyanezt csináltuk, csak ő akkor még 2,5 éves volt. Ő se akart sehova... pont nyár volt, megbeszéltük, hogy a kukásautó elvitte a pelenkákat, helyette kapott egy játékot.. onnantól kezdve bilibe sikerült :)
2014. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pisil már wc-be, akkor miért adtok rá pelenkát egyébként?
2014. jún. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom ugyan "csak" 1 hónappal múlt 3 éves, de ugyanezt csinálta. Magától leszokott, előtte 6 hónappal lett szobatiszta. Ő tudta pedig ,hogy mi lenne "az elvárás", de szegénykém többször leült a WC-re, bilire, nagyon akart kakálni, de nem jött neki össze. Aztán ovastam, hogy vannak gyerekek akiknek ülve kakálás egy hosszabb folyamat, mert nem tudják magukat elengedni. Én vettem neki Leavolac szirupot és hogy attól- e , de sikerült neki a bilibe kakálni és onnantól kezdve nem volt gond. Olyan anyuka lehetsz mint én, azt gondolom, hogy ha eddig nem erőltetted, akkor most sem kellene mr, hátha sikerül neke magától leszoknia.
2014. jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magától le fog szokni róla, nálunk is probléma volt ez majdnem 4 éves koráig, minél jobban erőltettük a vécébe kakilást, annál inkább csak visszatartotta, gondolom azért adsz rá pelenkát hogy tudjon, merjen kakilni, egyszer csak azt veszed észre nincs rá szükség, ne zavard össze a gyereket, szerintem fontosabb hogy legyen széklete mint az, hogy hova.
2014. jún. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! Probalkozni fogunk, de eroltetni tovabbra sem szeretnem.


Pelust azert kap, mert ha kakilnia kell, akkor jon, hogy adjam ra, mar probaltam, hogy akkor nem adom, de csak siras lett a vege es nem kaka :( Problemasok is vagyunk a kakival, ezert nem is akarom eroltetni, mert tudom milyen az, ha tobb napig nem kakil es szorulasa van. Sajnos lehet tolem orokolte, en tobbszor voltam gyerekkoromban korhazban ez miatt, majdnem belcsavarodast kaptam.

2014. jún. 12. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy új játék, ami barátságosabbá teszi a Wc-t? :) Mondjuk csak a wc-n kaphatná meg, nyilván olyasmi amit közben is lehet nézegetni. :D Sok felnőtt is szeret pl wc-n olvasgatni, mert így másra koncentrál, adott esetben könnyebben jön az eredmény is. :)
2014. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!