Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2000-es évek elején/közepén...

2000-es évek elején/közepén mennyi idő alatt szobatisztultak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Rövidebb idő alatt, mint manapság, vagy ki volt már tolódva akkoriban is ilyen 3-4 éves korra?

2023. szept. 1. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem kitolódás, hanem a gyerek jelzéseire való odafigyelés erőltetés helyett.
2023. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Tesómmal 2/2,5 éves korunkra szobatiszták voltunk. Sokan állítják, hogy azért tolódott ki ennyire mert ennyire kényelmesek a mai pelenkák.
2023. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem tolódott ki semmi. A szobatisztaság azt jelenti, a gyerek felismeri az ingert, jelzi és vissza is tudja előbb rövidebb, majd hosszabb ideig tartani.

Az, hogy anno az egy evest arra idomitották, hogy x időpontban végezze el a buliba a dolgát, nem szobatisztaság.

A gyerekem 2003-ban született, 2,5 évesen lett szobatiszta

2023. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
89-ben születtem, 3,5 éves koromra lettem szobatiszta, az öcsém 94-es, ő 4 éves korára. :D
2023. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A pelenka miatti később szobatisztulást cáfolnám. Mi mosipelust használtunk és éppen nem volt még 3 mikor szobatiszta lett
2023. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Valamelyest korábban. Bármennyire is tagadjuk, egyre tolódik ki az idő. 1970 körül kétévesen az átlag szobatiszta volt, manapság ez az átlag 2,5-3 év közé tehető.


Ennek oka a kényelmes pelenkák, a külső motiváció hiánya, és valószínűleg a gyerekek pszichológiai és biológiai érése is változott. Manapság már nem ritka a pelenkás ovis gyerek.

2023. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ennek oka a kényelmes pelenkák"

Fiam mosható pelenkaval is "csak" a 3. szülinapja előtt egy héttel lett szobatiszta. Cserébe 0 balesettel, ami szerintem igazán "jó üzlet" volt.

Anyukám mesélte, hogy újra kellett padlószőnyegezni a lakást miután én "szobatiszta" lettem, "természetesen" az akkori trend szerint erőltetve.

"a külső motiváció hiánya,"

Azaz az erőltetés hiánya...

" és valószínűleg a gyerekek pszichológiai és biológiai érése is változott"

Na régen pont azzal nem törődtek, hogy mennyire érett az a gyerek. 1,5 évesen legkésőbb levették a pelenkát, mert besokalltak a mosástól, fertőtlenítéstől és bíztak a legjobbakban. Aztán vagy bejött, vagy moshattak még többet.

2023. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
10%

Az hogy a te fiad moshatóval akkor szobatisztult, semmit nem jelent. Lehet az eldobhatót még négyévesen is elviselte volna magán... A moshatósok között nem kuriózum a kétéves kor előtti szobatisztulás, különösen ha ecvel kombinálják. Eldobhatóval ez sokkal ritkább. Most nem találom, de ez egy vizsgált kérdés, és kimutatható egyrészt a szobatisztulás kitolódása, és az alternatív technikák hamarabbi szobatisztuló hatása. (Bocs, nincs türelmem megkeresni a forrást.)


Ha már anekdotazunk, az én környezetemben egyetlen egy eldobhatóst tudok, aki kétévesen már stabilan szobatiszta volt. Ő is úgy, hogy az anyja 21 hónaposan levette róla a pelust rendszeresen, tehát nem a csodát várta. Moshatóssal mert többet, pedig utóbbiból kevesebb ismerős van. Az is mindig megdöbbentett, hogy a 28 hónaposan szobatisztuló lányomra rendszeresen rácsodálkoztak a kortársak szülei, hogy hát nincs rajta pelenka??? Hát basszus szerintem így is relatíve későn érett meg rá...


A külső motiváció nem egyenlő az erőltetéssel. Ma már minden erőltetésnek számít, pedig az, hogy elviszem magammal vécére (amikor én végzem a dolgom), megmutatom neki a bilit, az nem az. Sőt az sem az, ha nyáron vagy a lakásban lekapom róla a pelust és pucér fenékkel van egy fél órát, esetleg ráadok bugyit. Nálunk a gyerekeket rendszeresen hagytam pucérkodni vízhatlanon. Engem meglep hogy hány anyuka ismerősöm a két éves gyerekről még az életben nem vette le a pelenkát pár percnél hosszabb időre. Várják, hogy majd a gyerek lekapja, hogy "anyám, mától szobatiszta vagyok". Pusztán azért, mert tömik a fejüket a ne erőltesd dumával. Utána ovi előtti nyáron megy a kapkodás, hogy jajj, és akkor fognak belefutni a kétségbeesett erőltetésbe.


Persze, ne fenyegesse, zsarolja vagy alázza meg senki a gyereket, de szerencsétlen nem is tudja hogy mit várnak tőle, ha az életben párszor nem tapasztalja meg, hogy milyen a saját piszka.


És igen, az is külső motiváció volt, leginkább a szülőknek, hogy a textilpelenka kifozese baromi kényelmetlen, emiatt nem az óvoda előtt két héttel jut eszébe valakinek a szobatisztaság kérdése, hanem már jóval előbb.


Nyilván extrém dolgok is vannak, az ágytisztaság egy más kérdés, de ez a csodaváró technika egyáltalán nem a természetes érést segíti, hiszen eleve nem természetes hogy 8-12 órát is bírnak a pelenkák. Mi is moshatóztunk a kicsivel, másfél óra után már nyekergett mert zavarta a tartalom, míg eldobhatóval én cseréltem négy óra után mert csurig volt...


De ez az én véleményem, lehet lepontozni ezt is.

2023. szept. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem pontosan, az öcsém kb 2,5 évesen lett szobatiszta. Amúgy tényleg nincs semmi kitolódás, csak manapság sokkal jobban odafigyelnek erre, nem erőltetik úgy,mint régen hogy az éppen ülni tudó gyereket bilire ültetik. Nyilván amikor még textil pelenkát használtak, akkor minél előbb el akarták hagyni. De egyáltalán nem biztos, hogy hamar szobatiszták lettek a gyerekek. Régen is voltak olyan gyerekek,akik 3, és olyanok is akik 1,5 évesen lettek szobatiszták, akárcsak most.
2023. szept. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2004-es a nagyobbik fiam. Június elsején töltötte a 2-t, utána július végén volt 3 hét bölcsi leállás. Mire visszament a bölcsibe, szobatiszta lett.

A lányom 2013-as. Ő később lett szobatiszta és tovább tartott az átszokás.

2023. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!