Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes 22 hónapos fiút...

Érdemes 22 hónapos fiút szobatisztaságra szoktatni? Kinek milyen tapasztalata, módszere ,taktikája van? Wc-re szokott ráulni, sokszor pisil, de csak napi 2-3 szor, fõként estefelé, hamarabb nem akar.

Figyelt kérdés

márc. 2. 17:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
De erre semmi szükség. 22 hónapos. Bőven van ideje szobatisztulni a SAJÁT tempójában.
márc. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
29%

Én is kérdezgettem az enyémet, hogy akar-e bilizni már másfél éves korától. Sőt, fürdés előtt, míg töltöttem a vizet, mindig pisilt is, ezt teljesen jól ki lehetett használni. Vagy a reggeli első pisi, ha az éjszakai pelusba ment, kiáradt, ha meg már úgyis leveszem, most adjak rá egy tisztát hogy rögtön telepisilje? Ez nonszensz. Mindenesetre a kérdezgetés ellenére magától kezdett szólni két és fél évesen, nem várta hogy majd mindig kérdezzem.


Kizökkenteni a játékból a kérdezgetés miatt nem érdemes. De ha pl. úgyis követni akar a wc-re, akkor szerintem nincs ezzel gond. (Persze ha valaki belinkel egy tanulmányt a kérdezgetés jelentős káros hatásairól, akkor megváltoztatom a véleményem )

márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Most miért kellett az utolsót lepontozni. Az unokahúgom is másfél évesen kezdett el bilizni. Volt neki egy és általában játszott vele/ráült stb.. (Akkoriban kezdett még csak el jobban érdeklődni dolgok iránt, rövidebb szavakat kimondani, de egy éves korában már szaladt). Anyukája megmutatta neki, hogy hogy kell "játszani vele". Otthon nem kellett pelust adni rá, tudta, hogy ott a bili és ráül és örült is neki, ha látta, hogy ment bele valami, megmutatta is mutatta, hogy milyen ügyes. Éjszakára és ha elmentek valahova akkor a pelus játszott akkor még természetesen. Szóval 22 hónapos picit, ha érdeklődik egész nyugodtan meg lehet már mutatni neki. Ha nem nyit felé, azt úgyis észreveszed, akkor nem erőlteted, ennyi. Semmilyen trauma nem fogja érni.
márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!