Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szeptemberben kezdi kislányom...

Szeptemberben kezdi kislányom az óvodát. Még nem szobatiszta,mit tegyek? Vagy még nem vagyunk elkésve?

Figyelt kérdés
Ráül a bilire,látom hogy nyomja hogy tudjon pisilni mégsem megy neki. Pedig van olyan hogy tényleg kellene neki mert ahogy leszáll róla van hogy azonnal pisil. Wc-n is hasonló a helyzet. Mit tehetnék? Szeptemberben ovi de úgy látom egyátalán nem áll készen a szobatisztaságra.2 és fél éves
2021. jan. 31. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
8 hónap van addig....
2021. jan. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Mi úgy kezdtünk neki a nyárnak, hogy nem láttam semmi hajlandóságot a fiamon. Szeptemberre összehoztuk. Nyugi, rengeteg időtök van még.
2021. jan. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Lányom 3 éves kora után lett szobatuszta, előtte hiába szórakoztam bármivel, lehet, hogy kicsi még hozzá, de nyáron sokkal könnyebb rászoktatni, lehet pelenka nélkül.
2021. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Egyik napról a másikra megváltozhat a helyzet. A lányok általában amúgy is korábban érnek (beszéd, szobatisztaság stb). Sok idő van még addig és nyáron sokat lehet gyakorolni pelenka nélkül szabadon a jó időben - nyilván nem erőltetve a dolgot, csak hagyni hogy felismerje és kezelni tudja az ingert.
2021. jan. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Várni


Lányom szontén azeptemberben kezdi


Hasonló volt


Aztán levettem a pelust


2 nap

Alatt lett szobatiszta



De ha véletlen van rajta, akkor simán belecsinàl


( èjjelre kap, reggel pl nem vettem ki még)

2021. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Miért letem lepontozva?


Egy gyerek sem lesz szobatiszta, ha nem érett rá idegileg.


( peluslevételt természetesen megelőzte az ami egyik hétről a másikra következett be, hogy minden ürítés előtt szólt.. vizeletet és székletet megnevezve)

2021. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányom ovikezdés előtti héten lett szobatiszta, de akkor az az 1 hét alatt

Bőven van ideje

2021. jan. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Mindenkinek ment a zöld pipa. 2es válaszoló. Egy szóval nem mondtam hogy erőltetem a bilizést. Csak akkor ül rá ha ő mondja vagy kéri.
2021. jan. 31. 13:28
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
A fiam augusztusban lett szobatiszta, szeptemberben kezdett. Ne stresszelj előre ezen, rengeteg idő van még addig.
2021. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nalunk a nagyobbik 2 es fel evesen lett egyik pillanatrol a masikra szobatiszta, ahogy megszuletett a pici, mert rajott, hogy o mar nagy. Aztan ez mukodott is tokeletesen, 2 hetig... Utana rajott, hogy inkabb o is kisbaba, es folyamatosan bepisilt. Visszaadtam ra a pelenkat, nem akartam allandoan szonyegpadlot sikalni, mivel a teso erkezese miatt amugy is kicsit labilis volt a kis lelkivilaga, gondoltam varhatunk meg. Aztan amikor kozeledett az ovoda, probaltam eloszor ajandekozni, de nem mukodott, ugyhogy megbeszeltem vele, hogy sajnos nem tudok ilyen nagy gyerekre pelenkat adni (csak alvos pelenka van a boltban), 2 hetig ment a harc, o folyton bepisilt, hiaba ultettem a bilire, en meg sikaltam a szonyeget. A masodik het vegere mar elegge el voltam szontyolodva, mire egyszer csak rajott, hogy o inkabb nagylany es onnantol mukodik a dolog. Bar eleg sokszor elfelejtette, sokszor bepisilt, nappal es ejszaka is kb 4 es fel eves koraig.

A picinek amikor 2 eves elmult,beigertem egy mikulascsokit, ha belepisil a bilibe, sikerult, oda is adtam neki, es onnantol semmi gond nem volt vele, ejszaka is mar 4 nap mulva levettuk a pelenkat, mert nem volt ra szukseg. Nappal nagyon ritka a bepisiles, ejszaka a fel ev alatt 1-szer pisilt be, de akkor szerintem felfazhatott.

A nagy azota nem pisil be egyaltalan, amiota a pici is elkezdett bilizni. Nala sokszor ugy ereztem, hogy nem igazan erett ra 4 evesen se.. (Persze ezt most picit kisarkitva). A pici meg mar 2 evesen erett volt a pelus mentes eletre. Teljesen gyerekfuggo, mar tiszta fraszban voltam, hogy megint tele lesz pisilve a szonyeg, en meg sikalhatom allandoan, de szerencsere masodszorra mar nem volt ilyen gond.

(Amugy a cicanadragok nagyon hasznosak, nem lesz a gyerek alatt tocsa...)

2021. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!