Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy szoktassam le a pelenkáról?

Hogy szoktassam le a pelenkáról?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves 5 hónapos. Szeptembertől óvodás lesz. Eddig nem foglalkoztam a szobatisztasággal, mert semmi jelét nem mutatta, hogy érett lenne rá. Most se mutatja, abszolút nem zavarja a tele pelus... Viszont ideje lenne leszoktatni. Választott magának bugyit, reggel kéri is, hogy bugyit kapjon. De ugyanúgy használja mint a pelust. Nem zavarja ha bepisil, inkább még élvezi is, hogy pisis lesz a padló és játszik vele. A pisis nadrágban, zokniban is ugyanúgy játszik mintha semmi se történt volna. Kakinál szól ha már a bugyiban van, legalább az ott zavarja (pelusban az sem). Mit csináljak? Hogy szoktassam le a pelenkáról? Bölcsődés, látja a társait wc használat közben, tudja mire való. Ha ráültetem a wc-re vagy a bilire, akkor szinte mindig üres marad.
2022. jún. 11. 09:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10, én nem csak a honlapot böngésztem át, hanem tagja vagyok az fb csoportjának és elkeserítő, hogy a gyakorlatban mit jelent.

Sose szólok le egy módszert sem anélkül, hogy utána néznék. Oda is jószándékkal, a módszer iránt érdeklődve, nyitottan léptem be és el is borzadtam.

Egyáltalán nem a gyerek igényeiről szól. Nem figyelnek a gyerek jelzéseire: ha "elindultak az úton" akkor se lépnek vissza, ha egyértelmű, hogy a gyerek nem vevő.

Rengeteg a székletvisszatartásos panasz, amit tudvalevő, hogy a korai erőltetés is okozhat.

És a végső szobatisztaságot a módszerrel se érik el átlagosan hamarabb, csak sokkal hosszabb átmeneti időszakkal.

Ezzel ellentétben aki kivárja a gyerek teljes érettségét, annak nem kell takarítania hetekig, hónapokig és ez a gyerek önbizalmára is pozitívan hat, hogy egyből megy, nem fokozatosan és sok balesettel.

2022. jún. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11. Sajnálom, hogy neked ilyen negatív élményed van / volt vele. Én is tagja vagyok több csoportjának is, a nagyoknak való tanfolyamát megvettem, mostanában ismerkedek vele (kislányommal eddig részidős EC-ztünk, abban semmi erőltetés, tanítás nincs), és az bejött nekünn. Nekem más a benyomásom róla, mint neked.

De különbözőek vagyunk, különböző infókat raktározunk el, más a hozzáállásunk... én több ellenérvet, ellen-tapasztalatot látok az általad írtakhoz képest (pl. ha nagyon nem megy, akkor azt ajánlja, hogy vegyenek vissza a gyakorlásból). De hosszú lenne erről írni, és nem is akarlak győzködni.

Végső soron az a kérdés, hogy ártanak-e (vagy épp jót tesznek) a gyereküknek azzal, hogy nem adnak rá pelenkát, és tanítják őket testük jelzéseinek megismerésére? Vagy csak önmaguknak okoznak plusz feladatot? (De a pelust is kéne mosni vagy a szemétterhelés nőne, ha használnának pelust).

Kislányom életkora miatt én még a nagyoknak való témában annyira nem mélyedtem el. De észben fogom tartani a te véleményedet is, ha majd odaérek, kritikus leszek. :-)

2022. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"hogy ártanak-e (vagy épp jót tesznek) a gyereküknek azzal, hogy nem adnak rá pelenkát, és tanítják őket testük jelzéseinek megismerésére?"


Ehhez én is hozzaszólnék.

Lányom nephrológiai gondozott volt és bizony még 3 évesen se érezte, hogy mikor jön a pisi. Bizonyítottan nem. Pedig semmi olyan szervi elváltozása (idegbénulás.. stb) nem állt fent, ami ezt az idegrendszeri éretlenségen kívül okozhatta volna.

Emiatt erősen szkeptikus vagyok, hogy az átlagosan 2-2,5 éves kor után elért idegrendszeri érettség előtt képesek lennének "figyelni a testük jelzéseire".

Az egész gyengéd szobatisztaság 100 % kondícionálás, ami a "gyakran viszlek pisilni és bilin/wc-n pisilni kell" összekapcsolásából alakul ki.

2022. jún. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még nem érett még. Pelenkázni kell továbbra is.
2022. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!