Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezelje m az ilyen...

Hogyan kezelje m az ilyen szitukat?

Figyelt kérdés

3 éves a kisfiam és tanulunk wc-re menni. Ha kérdezgetem, hogy kell-e neki akkor mindig az a vàlasz, hogy ,,nem", viszont amikor ki akarom vinni és ràültetni akkor meg mondja, hogy nem akar menni és 2 perccel később bepisil/bekakil. Ha erőltetem akkor meg attól félek, nem akar majd ràülni, pedig màr ovizunk...

Előre is köszönöm a vàladzokat.



2022. szept. 20. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan ültesd a vécére, legyél ott vele, beszélj hozzá, dícsérd. A lányom úgy kezdte az óvodát, hogy nem volt szobatiszta. Ott vitték őket rendszeresen vécére azokkal, akik már tudták használni. Itthon én sem erőltettem, de mikor mondta az óvónő, hogy ott már előfordult, hogy belepisilt a vécébe, itthon is rendszeresen ráültettem. Érdemes evvel próbálkozni, ő sem mondta az elején, hogy mennie kell, sőt kérdeztem hogy kell-e, de mindig azt mondta, hogy nem, mégis belement a pisi vagy a kaki a bugyiba. Leszoktató könyvekkel próbálkoztatok? Nekünk azok is beváltak.
2022. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Az elsö válasza tökéletes, annyit tennék még hozzá, hogy ha egy gyereket megkérdezel, hogy "akar-e" valamit, az esetek 99%-ban nemmel válaszol.
2022. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Könyvekkel mêg nem próbàlkoztunk, de megpróbàljuk :)
2022. szept. 20. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A fiam is mindig azt mondja nem kell 2 perc múlva meg, nem ér már a wc ig.

Van nekünk kötelező mikor mindenki megy kb ha elindulunk valahová, ebéd előtt vagy alvás előtt.

Mondjuk 3.5 éves és már nincs baleset kb 1 hónapja, a kaka sosem volt gond mert azt csak bújva szokta így azt tudja tertani, ha nincs bújási hely ami a wc már.

2022. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!