Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 20hónapos a kislányom. Van...

20hónapos a kislányom. Van akinek hasonló korú a gyermeke és mostanában akarja elkezdeni vagy már elkezdte a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
Már megvettük a bilit,rá is szokott ülni ruhában,szóval az ismerkedés meg volt. Hogyan tovább? Ki hogy csinálja vagy hogy tervezi? Mivel tisztítjátok a bilit?
2020. ápr. 9. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem még nagyon korai. Meg kell, hogy érjen rá, és magától akarja. Hogy ráül a bilire 20 hónaposan az nem azt jelenti, hogy már megérett volna rá.
2020. ápr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is 20 hónapos a fiam, de még ráülni se akar szóval várunk nem erőltettem neki
2020. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Az én fiam nagyon nehezen szokott le a pelusról.

Üvöltött a bilin,wcn leszállt,elbújt inkább.

Így úgy voltam vele jó akkor várunk még.

Már nem volt sok idő oviig és még pelusos volt.

Aztán egyik nyári reggelen felkelt,rámnézett közölte anya nem kell pelus.Ment és a bilibe pisilt.

Onnantól kezdve nappalra és éjjelre is szobatiszta lett.

Én úgy gondolom hagyni kell nekik időt,hogy megérjenek rá.

Ha nagyon akarod,hogy szokjon le és erőlteted rosszabb lesz.(nálunk legalábbis így volt)..

2020. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Még nincs 2 éves,tényleg korai a bili.A fiam 3 éves korára lett szobatiszta.Nem szerette a bilit,egyből vécére akart menni,vécészűkítővel.
2020. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos


Ugyanitt tartunk.


Nem szoktatok semmit..

Néha ráül

Letolt nadrággal, pelust is leveszi


De ha nem mindig szól hogy tele a pelus.. sőt előtte sem jelez, akkor felesleges.

Azért vettem bilit, mert egy időben szólt ,ha tele volt

Elvonulgatott kakilni.


Tesója született 2 hónapja.. azóta visszafordult kicsit..


Én úgy érzem tudja mire való, érett lesz maga fogja kérni.


Reméltem kihagyjuk a bikit, azonnal wc lesz, de nagyon alacsony, pici a lányom

2020. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
18 hós, simán ráül pelus nélkül, mondja is hogy kaka, de persze semmi. Ezt magától találta ki, soha nem ültettem rá direktbe. Baromira ráér, nem hiszek erőltetésben. Fiam is 2.5 évesen egyik napról másikra lett magától szobatiszta.
2020. ápr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos a kislányom.

Csak játszik a bilivel: ráül ruhában, ráülteti az állatkáit, mondja hogy 'pisil' és utána megtörli wc papírral a 'fenekét'. Mi pedig dicsérjük, és együtt játszunk Vele 'biliset'. Már volt, hogy ruha nélkül is rákéretőzött, fürdés után.

Napjában egy csomószor olvastatja velem a Bilikönyvet, megbeszéljük a képen látható részleteket, hogy milyen ügyesek, és nagyok már azok, akik biliznek...stb.

Amikor wc-re megyek, mindig jön velem, és addig Ő is a bilijén ül mellettem.

Nálunk ennyi egyelőre a bilire szoktatás. Ezek a dolgok is mind annak részét képezik, nem csak az, amikor 'produkál' is. Az majd a végeredmény lesz. Az a titka az egésznek, hogy nem szabad siettetni, és erőltetni semmit.

2020. ápr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kb ennyi idős volt a fiam mikor ő is elkezdte hogy ruhában rá-rá ült a bilire. Pont nyár volt így a kertben sokat volt bugyiban, de simán bepisilt mindenféle jelzés vagy probléma nélkül. Nem is erőltettem. Aztán decemberben ( ha hónapra számolunk akkor volt 26 hónapos) egyre többször ült rá, elkezdett vetkőzni is, hó végére egyszer/egyszer sikerült is belepisilni. Olyankor nagyon büszke volt magára. Aztán január elején érett meg bennem is dolog, hogy akkor pelenka le. Akkora 3 nap alatt szobatiszta lett. Sajnos pisivel még most is akad néha baleset (becsöpög az eleje, kb lusta elindulni, mert minden fontosabb), de így minden erőszak és szoktatás nélkül magától szokott le a pelusról.

Éjjelre még kap mert ha rosszul alszik (pl teliholdkor) hajlamos egy-egy pisit elengedni.

Te ismered a gyereked, neked kell tudni milyen típus. Van aki egy-két hét alatt szoktatható erre, van aki fokozatosan érez rá, van akinél ki kell várni a megfelelô időt.

A helyedben hagynám próbálkozni, főleg hogy jön a jó idő, akár ha érdekli adhatsz rá kis bugyit amit könnyű letolni és meglátod mit kezd vele.

2020. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Másfél éves státuszon mondta a védőnő hogy itt az ideje a bilire szoktatásnak. Még mondtam is neki hogy a nyarat azért szerettem volna megvárni vele. Azt mondta azért csak próbálkozzam. Akkor vettem bilit. Semmit nem erőltetek mert nem akarom hogy megutálja. A jelek amiből gondolom hogy lehet menne neki azokra mostanában figyeltem fel. Elbújik,néha ki is küld a szobából kakilásnál. Tépné le a pelust ha teli van. Mutatja a wc ajtót( csukva van a wc egy bizonyos wc kefe ügy óta😂)hogy bemenne bár lehet hogy csak nézelődne. Nem tudom mit kellene tennem. Meg azon gondolkoztam még hogy mivel tisztítsam a bilit. Kivehető a betét,kiöntöm ,fertőtlenítő kendő elég lehet vagy domesztoszos szivaccsal vagy mivel szokták ? És amire ül?
2020. ápr. 9. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a fiam, amikor egyáltalán elkezdte érdekelni a bili. Mondtuk sokszor a férjemmel, hogy ez a gyerek sosem lesz szobatiszta, olyannyira hidegen hagyta addig. Onnantól viszont, hogy 2,5 évesen ráült és először belepisilt, kb 2 hét alatt szobatiszta lett, nem csak nappalra, de éjjelre is. Még 1-2 hónapig adtam rá pelenkát éjszakára, de felesleges volt, mindig száraz maradt. És ő is nagyon hamar áttért utána a WC-szűkítőre, szintén magától. Tényleg meg kell érniük rá.
2020. ápr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!