Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A bilibe pisil, de nem kakál,...

A bilibe pisil, de nem kakál, mennyi idő, míg arra is rászokik?

Figyelt kérdés

A kisfiam kb. 1,5 hete kezdett szobatisztulni, most nappalra már egyáltalán nem adok rá pelenkát, nem is akarja.


Ha pisilni kell, szól és megyünk bilizni, de a kaka már 2-3 alkalommal is a kisgatyájába ment, csak utána jön szólni. Mondjuk főleg reggel kakál, olyankor még rajta az éjszakai pelenka, még eddig ráadtam napi 1-2 alkalommal, csak pár napja nem adok rá reggelre.


Nem tudom, hogy lehetne rászokatni, hogy bilibe kakáljon?



2023. ápr. 4. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a kakilással volt gond. Az még legalább fél évig neki ment a vécébe, de utána egyik napról a másikra igen. Akárhogy próbálkoztunk, sehogy nem jelezte. Meg kellett rá érnie idegrendszerileg.
2023. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* nem ment a vécébe akart lenni.
2023. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De akkor fél évig minden nap a gatyájába kakált még, vagy hogy kell ezt elképzelni?
2023. ápr. 4. 15:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ugyanez van nálunk. Gond nélkül szól és pisil a vécébe, de szó nélkül kakil a bugyiba. Azt se bánnám, ha inkább pelusba akarna kakilni, ráadnám szivesen, dehát nem szól. Én is kiváncsi vagyok a válaszokra.
2023. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk 3 évesen lett szobatiszta pisire. Onnantól minden alkalommal kért pelenkát a kakilashoz és állva kakalt, ülve szó se lehetett róla, wc-röl pláne, 5 éves koráig. Az oviban sosem kakalt, most sem, ezt mindig itthon csinálta.
2023. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2 éves szülinapján hagytuk el a pelust. A pisi egyből bilibe ment. A kaki csak 1 hónap múlva.

Pelust már nem viselte el, kakinál meg nem szólt.

Minden nap az alsógatyájában landolt, mostam ki...

2023. ápr. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is elhúzódik a dolog fél évig. Simán lehet, hogy sokkal hamarabb, vagy sajnos még az is lehet, hogy később. Ezt így előre nem lehet megmondani.
2023. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#4 válaszoló vagyok. Végre úgy tûnik van elôrelépés nálunk. Az itteni válaszom után egy hónappal annyi fejlemény volt, hogy onnantól legalább pelenkát kért a kakihoz, nem a bugyiba tolta bele. Onnan viszont nem tudtunk elôrelépni. Közben négy éves lett. Néha rá lehetett beszélni, hogy ráüljön a vécére vagy bilire, de ott sose kakilt végül, merthogy ”nem jön”. Aztán tíz perccel késôbb simán kakilt a pelusba.

Mivel már kezdett elegem lenni, elsôként azt vezettem be, hogy ha pelust kér is, üljön A bilire, és úgy kakiljon, hogy legalább a testhelyzetet szokja. Ezzel nem is volt gond. Következô lépésként megmondtam, hogy ha a mostani csomag pelus elfogy, nem veszek többet, onnantól bili vagy vécé. Ezt minden alkalommal elismételtem neki, mikor kivett egy újabb pelust. Aztán két napja végül el is fogyott. Az utolsónál újra kihangsúlyoztam, hogy több nem lesz, azt mondta rá nem baj.

És ma eljött a nap, hogy kell kakilni, kéri a pelust. Én meg mondom, nincsen elfogyott, hiszen megbeszéltük. Megpróbálkozott vele, hogy menjek vegyek, de mondom nem, tessék megpróbálni a bilibe. Megmondta hova akar elbújni a bilivel, odatettük ráült, és tadamm! Végre sikerült a bilibe!

Nem akarom elkiabálni, de remélem ezzel végre továbbléphetünk ezen. A gyerek most 4 év 5 hónapos. Majdnem egy évig húzódott a dolog. Nálunk bejött, hogy végül egy kicsit nyomást gyakoroltam rá.

febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!