Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 évesen nem akar meg alakulni...

3 évesen nem akar meg alakulni sajnos a dolog nem vagyunk el késve?

Figyelt kérdés
2022. febr. 8. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

4 éves korig kell a nappali szobatisztaságnak kialakulnia, az éjszakai pedig 7 éves korig normális.

Persze szerencsésebb már csak az ovi miatt is, ha előbb összejön.

Nálunk a mosható pelenka se hozta előbbre. Első gyerek 3,5 elmúlt mire szobatiszta lett. Második egy hónap múlva 3, de még nem megy.

2022. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Akinek a gyereke mondjuk 2evesen vagy 2.5 évesen már szobatiszta volt az biztos azt mondja, hogy de igen késve vagytok.Én hasonló kérdésre olyan savazast kaptam hogy rossz volt olvasni.


Az igazság meg az, hogy nincs elkésve.Az átlag 3 évesen szobatiszta,DE van aki még nem.Az enyém 3ev 3 hónaposan lett az és orvos, védőnő is azt mondta 4 éves koráig normális.

2022. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sem szobatiszta, 3 éves. De nem mondta a védőnő, hogy baj lenne. Inkább csak az óvoda kezdés miatt traktálják evvel az anyukákat. Mondjuk a lányom 2,5 évesen kezdte az ovit mini csoportban, de így sem akadnak fent, hogy még nem szobatiszta.
2022. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3,5 az atlag , de 4 eves korig normalis, es nem gond.
2022. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen megszokott a mai világban. Bölcsiben mondták, hogy ritka az a gyerek, aki két éves korában már szobatiszta. A többsége a bölcsiseknek is csak éppen ovikezdésre lesz az.


Most az én lanyom a csodabogár. 17 hósan hagyta el a pelust. Nem egyszer vádoltak meg azzal, hogy biztos eröltettem, mert nem akartam pelust mosni ( mosiztunk és imádtam amúgy mind a kettőnél). Ez se normális hozzáállás. Fiam is teljesen pelenkatlan volt már 2,5 éves korában.


Egeszséges gyerek nem marad pelenkás.

2022. febr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk ez pont ment, más meg később, mi csak amiatt izgulunk ami a hivatalos értéken túl van
2022. febr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányom 2 évesen lett szobatiszta, a fiam 3,5 évesen. Nincs két egyforma gyerek! És nem is szabad erőltetni szerintem. Amikor érett lesz rá, akkor szobatiszta lesz, ne hasonlitgasd másik gyerekhez. Szeresd olyannak, amilyen. 😍😍😍


Azt meg különösen figyelmedbe ajanlom, hogy itt a GYK-n mindenki gyereke 1 évesen szobatiszta és kétévesen már egyetemi szintű könyveket olvas. 🤣🤣🤣

2022. febr. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!