Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves fiam nem akar a pelusró...

3 éves fiam nem akar a pelusról leszokni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akar a bilin csücsülni, nem akar a wc-re se. Leveszem róla a pelust de spontán bepisil mindenhova, nem is zavarja hogt abban ül.. A kakiját napokig visszatartja! Mit csináljak?
2017. máj. 24. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd rá, majd leszokik magától. Ne erőltesd.
2017. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak megy iskola elökészítöbe szeptembertöl és pelussal nem veszik fel! Anúgy hagynám én hogy magától leszokjon. A lányom 2.5 évesen egyik bap azt mondta. Mami èn már nagylámy vagyok és nem szeretnék pelust hordani. És levettük és annyi annyi volt! Hátha tud valaki valami okosat mondani hogyan vegyem rá a fiam...
2017. máj. 24. 09:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Jutalmazd valamivel. Mondd neki, hogy ha használja a wc-t, bilit akkor ezt vagy ezt kap.
2017. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak nagyon jó képeskönyvek bilizésről, amit nézegethettek, jutalmazni lehet matricával, ha ráül. Vagy a pelusra lehet kisgatyát húzni, hogy érezze, hogy ő már nagyfiú. Alsónemű lehet valami figurás, amit kedvel.
2017. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács ne erőltesd. Ha most erőlteted később komoly lelki próblémákat is okozhat. Az hogy a lányod 2,5 évesen szobatiszta lett az ezért is van mert a lányok hamarabb érnek. De jön a nyár amikor majd lehet pelus nélkül lenni és így talán majd ha kint vagytok az udvaron akkor könnyebben fog ráérezni. Kijelölhetsz egy helyet ahova pisilhet és ha sikerül akkor kap valamit érte. Akár apuka is megmutathatja hogy a nagyfiúk hogy pisilnek. (Tudom ez meredek de egy próbát megér) Vehetsz nadrágpelust amit csak le kell tolni hátha az is segít. Plusz beszélgess bele róla hogy a nagyfiúk már nem a pelusba pisilnek, kakilnak. Szeptemberig még van 3 hónap hogy szobatiszta legyen ne siettesd mert csak feszültség lesz benne és csak azért se fog a bilibe és a wc-be pisilni.
2017. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj! Vidd játszótérre, hasonló korúak közé,akik már szobatiszták. Hidd el 1 hónap és szobatiszta lesz. Itt a jó idő, itt lesz a nyár, majd rájön magától,hogy bizony ez nem jó érzés. Tavaly ilyenkor még pelenkás volt a lányom! Mi is azt hittük pelenkával megy az oviba. Augusztus elején szobatiszta lett teljesen. Jó nem mondom,hogy nem voltak kis balesetek, de mikor a beszoktatás volt, már nem kellett a pelenka. Van időtök még,nyugi. :)
2017. máj. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyu, nekem lányom van, de 3 éves kora előtt figyelemre sem méltatta a bugyit, bilit, szűkítőt. Tavaly szeptemberben kezdte az ovit, júliusi születésű egyébként. Szóval tavaly ilyenkor már én is be voltam feszülve hogy mi lesz, nem lesz szobatiszta szeptemberre. Még kérdést is írtam ki én is.

Aztán júliusban szinte egyik-napról a másikra pisiszobatiszta lett a délutáni és esti alvásnál is. Tulajdonképpen nálunk az volt a kulcs, hogy hiába ültettem bilire valahogy akkor sosem kellett neki, egyszer meg úgy kaptam el, hogy pont kellett neki, belepisilt volt nagy csodálkozás, taps, örömmámor. Tetszett neki, hogy belepisilt és onnantól ment a dolog.

A kakát viszont még fél évig a bugyiba nyomta bele, nem tartotta vissza, de nem is szólt. Szóval oviba már úgy járt, hogy a kaka még a bugyiba ment, de az oviban sosem kakált. Ez végül úgy oldódott meg, hogy karácsonyra nagyon szeretett volna egy bizonyos játékot és megígértük neki, hogy meglesz, ha bilibe kakil. Így lett, megkapta.

Szóval, tudom, hogy nehéz de tényleg én is csak azt tudom mondani, hogy türelem.

2017. máj. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!