Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 évesen szobatisztaság?

2,5 évesen szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kislányom még nem jelzi egyáltalán, hogy pisilnie/kakilnia kell. Utána néha mutatja a pelusát, de azt sem mindig. Bilire raul, de ennyi. Nagymamája ha vigyáz rá, leszokta róla venni a pelust, mondja nekihogyha kell pisilni, akkor a bilibe pisiljen, persze egyelőre a földre pisil és néha kicsit el is szégyelli magát, pedig sosincs leszidva.

Én is szoktam neki mondani, hogy mire jó a bili, fürdés előtt mondom, hogyha szeretne üljön rá stb, de szerintem még nem érett rá és félek, hogy így stresszelve van. Ti mit gondoltok, nálatok hogy volt?



ápr. 29. 22:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
2 évesen már a fiam is bilizezt. Lekerült nyáron a pelus, élvezte, előszedtem a bilit, produkált bele, zenélt, megtapsoltuk stb. Egyre gyakrabban ült rá magától, persze az elején volt, hogy a kisgatyájába pisilt. A kaka sem ment nehezen, ráérzrtt, pár hét alatt teljesen szobatiszta lett, rá kb 1 hónapra éjszaka is, kb volt 3 baleset éjszaka, azóta ha kel, éjszaka is bilire ül. 3,5 éves most....
ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Engem tanács érdekel, ha 2,5 éves fiam pontosan tudja a folyamatokat, tehát hogy kell bilizni/wczni, mert olvastam róla neki, és el is tudja mondani szépen, de amint ráültetnénk vagy levenném a pelusát hisztérikusan zokogni kezd, akkor mit csináljak még? Vettem neki pici boxert, ami pontosan olyan, mint az apjának, de iszonyatosan rugdal, amint megpróbáljuk ráadni. Nem az zavarna, hogy takarítani kellene utána, hanem hogy brutálisan tiltakozik ellene. Nem snis, semmi baja nincs. Kicsit aggódok, mert szeptemberre meg kellene tanulnia, mert oviba csak akkor veszik fel, ha szobatiszta, és nekem muszáj lesz beadni, hogy mehessek dolgozni.
ápr. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Fiam 2,5 évesen, lányom 1év 8hónaposan lett szobatiszta. Mind a 2 pár nap alatt.

Nyáron levettem a pelust és ennyi.

Fiam pl az első nap 14x pisilt be. Levettem, kimostam, ennyi. Második nap már csak 5pisic kisgatya volt, 3.nap 1, ás 4.naptól semmi.

Lányomnál nem számoltam, de hasonlóan ment.

Hozzáteszem, ez csak a nappal.

Fiamnak még fél évig, 3éves koráig kellett az esti pelus. Lányomnak meg még most 2,5 évesen kell.


Ezt a várjuk meg míg megérik dolgot meg sosem fogom megérteni. A "mi időnkben" mindenkit leszoktattak 1-2évesen. Mégi mi bajunk lett? Senkit nem ismerek, akiben mély nyomot hagyott.

Viszont számomra gáz, mikor megyek a 2,5 éves lányomért az oviba, és ott az öltözőben cseréli anyuka a 20kg-s 5éves gyerekről a pelust....

ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%
12! Ha annyira sír,akkor még biztosan nincs itt az ideje...csak traumatizálod azzal,hogy folyamatosan ülteted a wc-re/bilire. Nem érett meg rá,akár mit is írnak itt. Ő nem tud hamarabb szobatiszta lenni,akár mégy dolgozni,akár nem. A testünk nem így működik egyáltalán. Nem parancsszóra jönnek a fejlődési állomások...
ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
57%

Ejjel a 4 eves4 honaposom meg bepisil :( pelusban alszik,nappal 3 ev 3 honap kellett.

Pelus kommunalis hulladek, nem veszelyes hulladek. Ez csak duma, mert nem akarnak pelusozni az oviban :))

ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem az, hogy megmutatod a bilit, elmagyarázod és felajánlod neki a lehetőséget, az nem stresszeltetés. Különben honnan tudja, hogy kell ezt csinálni? Az én szótáramban a büntetés, szidás, nyomasztás és hasonlók a stresszeltetés.

