Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyire reális a teljes...

Mennyire reális a teljes szobatisztaság 2 évesen?

Figyelt kérdés

Múlt héten töltötte be a kettőt. Előtte pár nappal egyik napról a másikra azt mondta, bilibe akar pisilni. Azóta nem hord nappalra pelust, csak alváshoz, mert mindig szól. Csak akkor vesszük fel, ha olyan helyre megyünk, ahol nem tudunk wc-re menni hamar (pl a Tescoból nem tudok vele időben kirohanni meg ilyenek).

Ma reggelre száraz pelussal ébredt, nem is pisilt bele, hanem reggel kérte, hogy vegyük le, mert ő bilibe akar pisilni. Baleset is nagyon kevés van.

Én nem erőltettem, sőt, annyira nem, hogy tele vagyunk pelenkával, mert nem sokkal előtte vásároltam be, nem láttam még, hogy kész lenne erre, tényleg nagyon hirtelen jött teljesen magától.

Még ilyenkor érdemes visszaesésre számítani? Vagy létezik, hogy hamarosan elhagyjuk éjszakára is a pelust?

A kakilás nehezebben megy, azt nem nagyon akar a bilibe, azt inkább csak pelusba.


2021. júl. 14. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Kislányom 2 éves korára már teljesen szobatiszta volt. Szóval Ő egy példa a realitásra.
2021. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik fiam ugyanígy volt, bejelentette, hogy neki nekm kell a pelus és attól kezdve gyakorlatilag szobatiszta is volt, egy-egy téynleg véletlen balesettöl eltekintve.


Ha egy gyerek magától dönt így, az teljesen normális, fogadd el, hoyg ezen a téren elég korán érett.

2021. júl. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen, sőt én olyanról is hallottam, hogy egy évesen is lehet szobatiszta vki (én mondjuk ezt nehezen tudom elképzelni). Az esetek többségében viszont még ennyi idősen nem szobatiszták a gyerekek. A lányom 2,5 éves, nagyon nem megy a leszoktatás, a védőnő meg is jegyezte, hogy szinte minden vele egykorú gyerekkel "ez a baj". Szóval ő csak tudja. Meg a környezetemben is nagyon kevés olyan gyerek van, aki még nem szobatiszta 2-2,5 évesen. De mint írtam, nem lehetetlen, egyik ismerősöm kislánya két évesen az lett.
2021. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
létezik ilyen, igen :) bölcsiben dolgozom. ritkább eset ugyan, de van, hogy 2 évesen már szobatiszták a gyerekek. baráti körben is van 2 fiú, akik nemrég múltak 2 évesek, de már szobatiszták.
2021. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!