Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lehet elkezdeni a...

Hogyan lehet elkezdeni a szobatisztaságra "nevelést"? Mik az első lépések?

Figyelt kérdés

Mostanában vettem észre, hogy ha pelus nélkül van, akkor elmegy a lakás ugyanazon pontjára és ott pisil.

Pelenkában is odamegy, ha kérdezem, hogy "pisilsz?" akkor igent mond.

Hogyan segítsek neki, mit tegyek ilyenkor? Van bilije, abba még nem sikerült :)



2015. febr. 12. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2015. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem az mindegy mennyi idős :)

Valamelyik kisgyerek ezt egy évesen, más 2-2,5 évesen csinálja.

Nem szeretném szobatisztaságra nevelni, ezért van idézőjelben. Csak ezt látom minden nap és talán már elkezdődött valami.

2015. febr. 12. 09:42
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem mindegy, mennyi idős, mert az egy évesen szobatisztasága sokkal inkább anyuci fejében van, mint a gyerekében. A szobatisztaság kérdése biológiai alapokon nyugszik, nem lehet túl korán elkezdeni.
2015. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, de egyáltalán nem mindegy, mennyi idős!
2015. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Ja, és egy évesen egyetlen gyerek sem szobatiszta!
2015. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan 18-án lesz 21 hónapos.
2015. febr. 12. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem pisil még a bilibe, valószínű nem érett még hozzá. Majd nyáron.
2015. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Barátnő kisfia ilyen korban kezdett pl bilibe kakilni. Ő ekkor már szólt, hogy kakilni kell, és nemsokkal rá már ment a bilihez. Persze Úgyhogy szerintem ez az első lépés.

Őt senki nem erőltette, nem "idomította", magától jelzett.

Persze pisilni még egy ideig pelusba pisilt.

Most 2 éves és 3 hónapos, szobatiszta.

Találtam egy elég jó linket, remélem segít abban, hogy hol tartotok, mivel tudsz segíteni.

[link]

2015. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ufo vagyok, de állítólag 15 hónapos koromra már szobatiszta voltam, anyum azt mondta, hogy azt figyelték meg, hogy kb. milyen idokozonként kellett wc-ni, és ha sejtették, hogy már idoszeru, akkor ráultettek a bilire, persze megdicsértek ha sikerult, de nem mindig sikerult. Viszont az is igaz, hogy akkoriban textilpelenkát használt mindenki, ami nem szívta fel a nedvességet annyira, mint a mostani pelenkák, és gondolom zavaró lehetett. Nem hiszem, hogy ebbol a késobbiekben bármilyen hátrányom vagy károm származott volna. Azért mesélem így, mert én is most tervezek kisbabát, és arra gondoltam, hogy nem lenne rossz, ha nem 3 éves koráig kellene pelenkázni.
2015. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szandy89 ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 28 hónapos lesz. Sokszor emlegettem neki, hogy gyere pisiljünk a bilibe. De még csak rá se akart ülni, nemhogy bele pisilni.nem eröltettem. Kb 2-3 hete gondolt egyet és ő hozta a bilit, hogy anya pisiljünk. Azóta nappal itthon nincs rajta pelus és talán 2x csurgott be egy kicsi. Alváshoz még kell, de remélem nemsoká ott is elmarad. :)

Szóval türelem. Előbb utóbb megérik rá. :)

2015. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!