Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor mondható a gyerekre,...

Mikor mondható a gyerekre, hogy szobatiszta?

Figyelt kérdés

Ha már egyáltalán nem hord pelenkát se éjjel, se nappal?

Ha szól, hogy kell és nem pisil/kakil be egyáltalán? Ha csak éjjel hord pelust? Ha kakilni nem hajlandó csak pelusba? (de szól, hogy kell, és akkor rá kell adni a pelust arra a pár percre) Ha már nincsenek napközben balesetek?


2021. júl. 19. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ha már egyáltalán nem hord pelenkát se éjjel, se nappal?"

Szerintem akkor szobatiszta egy gyerek, hogyha már egyáltalán nem hord pelenkát.

De sokan beleveszik a szobatisztasághoz azt, hogy pelenkába sz4rik a gyerek, ami szerintem nem tartozik bele a szobatisztasághoz, max részleges szobatisztaság.

2021. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha éjjelre még pelenka kell, de nappallá már nem, az a védőnőm szerint szobatiszta. Ha alváshoz sem kell, az szerinte ágytiszta.
2021. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm szerint is szobatiszta a gyerekem akinek nappalra már nem kell pelenka, kakihoz sem, délutáni alváshoz sem, csak éjszakára.
2021. júl. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt is idevenném, hogy miután szól hogy kell, utána még tudja tartani legalább 10 percig, amíg egy vécére elérünk. Sokra megyek az olyan szobatisztasággal, ahol ha szól a gyerek, mindent el kell dobni és rohanni a vécére, mert különben becsurog.
2021. júl. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szobatiszta az a gyerek, aki nem hord pelenkat sem nappal, sem éjjel, jelzi, hogy mennie kell, illetve pár percnel valamivel hosszabb ideig képes visszatartani
2021. júl. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Van nappali szobatisztaság, valamint ágytisztaság. Azért kell külön kezelnünk, mert a szobatisztaság alapfeltétele az, hogy a kisgyerek tudatosan felismerje a teste jelzéseit. Tehát az a gyerek, aki szól, hogy érzi az ingert, majd eljut a vécéig, szobatisztának minősül. Itt pedzegetik a fokozatokat, hogy "ha tudja tartani 10 percig, az első vécéig", akkor szobatiszta. Ezek fokozatok,de nem pont így van: az a gyerek szobatiszta, aki tudatosan felismeri a szükségleteit, jelzi azokat és tesz annak érdekében, hogy eljusson a vécére.

Ehhez képest az éjjeli szobatisztaság, azaz ágytisztaság, akkor jelenik meg, ha elkezd termelődni az a bizonyos hormon, amely besűríti a vizeletet és nem csorog be csakúgy magától. Ez nem tanítható, erre nkondicionálható, ez az érési folyamatnak egy állomása.

Tehát a kérdésben benne a válasz:"ha szól, hogy kell és nem pisil/kakil be.".

Az a gyerek, aki a nagydologhoz pelust kér és elvonul, ezek alapján ugyanolyan szobatiszta, mint a vécéző, biliző társai, hiszen nem a gatyába engedi, jelzi az ingert, tesz annak érdekében, hogy tudatosan, szabályozottan üríteni tudjon. Még, ha pelusba is teszi. Ez szintén egy átmeneti időszak, még szégyenlős, esetleg valami trauma, megszégyenülés érte, de attól ő még szobatiszta.

2021. júl. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor szobatiszta hogyha nem hord már egyáltalán pelust, és ha pl pisilni kell, nyilván jelzi, és akkor nem kell azonnal rohanni vele, hanem tudja egy kicsit tartani. Ez szerintem alap hogy felismeri az ingert, jelzi, és tudja tartani. Nyilván balesetek elő fordulnak, de akkor nem szobatiszta szerintem ha mindig vagy gyakran bepisil/kakil
febr. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!