Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy kell elkezdeni a bilire...

Hogy kell elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom vedőnő mondta, hogy el lehetne már kezdeni a bilizést. Vettünk bilit néha rá ül magától de igazából a játékait pakolja bele vagy bele áll. Este fürdés előtt mikor levetkőztetem álltalában mindig bepisil akkor megprobáltam rá ültetni pisilés közben sírva fakadt ugyhogy azóta nem erőltettem csak még egyszer nap közbe ültettem rá mikor láttam, hogy pisil ugyan úgy sírt. De volt olyan 2x is, hogy a bili közelébe pisilt. Vettem bili könyvet, rá ültettem a játék babáját, hogy pisil de semmi csak ő is rá ülteti. Tudom, hogy ezt nem szabad erőltetni meg kell érni rá, nem is szeretném erőltetni de mikor bepisil mindig mondom neki, hogy ezt legközelebb a bilibe és azt se fogja fel. Ti hogy csináltátok a bilire szoktatást? (Nálunk a nappaliba ahol egész nap vagyunk padló szőnyeg van így elég nehézkes lenne egész nap pelenka nélkül mert nem szeretnék egy nap 5x szőnyeget sikálni
2023. júl. 14. 10:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
18 évesen még tök korai, nem értem a védőnőt. Egy év múlva térj vissza a dologra.
2023. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

*hónaposan lol :D

Előző voltam

2023. júl. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
18 hónaposan csak akkor érdemes ha Ő szeretné, különben az ellenkezőjét éred el vele. A lányom 2,5 évesen lett egyik napról a másikra pisire szobatiszta, már elmúlt 3 éves, óvodás és a kaki mindig a pelusba megy , persze csak otthon. Az óvodában nem kaki.
2023. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

18 honaposan meg gondolkodni sem kell ilyenen.

Nem trenirozni kell a szerencsetlent, a szobatisztasaghoz fizikalisan meg kell ERNI. Has megerett ra, kezdhetitek, ez olyan 2,5-3 eves kor a gyerekek 90 %-nal, elotte felesleges eroszakoskodni, csak rosszat teszel vele.

2023. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4# elolvastad amit írtam vagy csak a szallag címet? Írtam, hogy tudom meg kell érni rá, azt is le írtam, hogy nem erőltetem 1hónap alatt 2x ültettem rá láttam nem tetszik neki nem probálkoztam. Annyit teszek, hogy sokszor elmondom, hogy a bilibe kell pisilni. Semmit nem erőltetek rá ezt meg pláne nem mert nagy gondot tud okozni tudom. Csupán csak nem tudom, hogy fogjak majd hozzá mert még a pisi fogalmát se érti ebben kértem igazából segítséget, hogy hogy tudom elmagyarázni neki, hogy működik ez a dolog. Szinte megért mindent amit mondunk tudja hol a nuni stb stb csak ebbe a témában nem tudom, mit hogy kell rá vezetni elmagyarázni
2023. júl. 14. 11:47
 6/20 A kérdező kommentje:
3# és te ,hogy magyaráztad el neki a dolgokat a bilizésről? Hogy mutattad neki, hogy a bilibe kell pisilni? Mennyit volt pelus nélkül?
2023. júl. 14. 11:49
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kertdezo, ha a 18 honaposnak kirakod a bilit, az pont, hogy eroltetes.


" mert még a pisi fogalmát se érti ebben kértem igazából segítséget, hogy hogy tudom elmagyarázni neki "


18 honaposnak ezt nem lehet elmagyarzani, nem igy mukodik, de latod, meg te sem fogod fel agyilag, hogy korai, hagyjad, rakd el a bilit. Vagy most 1,5 evig nezegeted a nappali kozepen ? 🤦🏻‍♀️

2023. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"sokszor elmondom, hogy a bilibe kell pisilni" és ez szerinted nem erőltetés? Egyszerűen tedd el a bilit és felejtsd el jövő nyárig, vagy amíg látod a szobatisztaság alakulásának jeleit (amiknek utána tudsz olvasni a neten).

#1

2023. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Most 28 hónapos a fiam. Kb két éves korában vettem neki 2könyvet ami a bilizésről szól, azt sokszor olvastuk, hamar meg is tanulta, hogy az bili, pisilni kell bele de ő maga nem csinálta. Egyszer elkezdett magától ráülni de csak ruhában, utána ruha nélkül de nem pisilt. Most nyáron hagyom itthon pucérkodni és magától megy a bili fölé ha pisilnie kell, belepisil és szól, hogy ott van, öntsük ki. Szereti ő lehúzni a wct. Ha ráadom a pelust akkor nem jut eszébe.

Ha én vagy az apja mentünk wcre mindig jön utánunk, elmondjuk, hogy anyának pisilni kell ezért ül a wcn. Most, hogy így elkezdte használni, amikor itthon vagyunk, nincs rajta pelus, vannak balesetek, nem ér oda, az udvaron nem mindig jut eszébe de ez simán belefér. Szerintem 18hónaposan nagyon korai vagy tényleg nagyon érettnek kell lennie hozzá.

2023. júl. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 21 hónapos. Mikor kint vagyunk a kertben néha csak bugyi van rajta, ott van a bili a közelünkben, mondtuk neki ha jön a pisi, szóljon. Legutóbb mikor bepisilt, feltartotta a mutató ujját és el kezdett csurgatni. Raul a bilire, de nem pisil bele. De nem is kell még szerintem, anyósom mániája, hogy miért nem MINDIG csak egy bugyiban van (biztos lusta vagyok mindig kimosni), hiába mondom neki, hogy még nem érett rá. A védőnő is mondta, hogy lehet próbálkozni finoman, de bőven elég lesz jövő ilyenkor is, szóval szerintem te se aggodj.
2023. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!