Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akik semmit sem erőltettek,...

Akik semmit sem erőltettek, hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Sokan szoktátok írni itt gyakorin, hogy a gyerek egyik napról a másikra, magától lett szobatiszta. Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem is foglalkoztatok a témával? Egyszer sem ültettétek rá a bilire/wcre, egyszer csak magától kitalálta, hogy mostantól nem kell pelenka? Mert úgy állítja be itt sok ember... Mégis hogyan kell ezt elképzelni?
2022. máj. 23. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Mi mindegyik gyerekünkkel úgy csináltuk, hogy egyik reggel mondtuk nekik, hogy mostantól nem pelenkába pisilnek es kakilnak, hanem a wc-be. Szóljanak ha érzik, hogy kell és megyünk, segítünk ráülni. Ennyi volt. Nagytesónál kb 5 baleset volt, kistestvéreinél (ikrek) azert az első pár hétben minden nap valamelyikük bepisilt, de egy hónapig sem tartott ez az időszak.

Nem bilizett egyikük sem, wc szűkítőt használnak és nem ültettük őket x időnként wc-re, mindig hagytuk, hogy maguk szóljanak, hogy menni kell.

Mindannyian 2,5 évesen lettek szobatiszták.

2022. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Nekem még nem szobatisztult, de nagyon érdekli a dolog, 1,5 éves. Jelenleg itt tartunk:

- bejöhet a fürdőszobába, amikor wc-re megyek (nem hagyom kint sírni a csukott ajtó előtt), egy jó ideig le se tojta, én mit csinálok. Aztàn kérdezgetni kezdte, mondtam, hogy pisilek, stb.

- bevittem a bilit a fürdőbe a wc mellé, mondtam, hogy a pisit lehet a vécébe, a pelusba meg a bilibe is tenni. Ő most a pelusba teszi, de majd ha akarja, beleteheti a bilibe is, aztán meg majd a wc-be, mint a nagyok.

- elkezdett játékból ő is ràülni a bilire, hogy együtt pisilünk. Eleinte nem vettük le a pelust, most levesszük, együtt trónolunk :D lelkesen mondja, hogy ő is pisil (egész jól beszél már). Még nem sikerült belepisilni, de rendszeresen kéri, hogy üljünk rá.

-ezzel párhuzamosam elkezdte mondani amikor pisil a pelusba (most pisi). A kakit nem mondja.


Itt tartunk, hogy ez hova és milyen ütemben alakul, meglátjuk. Most, hogy meleg az idő, hagyom egyre többet pelus nélkül is, párszor odapisilt a padlóra, ettől nagyon izgatott lett, megbeszéltük, hogy az a pisi, ő tette oda, legközelebb majd megpróbáljuk a bilibe tenni. Ilyenkor ráül a bilire egy kicsit, teljesen magától. Szóval érdekli a dolog, de nincs nyomád rajta.

2022. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Amikor elkezdett mászni, mindig érdekelte mi van a wcben. Bejött sokszor, mindig elmondtam neki hogy pisilek. Ezen kívül kb. 1,5 éves kora óta mikor wcre indultam, szóltam neki hogy anya elmegy pisilni a wcre. 2 évesen sokszor mondtam neki hogy a nagykislanyok wcben pisilnem, megmutattam neki a wc szűkítőt, hogy lehajtható, játszott vele. Vettünk együtt wc fellépőt, ő választotta ki. Bugyikat is vettünk, tudja hogy aki wcbe pisil mindig, az kaphat szép bugyit, és hogy anya, apa, mama, mindenki bugyit hord. Egyszer csak közölte 2 év 2 hónaposan hogy megy pisilni, és belepisilt a wcbe. Most 2,5 éves lesz, kakilni már mindig a wcre jár,pisilni csak napi 1-2 szer megy,a többi a pelenkàban landol.

Még nem szobatiszta, de láthatóan nagyon boldog ha megdícsérem, milyen ügyes nagykislány. Szerintem majd júliustól kipróbálom hogy bugyit adok rá, lesz ami lesz.

2022. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Igen, nálunk ez kb így volt, nem csak “úgy állítom be”.

Nem csináltunk belőle nagy ügyet, nem kapott ajándékot csak mert kakilt egyet🙄

Természetesen beszéltem neki róla, tudta, hogy mi mire való, néha rá is ült a bilire, de nem igazán érdekelte. Vettem neki bugyikat, de nem erőltettem, hogy most akkor levesszük a pelust és innentől bugyi van.