Nálunk a családban az unokaöcs- és húgok között eléggé kitolódott a szobatisztaság (3,5-4,5 éves kor között), a testvéreimnél és nálam ez még 2 éves korunk körül jött el, állítólag büntetés, szidás... nélkül. Ezért én úgy voltam, meghallgatom, hogy csinálta anyukám, aztán vagy megfogadom vagy nem. A fiunk majdnem másfél éves volt nyáron, egy szál pólóban, nadrág nélkül a kertben, ha pisilt, mondtam neki, hogy pisi, egy idő után ő is mondta. Aztán volt, hogy már pisilés előtt mondta. Közben a bilivel is összeismertettük, mondtuk neki, hogy ráülhet (általában akkor, amikor volt rá esély, hogy pisiljen, mondjuk ébredés után), mondtuk, hogy a pisit és a kakit szereti a bili. Ha sikerült neki, nagy dicséret. Télen költöztünk, pelenkakiütése lett, egyre csúnyább, bőrgyógyász, gyógykencék, hiába. Végül már fájt neki, nem tudott rendesen aludni. A 2. születésnapja előtt 1 héttel úgy döntöttünk, hogy otthon nappalra levesszük a pelenkát. Elmagyaráztuk neki, hogy azért tesszük, hogy begyógyuljon a popsija, viszont szólnia kell pisi előtt, különben olyan lesz a ruhája. Egy hétig sok baleset volt, utána elég gyorsan javult a helyzet, bepisilés és kiütés szempontjából is. 2 év 3 hónapos volt, amikor már buszozáshoz sem adtunk rá pelenkát, mert a biztonság kedvéért egy jó darabig olyankor még kapott. Lehet, hogy kényelmesebb lett volna még x hónapig pelenkázni, amíg magától nem dönt úgy, de ha arra várunk, nem tudom, mi lett volna a fenekével.

ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
15, kerlek nezz utana hany fajta baci terjed kaka utjan :) biztos orulnel ha a gyermeked azert kapna el mert az oviban nincs kialakitva hely ennek tarolasara, amig az udvaron levo nagykukaba kerul. Leirtam, nem arrol szol hogy nem akarnak pelenkazni, kiscsoportban mindegyiknek a segget is kitorli a dajka a wcn, ugyhogy szo sincs arrol hogy a pelenkabol nemakarok pelenkazni cimszoval kivonjak magukat mert lustak vagy gonoszak...de 10 bol 9 ovi nem veszi be csak ha szobatiszta akkor is ha a fejeden porogsz.
ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk is látta a bölcsiben a nagyobbaktól, illetve a kis szomszéd barátnője is szobatiszta volt már. 2,5 évesen testileg érett volt már rá, lelkileg nem volt készen 100%-ban. Ráült a bilire kíváncsiságból, aztán ha sikerült a pisi, nagyin megdicsértük, örömködtünk, és ez így ment 2 hétig, aztán jött egy nehéz időszak. Ekkor visszaesett, teljesen elutasító volt, én meg nem erőltettem. Aztán 2 hónap kihagyás után felajánlottam neki ismét, ekkor örömmel pisilt a wc-be, és azóta nem volt még baleset sem. Utána nem sokkal éjjelre is szobatiszta lett (tudom, hogy hormonális folyamat). A kaki 3 éves koráig pelusba ment, most kezdte el a wc-t használni.
ápr. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%

Kicsit több mint 2,5 éves volt a lányom. Olvastuk a bilis könyveket (Bori szobatiszta lett, Bili-buli), szóval nagyjából értette, hogy a pelus egyszer lekerül róla, de a biliről hallani sem akart. Mikor láttam, hogy lóg rajta a pelus a pisi miatt, mondtam, hogy vegye le, kap tisztát. Kb 1 héttel később magától levette pisi után és hozta a tisztát. Elkezdtem mondogatni, hogy ha szeretne inkább húzzunk kisbugyit mint a Bori. Mikor hajlandó volt bugyit húzni néha volt 1-2 baleset, de általában időben hozta a pelust.

Azután a harmadik szülinapja előtt pár nappal nagyon el akart menni sétálni, én pedig megkértem hogy pisiljen a bilibe, mert addig nem tudunk menni. Ő pedig pisilt a bilibe. Séta után pedig rohant a bilihez. Persze ha kiverte volna a hisztit, hogy pelust akar csakazértis, akkor adtam volna rá, de úgy gondoltam, hogy egy próbát megér.

máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!