Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes lenne elkezdeni...

Érdemes lenne elkezdeni bilire szoktatni vagy csak elrontanám?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónaposom, de idösebb gyerekektöl látta hogy elmennek pisilni, párszor már ö is szólt mielött pisilt, de a wc-töl fél így ezt nem tudom kipróbálni, bilink még nincs. Ha bekakil azt mindig mondja, de az is elöfordult már, hogy kakilás elött szólt és olyankor még böven lett volna idö ráültetni bilire. Nem tudom, hogy ha ilyen idösen megpróbálom biliztetni az jó ötlet vagy esetleg attól is félne? Van akinek a gyereke 1,5-2 éves kora között szobatiszta lett vagy aki ennyi idösen próbálta annál jobban eltolódott inkább? Eröltetni semmiképp nem akarom(bár sajnos van a családban aki már most azzal piszkálja szegényt hogy rég szobatisztànak kéne lennie), soha nem is eröltettem, pelenkázásnál elmondom neki hogy most épp pisi van vagy kaka van de a többi magától jött neki. Bocs ha túl hosszú lett, köszönöm ha elolvasod és válaszolsz.

2017. szept. 10. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Általában 3 éves kora táján kellene egy kicsinek szobatisztának lenni.18 hónaposan nem kell. De vehetsz neki egy bilit, de csak akkor ültesd rá, ha ő akarja. Abban igazad van, hogy erőltetni nem szabad.
2017. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek egy bilit, legyen szem előtt, mond el mire való, és ha akarja kipróbálja ha nem akkor nem.
2017. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vettem ennyi idős korában, mert kaki előtt mutogatta a pelenkáját. De nem akart ráülni. Most 2 éves, max ránéz a bilire néha :D majd egyszer úgyis szobatiszta lesz, nem erőltetem én..
2017. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy bilit. Legyen szemelőtt. mond el neki mire való. Aztán ha érdeké, majd ráül. A lányomot kb 20 hónaposan kezdte el érdekelni a dolog. 2 hét alatt szobatiszta lett. Mostmár 5 hónapja az. Éjjelre is.

De ha nem érdekli, akkor ne erőltesd.

A lényeg h lássa h ott van, és tudja mire kell használni

2017. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is korán volt érdeklődés, és el is kezdte használni a bilit a kisfiam már 14 hónapos korában, jó mókának tartotta - viszont ez nem jelenti, hogy szobatiszta, használunk pelust azóta is, nem hagyta el. Sőt, egy edeje nem is érdekli annyira a bili, mint korábban, én meg nem eröltetem :) Most lesz 2,5 éves. Én örülök, hogy már ismeri a bilit, de egyébként úgy látom, hogy még nem érett a szobatisztaságra. Majd lassan az is eljön.
2017. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a gyerekkel, hogy szeretne pisilni, kakilni. Általában szeretik tartogatni a pisit és a kakit, ez hozzá tartozik a szexuális fejlődésükhöz. Ezért nehezen veszik, ha a szexualitásukba túlságosan beleszólnak a felnőttek. Meg kell mondani neki, hogy örülnél ha kevesebb pelenkára lenne szüksége. Így ő is könnyebben tudna mozogni. Így mi lenne jó megoldás neki.
2017. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, úgy döntöttünk veszünk egyet, elöbb vagy utóbb úgyis szükségünk lesz rá. De eröltetni persze semmiképp sem fogom. Utolsó:volt már hogy rákérdeztem hova szeretne pisilni amikor mondta hogy pisi, olyankor a fürdöszoba felé mutogat, de ezt nem veszem komolyan mert ha odaviszem fél.
2017. szept. 11. 17:23
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 Miért mi történt a fürdőszobában? A félelmek akkor múlnak el, ha szembenézünk vele. Derítsd ki mitől fél! Kérdezd a gyereket, a párodat, meg aki még veletek együtt lakik. Vezesd be a gyereket a fürdőszobába. Nyugtasd meg hogy ne féljen, itt vagy mellette vigyázol rá. És figyeld a reakcióját, mi jut eszébe. Mutasd be neki a használati tárgyakat. Legfőképp ami a gyereket érdekli arra koncentrálj.


Nem lehet, hogy még tartogatni akarta a pisit és ti erőltettétek, hogy pisiljen?

2017. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy bármi rossz történt volna,arra gyanakszom, hogy azért fél,mert egyedül nem engedem oda be mivel vannak ott számára veszélyes dolgok amit csak felújítással lehetne biztosnàgossà tenni. Fürdésnél nem fél,csak ha màs miatt megyünk be. Nem eröltettük egyszer sem, még nem sikerült a wc-be pisilnie csak pl ha nyàron pelenka nélkül volt és mondta hogy pisi, utàna már pisis is lett a nadrágja ez többször is elöfordult és pelenkànàl is éreztem màr amikor mondta rà 1-2 percre, hogy mintha pisilne,meleg lett a pelus.
2017. szept. 11. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!