Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy kell elkezdeni a bilire...

Hogy kell elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom vedőnő mondta, hogy el lehetne már kezdeni a bilizést. Vettünk bilit néha rá ül magától de igazából a játékait pakolja bele vagy bele áll. Este fürdés előtt mikor levetkőztetem álltalában mindig bepisil akkor megprobáltam rá ültetni pisilés közben sírva fakadt ugyhogy azóta nem erőltettem csak még egyszer nap közbe ültettem rá mikor láttam, hogy pisil ugyan úgy sírt. De volt olyan 2x is, hogy a bili közelébe pisilt. Vettem bili könyvet, rá ültettem a játék babáját, hogy pisil de semmi csak ő is rá ülteti. Tudom, hogy ezt nem szabad erőltetni meg kell érni rá, nem is szeretném erőltetni de mikor bepisil mindig mondom neki, hogy ezt legközelebb a bilibe és azt se fogja fel. Ti hogy csináltátok a bilire szoktatást? (Nálunk a nappaliba ahol egész nap vagyunk padló szőnyeg van így elég nehézkes lenne egész nap pelenka nélkül mert nem szeretnék egy nap 5x szőnyeget sikálni
2023. júl. 14. 10:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Atyam hogy itt mennyi tamado ember van aki itt eli ki, hogy beszologathat masnak nev nelkul. Az hogy kirakom a bilit mert eroltetes?🤣 szeret ra ullni vegyem el tole? Az hogyha be pisil nem fenyegetem, hogy ne ide hanem a bilibe csak elmagyarazom ha nincs rajta pelenka a bili azert van hogy oda pisiljunk ez mitol eroltetes? Az lenne eroltetes ha megszidnam amiert bepisil es ra ultetnem folyton. Napi 1 orat nincs rajta pelus senki nem eroltet ra semmit!! Hat en se ertettem a vedonot amiert azt mondta el kene mar kezdeni de o mindenben siettetni probalja a gyereket pedig nincs lemaradva semmivel. Mindig jon azzal, hogy vannak mar olyan 1,5 eves gyerekek akihez kijar es mar szoba tisztak nappal
2023. júl. 14. 13:06
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

,,Este fürdés előtt mikor levetkőztetem álltalában mindig bepisil akkor megprobáltam rá ültetni pisilés közben sírva fakadt ugyhogy azóta nem erőltettem csak még egyszer nap közbe ültettem rá mikor láttam, hogy pisil ugyan úgy sírt."


Na ha ezt folytatod, az erőltetés. Kicsike még 18 hónaposan. Mi is vettünk bilit pont ennyi idősen, mert a lányom elkezdett szólni, ha kakilt. Próbáltam ráültetni, nem tetszett neki, sírt mindig, így elraktuk pár nap után. Most 2 éves 3 hónapos, szól, ha pisilnie kell, kakilnia kell, tudja is tartani, de zokog, ha nincs rajta a pelus, utána napokig emlegeti, ha véletlenül bepisilt, mondogatja, hogy nem akar bepisilni. Úgyhogy a bili most elöl van, a plüssei pisilnek bele, néha ráül ruhástól, vagy ő kéri, hogy ültessük rá. Ráültetem, megunja 3 perc után, megy tovább. Azt gondolom, hogy ő lassan megérik a szobatisztaságra pár hónapon belül, de nem akarom sürgetni, csak jövő szeptemberben megy oviba. A védőnőknek ez a heppjük, a miénk is ezért hívogat 3 hónapja, hogy hogy állunk a bilivel. Mindig leszerelem, hogy haladunk a magunk tempójában. Ne hagyd magad te sem.

2023. júl. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme azt se mondani még, hogy bilibe KELL pisilni. Nem kell oda, tökéletes a pelusba. Azoknál a kicsiknel szokták elkezdeni ilyen hamar akiknél észreveszi a szülő hogy jelez ha pisilni kell, vagy ritkán pisil sokat (szóval idegrendszerileg érett rá hogy visszatartsa), alvásnál száraz marad, zavarja a pelenka, vagy a nagyteso miatt a kicsi is akar bilizni saját maga, más esetben csak úgy felesleges ezzel trenirozni , csak stresszeli a gyereket, majd jövő nyáron vagy ha komolyan látszik rajta h érett rá.
2023. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Sztem.elkerülhetetlen a szőnyegmosás..ha makdnem egész nap mesztelenül kell lennie napokig..hetekig és egyszercsak.lesz valami
2023. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes elkezdeni a bilizést, amikor a gyerek már kezd megérni rá. Különben elhúzódó, és felesleges szenvedés lesz mindkettőtöknek. A leírtak alapján a te gyereked erre még nem érett meg, ne nyúzd vele. 18 hónaposan még bőven ráér.

Ezek lehetnek a jelei, ha elkezd megérni rá: egyre inkább tisztába jön a saját testi folyamataival. Utólag szól, ha bepisilt, bekakilt: "pisi van, kaka van!" , vagy közben ismeri fel magát a folyamatot: "folyik a pisike!", esetleg már előjelzés is van: "pisi lesz, kaki lesz!". - ekkor jóval könnyebb megértetni vele, hogy próbáljon ráülni a bilire, ha az ingert érzi. Mint akkor, amikor még fogalma sincs arról, hogy mi történik a testében. Az is jel, ha egyre többször be akar veled menni a wc-be, illetve érdekli, hogy te ott mit csinálsz.

2023. aug. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

13. válaszolóhoz csatlakozva még annyi, hogy kell hozzá egy idegrendszeri, és pszichés érettség is, igen, illetve az ő saját akarata is.

Az a gyerek lesz "hipp-hopp szobatiszta", akinél akkor kezdik el támogatni ezt a folyamatot, amikor már ő maga is megérett rá. Különben egy nagyon elhúzódó szenvedés lesz.

2023. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%
18 hónapos gyerek még messze ráér. Ha bölcsis lesz, ott gond nélkül pelenkázzák, és ha otthon is marad, még ovikezdés előtt 6 hónappal is bőven ráértek elkezdeni (akár előtt 3 hónappal is).
2023. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha bekakilt már azt jelzi.
2023. aug. 18. 19:33
 19/20 A kérdező kommentje:
Illetve ha leveszem a pelust rola mar szalad a bilire es ul ra. De nem csinaltuk a bilivel semmit azota se ott van a szobaba sokszor ra ull ruhaba is meg jatszik vele de multkor pl pelust levettem rola es mondta bi bi szaladt a bilire es kb 2 cseppet belepisilt aztan meg mashova a tobbit😅
2023. aug. 18. 19:36
 20/20 anonim ***** válasza:
De az már jó ha 2csepp is odament :)alakul ez majd csak időkell neki
2023. aug. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!