Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes 22 hónapos fiút...

Érdemes 22 hónapos fiút szobatisztaságra szoktatni? Kinek milyen tapasztalata, módszere ,taktikája van? Wc-re szokott ráulni, sokszor pisil, de csak napi 2-3 szor, fõként estefelé, hamarabb nem akar.

Figyelt kérdés

márc. 2. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha van rá hajlandósága, akkor fokozatosan érdemes. Lehet, hogy hónapokba telik, de ha megéreik rá, akkor legalább már meglesz a rutin. A lányom kb. ennyi idősen jött rá, hogy kellemesebb a wc-be kakilni, mint a pelenkába. Aztán lassan a pisi is ment rendszeresen. Pár hónap alatt lett teljesen szobatiszta. Vannak gyerekek, akik jóval később kezdik, de pár hét alatt eljutnak a teljes szobatisztaságig.
márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Fölösleges hónapokat tölteni ezzel. Amikor megérik rá, két nap alatt szobatiszta lesz, "balesetek" nélkül. Addig csak stressz és takarítás.
márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi boven eleg. Ha o szeretne, akkor jarjon bilire/wc-re, de eroltetni nem kell semmikeppen.
márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Majd akkor kell ezzel foglalkozni vele, ha megérik rá. Ha jelzi az ingert, és magától akar wc/re, bilire ülni. Bőven elég abban támogatni, amit ő akar. 22 hónaposan semmiről nincs lekésve.
márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig felajánlom a fiamnak, hogy ráülhet a bilire, ha akar. Ha nem akar pelenkát húzni de itthon maradunk, akkor felajánlom neki, hogy kisgatyát is kaphat, ha előtte pisilt a bilibe. Most 2 év 6 hónapos, többször szól, hogy bilizni akar. Pár hónapja már zavarja, ha pisis a ruhája (a pisis pelussal nincs baja). 22 hónaposnál nem próbálkoznék a pelenka elhagyásával, hacsak ő maga nem kéri. Csak ajánld föl a bilit mindig.
márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen,hullámzó a dolog,van amikor kéri hogy menjünk wc-re, van amikor végképp. Egyenlőre napi sokszor megkérdezem, és majd nyáron meglátjuk
márc. 11. 13:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezd sokszor. Ha megérik rá, jelez. Az nem szobatisztaság, ha fél óránként cseszteted.
márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy valami "nem szobatisztaság" valakinek az ilyen-olyan definíciója szerint, még lehet értelme. Például rájöhet a kisember hogy mennyivel kényelmesebb a száraz pelus, így lesz motivációja. Nem kell félóránként kérdezgetni, én kb. órával az utolsó pisilés után szoktam, vagy fél órával kakilás után, mert az én fiam kb ilyen gyakran pisil. Így 90%-ban száraz marad, ami mindkettőnknek jó.
márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Neki annyira nem jó, mert nem az ingerre figyel, hanem arra, hogy te jelzed az ürítés idejét.

Neki kell jeleznie az ingert.

márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem piszkálom, csak minden alkalommal ha én megyek, megkérdezem őt is ,aztán meglátjuk
márc. 11. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!