Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Innen még sok idő a teljes...

Innen még sok idő a teljes szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Lenne pár kérdésem, elnézést ha hosszú leszek.


A kislányom szeptember végén tölti a 3 évet, és most nyáron kezdtük el leszoktatni a pelusról.


Napközben már egyáltalán nem kéri, sőt fel sem akarja venni. Mindig szól, ha pisilnie kell, nem igazán vannak balesetek. Itthon és a bölcsiben sincs már rajta.

Viszont azt nem tudom, hogy meddig bírna tartani. Olyat meg nem próbáltunk, hogy elmegyünk valahova. Vajon azt mikor lehetne kipróbálni és mennyi időre tudnánk elmenni? Pl. Egy nagybevasarlasra, ahol nyilván van mosdó, de azért tovább tart eljutni oda (ha egyáltalán szabad) mint itthon kiszaladni a WC-re.

Vagy esetleg éjszakára mikor vehetnek le róla?


A másik pedig, hogy egyelőre csak a pisiles megy WCbe.

Ha nincs rajta pelus akkor egyáltalán nem kakil, hiába ültetem rá a WC-re, egyszerűen nem. A múltkor 2 nap után adtam már rá a pelust (de így sem akarta felvenni) hogy végre tudjon kakilni. Ma volt először olyan, hogy kérte a pelust és egyből belekakilt.

Mit tehetnek, hogy ez is menjen a wcbe?


2021. júl. 21. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg amikor leveszed, akkor nem adod vissza.

Szóval azonnal ki lehet próbàlni..


A pelusba kakilást pedig kinövi.


Ennyire ragaszkodik hozzá.

Ne stresszeld vele, mert székrekedèse lesz.

Ez is mutatja, hogy sokáig tudja tartani, hisz amig nem kap pelut, nem kakil.


Éjjelt nem tudom, nekem több mint fél éve szobatiszta nappal, éjjel méfis bepisil

2021. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha mentek valahová és visszaadod rá a pelust nagyon meg fog keveredni. Ha egyszer szobatiszta akkor anélkül kell menni mindenhová és bizony felkészülni minden eshetőségre. Értem ezalatt legyen nálad több váltás ruha. Ha néha van rajta , néha nincs rajta teljesen bele fog keveredni.


Éjszaka: több hónap is eltelhet a kettő között. Akkor érdemes levenni róla már éjjelre is, ha 2 hétig minden éjjel száraz marad.

2021. júl. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam augusztusban lesz 3 éves. A napokban lett teljesen szobatiszta nappal és este is.

Az egész leszokatást július elején kezdtük amikor a nagy melegben a pelustól felömlött a popsija. Pelus le, gatya fel, mostmár ez van, szólj ha pisilned kell. :D Eleinte nem jött be, sőt nem is zavarta, hogy bepisilt a gatyába. (A kislányomat legalább zavarta és ment egyből a wc-re.) Na mondom szép lesz itt ovi kezdésre még pelenkás lesz. :( Aztán nem adtuk fel, továbbra is gatya, csere ha bepisilt. Volt olyan hogy alul pucéron volt az udvaron és ha pisilni kellett akkor csak széttette a lábát. :D Ez nagyon tetszett neki, folyton lepisilt mindent, kavics, fű stb. Napjában többször megkérdeztük, hogy pisi? Aztán úgy ráérzett és odáig jutottunk, hogy szólt hogy pisi. Estére nem mertem pelus nélkül hagyni így akkorra ráadtam. Mivel 2 este után is száraz pelussal kelt fel, így levettem és csak a gatya maradt. Van azért az ágyon alatta mindenféle ha esetleg baleset lenne. :D Reggel pedig úgy ébred, hogy: "Anya, pisi." Elmenni hosszabb útra 1x adtam rá pelust de furcsán nézett rám. Nem tetszett neki a dolog. :D Aztán mikor ismét mentünk már gatyában volt, ügyesen kibírta de elmentünk azért ott a wc-re. Így próbálkozva csináltuk ezt. Mindig elmondom este is és ha megyünk valahová is, hogy csak gatya van, nincs pelus, szólj ha pisi.

A kaki pedig egy külön téma. Azt nem akarta véletlenül sem a wc-be. Sajnos volt anno egy rossz élménye amikor nehezen jött ki a kaki és az fájt neki. Mondta is utána hogy kaki fáj. Gondoltam emiatt úgysem megy majd wc-re, ráadom a pelust a kakihoz. Testvérem mondja, hogy Isten őrizz, össze ne zavarjam, ha egyszer gatyát adok rá akkor felejtsem el a pelust. Igaza volt, beláttam. Nem akartam visszaesést. Aztán mikor eltelt 1 nap és nem volt kaki, a második nap gondoltam már biztos lesz így rátettem a wc-re. Nem akart, neki nem kaki, mondta. Mindent mondtam, ígértem de semmi. Levettem, majd többször visszaültettem a wc-re. Már sírt szegény, pityergett hogy nem kaki de nem engedtem mert akkor a szorulás miatt ismét rossz élménye lesz, miszerint kakilni fáj. Addig addig míg meglett az eredmény, majd kijelentette hogy nem fájt kaki. Ez így ment 2 naponta. Ő nem akar kakilni. Rátettem a wc-re, levettem. Aztán ismét siker, az sem fájt. Élvezte hogy lehúzhatja a wc-t ha végzett és mindig nagyon megdícsértük. Volt 2 baleset is, amikor a gatya bánta. Elmondtam ilyenkor mindig, hogy szólni kell, és hogy a kaki a wc-ben szeret lenni, a vízben úgyhogy oda kell menni majd. Pár alkalom után magától egyszercsak azt mondta, hogy kaki és elkezdett menni a wc felé. Volt öröm. Azóta is így van. Szól ha pisi, kaki és megyünk. A dícséret mindig megvan és nagyon örül, hogy mindenki büszke rá. :)

Úgyhogy lehet ez az erőszakkal wc-n tartás durva itt nálunk, de itt ez bevált.

5 éves gyermekem ovis csoporttársa is a lassan 3 éves kisfiammal egyszerre szokott le a pelusról mert kakilni még abba kakilt. 5 évesen. Szerintem ez azért túlzás és szerintem ez a szülő felelőssége is. Ez csak egy kényelmi megszokás a gyerek részéről, hogy neki ahhoz van szüksége hogy kakilni tudjon...mert miért is? Ha az anyuka a wc-re teszi azt a gyermeket akkor biztos hogy lesz eredménye, pláne ha 1 napja nem volt már produktum. 5 évesen azért már egy gyermek elég okos ahhoz, hogy wc-be menjen minden. Szóval ilyen is van, ezt csak ezért írtam le példának.


Sok sikert kívánok, menni fog az! Jól haladtok!

2021. júl. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!