Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljak még, hogy ne...

Mit csináljak még, hogy ne pisiljen be 8 évesen?

Figyelt kérdés

Minden lehetséges orvosnál jártunk. Neurológia, hasi uh, gyerekorvos, gyerek pszichiátria(itt antidepresszánst kapott, de nem oldotta meg a problémát)

Jelenleg pszichológushoz járunk, de annyira rendben van a gyerek lelkileg, testileg mindenhogy, hogy már ő is azt mondta, genetika majd egyszer kinövi.

Nappal szobatiszta, csak éjjel pisil be. Szerintem szimplán lusta felkelni. Leígertem már a csillagokat is az égről neki, de max 1-2ig nem pisil be, utána kezdődik minden elöről.

Van egy barátnője, aki most kitalálta, hogy aludjon nála a lányom.

Ha ott alszik és bepisil megtudja az egész iskola biztos vagyok benne. Fogalmam sincs mit csináljak. Hazudni n szeretnék az anyukájának, de ezt így elmondani, hogy a lányom még bepisil éjszaka,... hát én sem vagyok rá büszke... 😪

Mit csináljak? A fő problémát kellene megoldanom, és ötletem sincs hogyan. Meg persze a jelenlegit is, hogy mit mondjak az osztálytársa anyukájának?

Köszönöm szépen


2022. febr. 10. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Úgy látom, pont, hogy urológusnál nem voltatok. Ott kellett volna kezdeni!!
2022. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy pl hiperaktív hólyag betegsége van.

Vagy hormonhiánya. Erre van orrspray, tudtad?

Az éjszakai bepisilést egy hormon szabályozza.

2022. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

"Szerintem szimplán lusta felkelni."


He????

Más gyerek se kel fel, hanem reggelig vissza tudja tartani. Aki éjjel X alkalommal felkel pisilni, az a prosztatájával kínlódó idős férfi.


Tényleg vicces, hogy pont urológust nem írtál. Véletlenül hagytad ki a felsorolásból, vagy tényleg nem jártatok nála? Mert tényleg ott kellett volna kezdeni.

2022. febr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A gyerekorvosnál kezdtük. Én kértem, hogy adjon beutalót nefrológiára. Oda nem kaptunk, mert szerinte az felesleges. Nem tudtam, hogy létezik orrspray a bepisilésre. Minden tanácsot mondjatok el, mert nagyon el vagyok keseredve.

És igen, vissza kellene tartania az lenne a legjobb természetesen.

2022. febr. 10. 09:12
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Lefekvés előtt pár órával ne igyon már sokat és ne egyen vízhajtó kaját. Esetleg kérdezd meg, ő mit gondol a helyzetről, miért van, miért nem megy ki, ha kéne? Lefekvés előtt az utolsó teendő a wc használat legyen.

Amúgy van olyan, hogy lustaságból nem megy ki valaki, pl én is olyan voltam 🤪 nem vagyok rá büszke, de lefekvés után, míg ébren voltam, éreztem, hogy mennem kéne, de nem volt kedvem kikelni a kényelmes ágyból, és reméltem, hogy reggelig megvár a dolog...

2022. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Betartjuk, hogy lefekvés előtt már nincs folyadék. A wc a legutolsó dolog, mielőtt aludni megy.

Felhívom a gyerekorvost, és ki fogom követelni azt a beutalót a nefrológiára.

Biztos, hogy van benne lustaság is, rengeteget beszélgetünk erről.

2022. febr. 10. 10:15
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Marha egyszerű, addig nem alhat a barátnőjénél, amíg bepisil éjszaka. Így legalább lesz egy kis extra motiváció.
2022. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%
Mit akarsz a nefrológustol? Van vizelete. A veséje valószínűleg rendben van. Tartani nem tudja, az pedig urológiai terület.
2022. febr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Nekem 10-11 éves koráig bepisilt a húgom éjszaka. Túl mélyen aludt és nem ébredt fel. Anyukám szintén mindent kipróbált, de végül idővel magától elmúlt. Ha az orvosok szerint is egészséges, nincs mit tenni. Ott aludni viszont így nem engedném. Fogd rá az anyuka előtt másra, hogy miért nem engeded.
2022. febr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, urológiára vidd!!
2022. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!