Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább? Hogy kezdjük...

Hogyan tovább? Hogy kezdjük újra? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Május elején kezdtük el a szobatisztaságot! Várakozason felüli volt. Az első nap végére visszatartotta a vizeletét és ment a WC-re. Nagyon ügyi volt és látta rajtunk hogy ez nagyon nagy dolog. Csakhogy az egy dolog hogy volrak balesetek de ahelyett hogy javult volna a dolog egyre rosszabb lett. Közben fülorrgégészeti kezelese is volt, valszeg a gyógyszer is bekavart, de a legnagyobb gond az akarattal volt! A kali sima ügy volt. De a pisilés! Ha kérdeztem h kell e tagadta. Ha elvittem a wc-re mert mondjuk már 2 óraja nem pisilt sírt és visszatartotta, fél óra múlva meg csurom pisi volt. Azt tette be az ajtót hogy egy délután 3 óra alatt 4 bugyi pisilt össze és ebböl 3x az àgyunk is kapott. Itt mondtam tartsunk szüneteg mert megőrülök. A kaki továbbra is ment a wcbe a pelus ellenere. Egy darabig. Most már az se. Közben volt Dévény tornára jàrás még fülorrgége orrszívózas agyba főbe ezért is gondoltam h hanyagoljuk a tèmát. Hónap végén lesz 2.5 éves. Cumizik és megkésett beszéde van ami miatt szeptembertől fejlesztésre járunk. Van egy lassam 10 hós öccse. Ez csak körítésképpem leírtam. Pápá pelus könyv megvan. Sőt egy matricás is csilli villi kislányos. Volt h nem akart pelust venni, megkérdeztem fog e wc-be pisilni. Rázta a fejét h nem. Kérdeztem akkor hova fog? Mutatott a szobába körbe.

Az egész dolog olyan mintha visszafelé játszódott vna le és ahelyett h egyre ügyesebb lett vna egyre jobban kijött belőle! Pedig dícsértem mindig. Akkor is ha kicsi becsurrant de igyekezett a wc-re.

Szoval nem tudom elkezdjem újra hogy kezdjem mit csináljak? Jah és vmi spéci könnyen használható kárpit és szőnyegtisztitó is érdekelne...



2018. júl. 11. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A szobatisztaság akkor alakul ki, ha az agyában kialakul a záróizmok szabályozásának képessége. Ezt nem lehet trenírozni, tanulni és gyakorolni, mert ez nem egy izom.
2018. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Miért akarod szobatisztaságra nevelni, ha még nem érett rá?

Én is nagyon akartam volna, hogy a fiam már 2,5 évesen csodaszámba menjen, mint más gyerek, hogy már 2 évesen bilibe produkál magától, de ő nem az a fajta, na.


Most 3 évesen szeptembertől kezdi az ovit, ezért muszáj belehúzni, de ha a tiéd nem megy szeptembertől oviba, hanem csak jövőre, akkor hanyagold, van még egy éved.

2018. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Akkor lehet nem voltam egyertelmű! Napokig nagyon ügyes volt! Tudja szabályozni a záróizmait! Mivel volt hogy hiába ültettem wc-re visszatartotta! Vagy vokt hogy elindult a pisi de megállitotta ment a wcre éa a többi odament. Kakalni magatol ment a wcre sokszor nagyon sokszor baleset nélkül! Itt csak az arattal van gond égy érzem!
2018. júl. 11. 15:10
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya dolog de mi ügyes napért adtunk jutalmat. Tudott ő pisilni rendesen de lusta volt. Bölcsiben szobatiszta volt itthon minden pisi után dobta hanyat magát a pelushoz

1 ügyes napért járt hot wheels autó túró rudi.

Szép lassan 1,5 hét alatt szobatiszta lett és az ajándékok csökkentek végül taps dícsérer maradt

2018. júl. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd békén, és majd pár hónap múlva, amikor akarni fogja, akkor menni fog egyik napról a másikra. Minek gyötörni ezzel, ha nem akarja? Az enyém szobatiszta lett 2,5 éves kora előtt, de még egy évig kakiláshoz pelenkát kért. Aztán látott valahol egy szép bulit, mondtam, hogy az kakiláshoz való. Ezek után egy hónappal mondta, hogy vegyük meg a rózsaszín bilit, mert ő holnaptól abba akár kakilni, így is lett. Nem vesztettünk semmit, én úgy érzem.
2018. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Elvileg a gyerek szobatiszta, csak tudatosan nem akar az lenni. Szereti valószínűleg a pelenkázással járó intim légkört pl. meztelenség, gondoskodás, simogatás, testi kapcsolat. A gyereknek több gondoskodásra, szorosabb testi kapcsolatra van szüksége. Amit a gyerek produkál az hiszti az előbb leírtak miatt.
2018. júl. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó valszolo. Van benne valami leszamitva azt hogy utálta a pelenkázat főleg a kakis pelust (én ennek tulajdonitottam hogy a pelus ellenére a wcbe kakilt) akkor hiszti volt a kakis peluscsere hogy az utcankba tuti azt hitték ütöm verem....

De ettől.függetlenül meg attol függetlenül hogy mellettem alszik lehet többre vagyik

2018. júl. 12. 11:42
 8/16 anonim ***** válasza:
2018. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8as végigolvastam a linknel mindent de nem igazan ertrm ez hogy jön a szobatisztasaghoz!?
2018. júl. 13. 10:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Zard be egy ideig a wc-be,ezen csak az segit
2018. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!