Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lesz így szobatiszta?

Hogy lesz így szobatiszta?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptember elsején kezdte az ovit. Úgy ment, hogy nem szobatiszta. Na most Tegnap levették róla a pelust az oviba. Ma is. Ma azt mondták, hogy egész nap nem pisilt be, a évben pisilt de alváshoz megkapta a pelust és akkor annyit pisilt, hogy minden elázott.

Na most azt gondolom, hogy szerintem ő egész nap nem pisilt. Addig vissza tartotta míg meg nem kapta a pelust. Most otthon sincs rajta, kíváncsi leszek nagyon. Mit csináljak?


2022. okt. 4. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Most? Nyáron próbálkozatok??
2022. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát túlzás próbálkozásnak nevezni. Párszor levettük a pelust de mindent össze pisilt.
2022. okt. 4. 16:04
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ezert kellet volna töbször probálkozni.

Nálunk egyébként az ovikba sokszor felsem veszik ha nem szobatiszta.

Hogy mit tehetsz?!Hétvegente othon is ezt praktizálod mind az oviban es megmutatod neki hova kell pisilni.

2022. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

3, idegrendszeri érés.

Hiába "próbálkozol", ha még nem áll készen.

Komolyan mondom hogy még mindig van ilyen hülye, aki szerint csak azon múlik, hogy mennyit próbálkozik a szülő.

Meg megmutatni a wc-t... Vicc.

Ki-be jártak a gyerekeim, tudtak mibdent, minden bilikönyvet is kívülről, volt nyáron pucérkodás ezerrel, "locsoljuk meg a virágot"... Egyik se lett előbb szobatiszta ezektől.

2022. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk sem vették fel, ha nem volt szobatiszta.

Amúgy igaza van az előzőnek, ez nem a szülőn múlik.

Én is levettem a lányomról a pelust, 2 napig össze-vissza pisilt mindent, visszaadtam rá. Ennek mi értelme? 3 hónap múlva megint megpróbáltam, 1 nap alatt ráült a bilire. Barátnőm egész nyáron pőrén hagyta a fiát, minden csupa pisi volt az egész házban, szerintem ez egy marhaság.

Az enyémek mind a ketten 1 hónappal a 3. szülinap előtt lettek szobatiszták, de ezzel a módszerrel. A védőnő nekem is mondta, hogy majd szól a gyerek. Aha, azt várhatom.

De láss csodát, a húgom lánya 1 évesen bejelentette, hogy ő bilibe pisil, és úgy lett. Nem hittem a szememnek. Szóval nem egyformák!

2022. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Valóban nincs sok értelme levenni róla a pelenkát, ha idegrendszerileg nem érett meg rá. Amikor a lányom 2,5 éves volt, levettük róla, de semmire nem mentünk vele hónapokig, mindig bepisilt, bekakilt, állandóan takarítani kellett. Aztán óvodába került mini csoportba, ott lehetett pelenkában, de évközben levették róla többször is és sokszor pisilt a vécébe, itthon is, de még így is messze volt a szobatisztaságtól. 3,5 évesen, amikor nyáron itthon volt, már bátrabban próbálkoztunk a pelenka levételével, és abban a pár hónapban nagy áttörést értünk el. Mire oviba ment, már csak 1-2 alkalommal pisilt be, de sajnos a kakilás még mindig probléma. És a pelenka éjjelre is kell. Szóval ez egy nagyon hosszú folyamat lehet némelyik gyereknél. Nem jó, ha erőltetjük, negatív élményként élheti meg a gyerek és inkább hátráltatjuk ebben.
2022. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Biztosan vissza tudja tartani.mert ahogy vissza kerül rá a pelenka bele pisil.
2022. okt. 4. 17:46
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem biztos. Az hogy hosszabb ideig tartja, csak a hólyagkapacitás növekedését jelenti. Ez bőven megelőzi a szobatisztaságot. Nefrológussal tárgyaltuk ki a témát, amikor a lányom 5-6 órán keresztül nem pisilt, mégse volt szobatiszta.

A tudatos időzített elengedés ettől még messze van.

2022. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

4.ugen van ilyen hülye képzeld el..

Mivel azt írta a kérdező hogy a prabolakozást tulzás nevezni...Erre írtam.

2022. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Tudja tartani. Most biztosan le fogtok pontozni, de ha 3 évesen nem szobatiszta az már valami idegrendszeri gond.

Adhd, rugalmatlanság lehet a háttérben. Nem tudja elképzelni, hogy másképp lehet csinálni.

2022. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!