Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem szobatiszta ismerősö...

Miért nem szobatiszta ismerősömék 4 esztendős gyermeke?

Figyelt kérdés
Nem szobatiszta a gyermek, pedig már 4 éves. Megkérdeztem tőlük is, de azt felelték, hogy ne üssem bele az orromat mások dolgába. Ezért kérdezem meg itt, hogy ez hogyan lehetséges? Fogyatékos a gyermek? A beszédével is van gond, nehezen tudja kiejteni a szavakat.

2023. márc. 13. 17:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%
Ez tényleg az a téma, amihez másoknak semmi köze hozzá. Az egyik testvéremnél 2 évesen már mutatta a szobatisztaság felé mutató jeleket a nagyobbik, aztán ahogy megszületett a kistesó, teljesen visszaesett, sokáig nem volt hajlandó ezzel foglalkozni, amikor óvodába került, ott nem kellett pelenka, de otthon még sokáig, kb. 4 éves koráig igen. Nála lelki oka lehetett ennek. A másik testvéremnél a nagyobbik 4,5 a kisebbik 3,5 évesen lett nappalra szobatiszta, ők úgy voltak vele, hogy majd eljön az ideje, amikor nem kér már pelenkát a gyerek. Idővel tényleg eljött.
2023. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
51%
A férjem fia még 6 évesen is néha bepisilt éjszaka. Most egyetemista, és kisebb projectekben már programozik 19 évesen.
2023. márc. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ha esetleg voltak már kórházban, kikérhetem a gyermek kórtörténetét a felhőből? El szeretném olvasni."

🤣🤣🤣

2023. márc. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a kérdező autista és a gyerek is!


Egyébként rengeteg oka lehet, értelmi és/vagy testi probléma, esetleg valamilyen pszichés zavar, de akár trauma is, ahogy annak is, hogy te miért nem érzékeled a határokat társas kapcsolatokban, a helyes viselkedés elsajátítása kb 7-8 éves szint..


Ha nekem kellene tippelnem, valamilyen eltérő fejlődés, 4 évesen nehezen lövik be, hogy mi is az, valószínű, hogy ők sem tudnak túl sokat, de ez elég tipikus auti, vagy értelmi sérülés dolog.


Eltérő fejlődésű gyerek anyjaként emlékszem, milyen volt, én is azt akartam, hogy senkit se érdekeljen, miért nem beszél a gyerekem, illetve miért hisztis 3 évesen, de ez nem ilyen világ, másoknak feltűnik, és nem szabad tabuvá tenni, illetve berágni rajta. Persze akkor borzalmasan rosszul érintett, nem akartam magyarázkodni meg semmi, akkoriban nehéz volt elfogadni, hogy a gyerek más, mert vagy leírták hogy fogyatékos, vagy legyintettek, hogy nincs semmi, mikor egyértelműen volt valami. Így aki elkezdte kutatni hogy mi a baja, annak magasztaltam a gyereket, aki szerint meg nincs semmi mindent rázúdítottam.


A helyes reakciót csak akkor tudtam elsajátítani, amikor már megszűnt a gond. “Egy kicsit lassabban fejlődik bizonyos területen, másban meg jobban, utána jártunk, de még nem tudnak semmi biztosat mondani, szóval várunk, ez összetett dolog, bàrmi lehet”. És utólag pont ez volt, mi szerencsére a semmi súlyossal megúsztuk, pedig volt, hogy nagyon úgy nézett ki, hogy komoly gond lesz..


Szóval érd be ennyivel, hogy tuti van valami baja, talán csak átmeneti apróság, talán súlyos, csak idővel derül ki, a szakemberek nem olyanok, illetve a fejlődés nem egzakt tudomány, nem tudják megmondani, csak évek múltán, mi is van/volt. Kb mint egy fejfájásnál, hamarabb múlhat el, minthogy kiderüljön mitől van, addig meg mindenfélét találgatnak.

2023. márc. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdekes, hogy egy ekkora ordas nagy kamut nem törölnek. Több mint gyanús, biztos pörgetni kell az oldalt.
2023. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%
Nincs abba semmi, ha egy 4 évest még pelenkázni kell. Egyébként meg másnak mi köze hozzá? Meg miért foglalkozik valaki mások életével?
2023. márc. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Tuti kamu.


24-es: Szerintem meg most rossz a felfogásod. Senki nem köteles beszámolni a gyermeke állapotáról boldog-boldogtalannak, nyugodtan el lehet utasítani a kíváncsiskodó kérdéseket, okoskodásokat. Vannak súlyosan sérült gyerekek is, ahol egyértelműen van gond (pl. nagyobb gyerek tolószékben vagy babakocsiban, folyik a nyála, görcsbe van a keze), ezt mindenki észreveszi, attól még nem kell rákérdezni, hogy mi történt vele. Ha a szülő akar, majd beszél róla. Ahogy kéretlen tanácsokat sem kell adni. Egy megkésett beszédfejlődésű gyereknél, ahol van vmi a háttérben, tök jó azt hallgatni, hogy xy anyuka mennyit mondókázik, dumál a gyerekéhez, és ezáltal az övé már rég folyékonyan beszél, amivel kb. azt mondja, hogy a tiéd azért nem, mert elhanyagolod.

2023. márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!