Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább a szobatisztaság...

Hogyan tovább a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés
A kislányom 2,5 éves. Nyáron próbálkoztunk a szobatisztasággal, nappalra kis bugyit vagy leszoktató pelenkát adtunk rá, de kudarcot vallottunk, semmi eredménye nem lett. Most, hogy bejött a hűvösebb idő, már nem adunk rá bugyit, nem tudunk tovább próbálkozni evvel a módszerrel. Hogyan tovább? Ráülni nem hajlandó a bilire, csak nagyon ritkán szól, ha tele a pelenka, ha már nagyon zavarja. Vagy hagyjuk, majd egyszer csak szobatiszta lesz egyik napról a másikra? Én ezt vhogy nem tudom elképzelni.

2021. aug. 29. 22:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy az a javaslatom, hogy mindig fix időpontban, pl.reggel ébredéskor gyors tedd a bilire vagy evés után, fürdés előtt. Stb. És ha sikerül sikerül ha nem, akkor sem vesztettel semmit.
2021. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Igen, ha erőltetik, sajnos rosszul is elsülhet. Ismerek én is rossz példát.
2021. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
36%
4es vagyok, én sem azt mondtam, hogy erőltetni kell, hanem kitartani. Nem havonta egyszer próbálkozni, hanem mondjuk hetente, majd naponta. Mégis hogy képzelitek az erőltetést, nyomom a gyereket a vállától a bilire vagy mi?
2021. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én sehogy nem képzelem de van már egy szobatiszta gyerekem meg egy aki éppen félúton van és egyiket sem tettem ki annak, hogy osszepisilje vagy kakilja magát mert én " kitartok".


Úgy lett szobatiszta, hogy sokszor kérdeztem tőle, hogy fiam / lányom akarsz pisilni a wcbe / bilibe? Megprobalod? Plusz mikor éppen amúgy is oltoztunk át vagy vetkozott le, pl reggel vagy fürdés előtt akkor mondtam próbálja meg. Megpróbálta, ha sikerült, akkor sikerült.. amikor nem, akkor még nem. De utána feladtam a pelenkát és ennyi. Aztán egy idő után ő maga kerte a bulit és száraz volt a pelenka.. egy kezemen meg tudom számolni hányszor pisilt be a két gyerekem és simán 2.5 évesen szobatiszta lett. A lányom meg 2 sincs és ő is majdnem teljesen szobatiszta. Csak akkor van pelenkában amikor a bolcsiben alszik.

2021. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is rengeteget kérdezem a lányomtól, hogy rá akar-e ülni a bilire, de a válasza nem. Evvel mit lehet kezdeni? Ha semmi hajlandóságot nem mutat, hogy rá akar ülni? Én is úgy érzem, hogy sokkal könnyebb lenne, ha legalább ráülne, de hidegen hagyja a bili. A lakásban szem előtt van, bármikor oda mehetne, de mintha ott sem lenne. Szó szerint csak porosodik. Már arra is gondoltam, hogy veszek egy zenélő bilit, hátha akkor jobb kedvvel ülne rá. Ráültettem neki a játékokat, bugyit adtam rájuk, meg sem hatotta. Tudja egyébként, hogy mire való a bili, a wc, mondja, hogy pisi, kaka, de csak ennyi. Sokszor akkor sem szól, ha tele van a pelenka, pedig már az is vmi lenne. Szóval nehéz ez...
2021. aug. 30. 22:11
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen, sztem eleinte mind így van ezzel. Nekem meg ha rá is ült akkor is felpattant. Erre bevált a wc. Arról nehezebben mászik le. Menni fog hidd el szépen lassan.
2021. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az enyém sem akart hallani sem a biliről. Azt mondta undorító😅

Aztán vettünk wc szűkítőt, arra már néha-néha ráült, de attól sem volt túl lelkes.

Mégis egyik napról a másikra lett szobatiszta, nulla balesettel.

Azért csak kérdezd meg naponta többször, hogy rá akar e ülni, de ne erőltesd. Ha ráül és sikerül pisilni, akkor viszont mond neki, hogy milyen ügyes, már igazi nagylány stb..

2021. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A wc szűkítőre még kevésbé akar ráülni, ráteszem, ordít. De lehet, még próbálkozunk vele.
2021. aug. 31. 08:12
 19/21 anonim ***** válasza:

Lehet fel a szűkítőn. Én erre azt találtam ki hogy alá tettem egy nagy ikeas fellépőt. (Azért írtam h ikeas mert az elég magas és megőszültem mire találtam anno ilyen magasat)

Arra feltette a lábát és nem félt.

2021. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én kivártam. fiam kereken 2,5 évesen reggel felkelt és mondta, hogy nem kell pelus. Aznap már az alvás is anélkül ment.


Lányom 17 hósan reggel felkelt és, mikor pelusoztam rázta a fejét, hogy nem. Letettem a földre és elsprintelt a biliért. Ez most nyár elején volt. Egész nap pucerkodott itthon. Lentre vittem bugyit, nacit bőven. Most 20 hós és naciban is szobatiszta. Éjjel még van pelenka.


Mind a két esetben ők akarták.

2021. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!