Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért sír és tiltakozik a...

Miért sír és tiltakozik a kislányom a bilitől?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer próbálkozok nála és megkérdezem szeretne e ráülni a bilire vagy a wc-re de mindig tiltakozik ellene. Ruhában ráül de pelenka nélkül nem akar. Ma beszélgettem vele. A babát ráültette a bilire, kitörölte a popóját játékból és megdicsértük a babát. Kérdeztem tőle, hogy a baba hova pisil és mutatott a bilire. Kérdeztem, hogy anya és apa hova pisil és mutatott a wc-re tehát teljesen tisztában van vele, hogy mit jelent a pisilés és ki hova csinálja. Kérdeztem tőle, hogy "te hova pisilsz?" és mutatott a pelusra. Lehet, hogy még abszolút nem érett meg rá és inkább ne is próbálkozzak?! Amikor a kertben vagyunk mindig leveszem róla a pelenkát és ugye be is pisil, nézi ahogy csurog végig magán és mondja, hogy jujj, látszik, hogy nem tetszik neki. Esetleg adjak rá bugyit?! 2 éves

2021. júl. 23. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a bugyi se megoldás. Nekem még épp nincs 2 a fiam. Jelez ha már be van kakálva, ha ráteszem a wcre akkor megül rajta, nyom, pisil, örül neki. Mégsem szól ha kell neki. Ha bugyiban van akkor sem. Arra jó, hogy azt ráadom, hogy nem kakál mindenhova. Szerintem még nem igazán tudják szabályozni a dolgot. Majd ha megérett rá akkor szól ha az ingert érzi.

Amúgy a wc nálunk is úgy volt hogy először csak ruhában ült rá, aztán pelusban majd a nélkül is.

2021. júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Hagyd már békén azt a szegény gyereket, még nem érett meg rá....
2021. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Kicsi hozzá, feleslegesen erőlteted és elege van ebből, ezt jelzi neked.
2021. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem ertem az miert eroltetes ha megkerdezem tole hetente egyszer? Nem ultetem ra soha eroszakkal. 🤷🏻‍♀️ Azert beszelgettunk ma errol mert bejott utanam a furdobe es rault ruhastol. Akkor nyilvan elmondom neki, hogy mi mire valo.
2021. júl. 23. 11:18
 5/15 A kérdező kommentje:
Azert kerdeztem, hogy ez normalis reakcio e. Mert az elso pillanattol kezdve nem akart pedig akkor sem eroltettuk csak megmutattuk neki, hogy ez a bili. Ra sem akartuk akkor meg ultetni
2021. júl. 23. 11:19
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
Minden ember más. Hetente egyszer? Mindig hétfőn, vagy kedden? Nekem ez erőltetés, nálunk akkor ült rá ha kedve volt, ott volt a szobában és ennyi, sosem ültettem rá. Későn is lett szobatiszta, de én ilyen vagyok, nem csinálok programot a bilire ültetésből.
2021. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, nyilvan nincs benne a naptarban.... Akkor rosszul fejeztem ki magam. Kb hetente egyszer amikor eppen bejon utanam a furdobe es raul ruhaban a bilire akkor megkerdezem, hogy szeretne e belepisilni. Ennyi. Ez miert eroltetes? Mondja, hogy nem es kesz. Utana raultette a babat ezert beszelgettem vele, hogy mi tortenik es ki hova szokott pisilni.
2021. júl. 23. 13:34
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam szól, hogy elbújik megy kakilni, de ha mondom hozzam e a bilit egyből mondja, nem kakilok bilibe😁

Tudja tartani is, de akkor sem van ilyen majd megérik rá. Áprilisben volt 2

2021. júl. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Amikor 2 volt a fiam ugyanez a probléma volt, eltettuk bő félévre és lám lám egyik napról a másikra baleset mentesen szobatiszta nappalra. Meg nem érett rá, tedd el hónapokra és próbáld később.
2021. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Még 1 évig pelenkázni kell még. Nem érett még.
2021. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!