2,5 éves múlt, amikor egyik reggel öltöztettem és mondta, hogy most inkább bugyit húzzunk pelenka helyett. Mondtam neki, hogy jólvan, de akkor szóljon ha pisilni vagy kakilni kell és megyünk a wc-re.

Így volt. Egy baleset sem volt!!

Két nap múlva egy hosszabb autóútra mentünk, mondtam, hogy húzzunk pelut, nehogy bepisiljen. Közölte, hogy ő mostmár nagy, neki nem kell pelenka, nem fog bepisilni. Én meg nem akartam összezavarni, hogy erőszakkal ráadom a pelenkát, így pakoltam csomó váltó ruhát, törölközőt, bilit. Minden gond nélkül bírta, pályán mentünk, azt is ki kellett bírnia, hogy elérjünk egy pihenőig.

Úgyhogy igen, nálunk ez tényleg így ment.

2022. máj. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem két év 3 hónapos, és nekem is azt mondja 3 hónapja, hogy bugyi kell pelenka helyett, de mégis bepisil :D egy ideig szeretett wcre meg.bilire járni, sokszor kaki is sikerült bele, aztán betegek lettünk, és azóta teljesen visszaesett, egyáltalán nem akarja a dolgot, én meg nem erőltetem... Oviba úgysem megy még, csak érdekes, hogy mi kell még neki vajon az áttöréshez. Most megint "kényelmesebb" a pelenka, mint a vécézés.
2022. máj. 23. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Vettem bilit ( megbántam, mert utána át kellett szoktatni a wc-re , amit nem akart)


Szóval elmondtam mire való..

Eleinte a fejére húzta stb ( 14 hónapos volt😅


Letettem a fürdőbe a későbbi helyére.


Mindig jött velem wc-re

Elmondtam mi történik.


Most papîrt tépek..

Lehúzom, megnézem tiszta-e a wc

Kezet mosok utána


Sokszor leült ruhában rá mellém.


2 èves lett nyàron, akkor reggelente öltözés előtt megkértem pisiljen…

Hol pisilt, hol nem..

Este pancsi előtt is.

Napközben kertes házban sokat volt pucéran..

Kivittem a bilit..

Kérdezgettem kell-e..

De csak akkor ment oda, ha eszébejutott.


Nem szoktattam, nem nyaggattam, de nyilván megadtam a lehetőséget, hogy ne az udvarba ide-oda csinàljon.


Egyébként lakásban pelus volt, benn sosem kérdeztem, hogy kell-e stb.

Szóval inkább csak ismerkedtünk a témàval.


Elkezdett kakilás előtt bújni..

A pisit is látni lehetett màr..


Decemberben teljesen úgy láttam tudja mikor lesz..

Levettem a pelust ekkor.

Úgy gondoltam szobatiszta, csak nem tudja (2,5 èves volt)

Kaka azonnal bilibe ment..

Pisi pedig úgy volt hogy 10-bő 5 bement.

Ekkor még megszokásból fel óránként elengedte magát.


Másnap csak 2 ment be..

Utána semmi..


Azóta volt már baleset, de ritka..


Éjjeli viszont sokára lett meg.


4 éves



Közben a kisebbik gyerek is szobatisztul.


Úgy éreztem kész rá.

Nyàr van..

Próbàljuk meg.


Ma 2 baleset volt.

Egyiknél elhátszotta az időt.

Másiknak a nővére nem engedte el, mire kiderült, hogy pisilés miatt akart otthagyni a játékot.

Kaka minden alkalommal a wc-be ment.



Itt nem kellett előkszítebi annyira, mert a tesót làtja.


Éjjel és napoali alvásnál viszont száraz a pelus neki.

2022. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
54%
Már jóval 2 éves kora előtt megvettük a bilit és elkezdtem “ barátkoztatni” vele a kislányomat. Érdeklődött utána egy darabig aztán már nem. Semmi erőltetés nem történt. Néha adtam rá egy bugyit, gyakorolgattunk stb., de továbbra se tetszett neki a dolog. Ez így ment 2,5 èves koráig. Aztán készítettem egy jutalom füzetet , pecsételős megoldással és mondtam neki hogy minden sikeres pisi után adhat magának egy pecsétet, ha pedig összejön a kaki kettőt is. Nem tudom hogy ez segített vagy már alapból készen állt rá csak makacskodott de azóta elmondhatom hogy napközben teljesen szobatiszta lett. Szépen kakil is a bilibe. Lassan áttérünk a wc re is mert egyre többet mondogatja magától is. Éjszakára azért maradt a pelus de minden reggel teljesen száraz szoval lehet lassan megpróbáljuk egy vízálló lepedős megoldást aztán meglátjuk .
2022. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!