Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek ha a 6 éves fiam...

Mit tegyek ha a 6 éves fiam nem meri lehúzni a wécét?

Figyelt kérdés
Többször szóltak már emiatt az iskolában is. Itthon is mindig szól és nekem kell lehúzni mert ő valamiért nem meri. Mit csináljak ezzel?

2023. jan. 15. 09:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Feltetted mar neki a kerdest, hogy Pistike, miért nem mered lehuzni a wc-t?
2023. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy azért, mert fél, hogy ráfröccsen a lábára a víz?

Lecsukott fedéllel próbáltátok?

2023. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hangos.
2023. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem tőle azt mondta h nem meri mert fél és elkezdett sírni.


Lecsukott fedéllel próbáltuk de odébb ugrott és sírt h nem meri.


Vigyem pszichológushoz

2023. jan. 15. 10:05
 5/31 A kérdező kommentje:
* vigyem pszichológushoz?
2023. jan. 15. 10:06
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem meri, mert fél. De mitől? Hogy beleesik? Hogy hangos? Beszélgessetek mar vele erről, ne egyből pszichológushoz akard vinni. Nem ott es akkor, amikir le kéne a vécét húzni, hanen amikor nyugidt, higgadt, akkor kérdezd meg. És ne agresszíven, és ha elsőre nem mondja meg, próbáld máskor is.
2023. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Próbáltam már mindig azt mondja "anya nem merem"


Nem fogalmazza meg sose h mitől fél.

2023. jan. 15. 10:19
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Addig kérdezed, amíg el nem mondja, nem agysebeszet ez. Mondjuk nem is iskolás korban kellett volna elkezedeni ezzel foglalkozni.
2023. jan. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Már az óviba is ezt csinálta csak ott még elnézték az ovónők. Itthon meg bilit használt kb 6 éves koráig(kb iskolakezdésig) mert nem volt hajlandó WC-re menni csak a bilire. Az is egy küzdelem volt h elhagyjuk a bilit. Mostmár végre használja a WC-t rendesen csak nem meri lehúzni. Hiába kérdezgetem nem mondja el h mitől fél csak h "anya nem merem".


A suliban már szólt a tanár h nem meri lehúzni maga után de nem tudok vele nagyon mi tenni. Reménykedem h majd kinövi. Még új neki a WC kb fél éve használja.

2023. jan. 15. 10:43
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
Ügyes vagy, iskolakezdes előtti várni leszoktatni a bilirol....Bakker.... Elmondod neki, hogy le kell húzni a wc-t. Addig kérdezed, hogy mitől fél, amíg nem válaszol.
2023. jan. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!