Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A gyermekem pár nap leforgása...

A gyermekem pár nap leforgása alatt szobatiszta lett, pisi baleset nélkül megy de a nagydologgal van egy kis gond. Mi legyen? Tanácsot szeretnék

Figyelt kérdés

Azt látom rajta hogy nem mer a wcben kakilni. Érzi, hogy kell, szól is és ráül a wcre akkor már azt mondja hogy nem kell neki de látom rajta hogy fél.

Sokat beszélgetünk róla h nincs mitől félnie de egyenlőre csak visszatartja

Van ami segít ilyenkor? Mese, könyv?


2020. jún. 15. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk ugyanez volt. Nem erőltettem, adtam rá pelust, ha kakilnia kellett. De belengettem neki, hogy ha sikerülne a wcbe vagy a bilibe kakilni, akkor kapna valamit amit szeretne. Ki is választott egy játékot, de utána egy ideig még mindig csak pelusba kakilt. Egyszer csak magától mondta, hogy most már nagyfiú és a bilibe szeretne kakilni.
2020. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Próbáltam adni rá pelust, de nem engedi egyáltalán már a pelust, azt mondja a wcbe szeretne. :(
2020. jún. 15. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem fél a gyerek a WC-től, hanem szereti tartogatni. Ez minden gyereknél megvan csak nem verik nagydobra.

Nem helyes a gyerekre ráerőltetni az akaratunkat. El kell fogadni, hogy csak később szeretne megszabadulni a kakitól. Mert akár visszafejlődhet pelenkássá a gyerek. Ha van rá lehetőség (pl. otthon van a gyerek, vagy WC közelében van) hagyni kell had éljen a szenvedélyének.

Ha erősködünk a gyerekkel, azzal szembe fordítjuk önmagával, kitaszítottnak fogja érezni magát, azt fogja érezni, hogy nem szeretik és depressziós lesz.

Bízni kell a gyerekben, hogy okos, tudja mit akar és szereti a szüleit.

2020. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Vettem egy könyvet, kis piros, a címe Bilikönyv. Kisfiamnak tetszett, már kívülről fújja a szövegét. Nehezen ment a kaki, volt, hogy fél napig ezt játszottuk, jön...wcre ültünk...nem jön. Aztán akkor sikerült, mikor már nagyon kellett neki, de nem mert ráülni. Ekkor kicsit erőltettem, h ráüljön, és végre túlestünk rajta. Az volt a baja, hogy félt, mi fog történni, meg hogy fájni fog. Persze beigértünk egy kinder tojást, amit nagyon szeret, ez motiválta. Ezt viszont nem ajánlom, mert azóta is várja a "meglepetést", ha sikerül a wcbe kakilni. =D 2,5 éves, másfél hónap alatt jutottunk el a nagy nehezen sikerülttől a most már szól, hogy kell és probléma nélkül sikerülig. Kitartás!
2020. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4-es válaszoló: ugyanez van most nálunk, ezt játszuk hogy szalad a wcre, feláll azt mondja nem kell... se pelusba se kisgatyába nem kakil, ma mikor már nagyon kellett neki 3x sikerült neki egy pici darabot. Sajnálom szegényt, de erőltetni sem szeretném.

Megpróbálok beígérni neki vmit, a kinder tojás nálunk is nagy sláger, de nem a csoki része miatt, mert azt nem szereti, hanem a játék. 😀

De köszi a tippeket.

2020. jún. 15. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Az váltja ki a gyereknél a bélrenyheséget (székrekedést) mikor tiltják a gyereknek a székletvisszatartást. Ilyenkor ugyanis gyengül a székelésiinger és ezért napokkal tovább visszatartja a gyerek a kakit.
2020. jún. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!