Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves és 7 hónapos kislányt...

3 éves és 7 hónapos kislányt hogyan lehetne leszoktatni a pelusról? Abszolút nem jelzi szükségleteit és nem zavarja, ha a pisiben áll, ha a bugyiban kaki van. Sajnos 2 hónapunk maradt rá -

Figyelt kérdés
szept.1-től ovis lesz, kategorikusan kijelentették, hogy nem lehet se pelenka, se nappali baleset. Télen és a hidegben nem tudtunk ezzel a témával foglalkozni, ez a harmadik nyarunk, hogy próbáljuk a rendszeres bilire/vécére ültetéssel, nem szidjuk, ha bepisil, bekakil a bugyijába, ha úgy adódik éppen. Tegnap épp 10 órán át visszatartotta emiatt a pisit. Hétköznapokon bölcsi, esély sincs akkor bugyiban lennie, csak 5-től.
2016. jún. 26. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 órán át vissza tudja tartani, akkor érett lenne rá, csak nem akarja az egészet. Én lányom is ezt csinálta, 3 éves 1 hónaposan, 1 héttel az ovikezdés előtt, kb. két nap alatt lett szobatiszta - aznap délelőtt ellátogattunk az oviba, ahol a leendő óvónénije azt mondta Neki: "Neked már nem kell pelenka!" Azt kellene tudatosítani valahogy a gyerekben, hogy már nagylány, ősztől óvodába megy, ami nagyon jó lesz Neki, de az ovisok már nem pelenkában járnak. És megadni neki a szabad választás lehetőségét, legjobb szóba se hozni a bilit/vécét, esetleg a bilit elrakni olyan helyre, ahol azért látja (pl. szekrény tetejére). Már nagyon rá vagytok görcsölve mind a dologra, ez sokáig visszavetheti a fejlődést, én két gyereknél is elkövettem ezt a hibát.
2016. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel úgy két hónapja egy szoknya felpróbálásakor pördült egyet, és mondta, "én vagyok a hercegnő", így ebbe a témába kapaszkodva mondom neki napok óta, hogy a hercegnőknek ilyen szép csillagos bugyiban járnak (amilyenje van) és vécébe pisilnek. A bugyi bejött, pelust nem akar felvenni (egy-két hónapja még kiabálta, hogy a sünit kéri - a pelus), de nem zavarja, ha ez vagy az bemegy.
2016. jún. 26. 18:38
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
3,5 éves gyerek nagyon is okos. és igenis érett rá, tavaly is az volt. egyszerűen meg kell vele beszélni! ennyi idősen meglehet. olyan meg nincs, hogy nincs lehetőség levenni róla, persze, emiatt nem szobatiszta, mrt mindig kifogásokat keresel. pénteken szépen leveszed, megbeszéled vele és hétfőn már nem viszel neki pelust a bölcsibe
2016. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsó val értek egyet, az en lanyom is ennyi idős es olyan határozott mindenben. Kihasználja, hogy vannak ebben a témában gyengesegeid, vagy vidd orvoshoz mert ha szervi baj van az nem fog magatol megoldodni
2016. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Vedd le róla péntek délután a pelenkát és egész hétvégén ne add rá, ha kell vegyél ki te vagy a férjed pár nap szabadságot, hogy stabilizálódjon a helyzet. Mi is húztuk a fiunknal, mert házfelújítás miatt az idő nagy részében a nagyszülőknél volt, ahol mindenhol padlószőnyeg van és új kanapék stb, így ott nem díjazták volna a gyakori balesetet. De 2,5 éves kora után nem sokkal egyik péntek este levettuk a pelenkát (hétvégén otthon voltunk), aztán két napig voltak balesetek, de vasárnap délután már nem és utána is már csak nagyon ritkán. Igazából ha előbb eldöntöttük volna, akkor előbb is sikerült volna, de biztosra akartunk menni. De 3,5 éves koráig nem húztuk volna semmiképp. Ti se tegyétek. Vegyetek le a pelenkát és menni fog az. Bízzatok benne és segítsétek.
2016. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk annó segítettek a bölcsiben. A hétvégén otthon gyakoroltunk, és hétfőn ők folytatták. Napok alatt szobatiszta lett a lányom. Nálatok elzárkóznak ettől?
2016. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mit használtok? Fiamnak például nem vált be az a wc szűkítő amit a lányommal használtunk. Vettünk neki fellépős wcszűkítőt. Azóta szobatiszta stabilan már máshova is mentünk pelenka nélkül. Vagy esetleg olyan bilit választani ami neki tetszik. Ami nekem bevált az hogy egy textilpelust tettem be neki a pelusába hogy az nem olyan jó nedvszívó. Oviba mondták hogy esetleg rosszab minőségű pelust vegyenek azok akiknek még nem szobatiszta a gyereke. Bölcsivel is beszélnék hogy segítsenek ebben.
2016. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Én is ebben a helyzetben vagyok mint te. Nyáron lesz 3 éves, szeptembertől ovi. Sehogy sem állunk a szobatisztasággal. Én már teljesen elvagyok keseredve. Nem értem az egészet. Olyan okos egyébként megért mindent, de ez egyszerűen nem megy. Csináltam azt én is amit a válaszolók írtak, pillangós, hercegnős bugyi, megbeszéltem vele hogy nagylány, oviba fog menni, ott már nem lesz pelus stb. Most hogy meleg volt kint voltunk a kertben, bugyiban volt egész nap, nem szól hogy pisilni kakálni kell neki, belenyomja a bugyiba. Ha bent vagyunk és látom hogy bepisilt, észre sem veszi, csak ha szólok neki. Van bilink, szűkítőnk, hiába ül rá, még egyszer sem sikerült beletalálnia egy kevés pisivel sem, hogy egy kis sikerélménye lenne. A tömény pisis-kakás pelusban elülne egész nap.

Nem tudom mit tehetnék még. Hagyjam a csudába? De meddig? Ha augusztusban is ez lesz, akkor is legyek tök nyugodt. Oviban nálunk is jelezték, hogy tisztában vannak vele, hogy sok a nem szobatiszta gyerek, de nem tudnak vele mit kezdeni, lehetőleg oldjuk meg addig.

2016. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!