Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor érett a baba (gyerek) a...

Mikor érett a baba (gyerek) a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Lehet,hülyén tettem fel a kérdést.Közel 2éves fiamat,esténként,fürdés előtt ráültetem a wc-re.(azért kezdtem el,mert gyakran bepisilt vagy esetenként bekakilt a fürdővízbe).Néha sikerül is,és örül is neki,hogy a wc-be pisilhetett.Ettől független napközben eszébe sem jut közölni,hogy kakilnia kell.Kérdezgetem,de nemet mond mindig.Eröltetni nem akarom,csak gondolkodom,vajon érett-e már rá.Szerintetk?Nálatok,hogy ment?

2012. jún. 9. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
néha (ha látod, hogy pisilnie kell, vagy ha 2 órája volt utoljára) akkor ne csak kérdezgesd, hanem küldd el pisilni. Rá kell jönnie mi azaz érzés, hogy "pisilni kell"
2012. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

èn úgy tudom az agy 2 éves kor körül éri el hogy a gyerek már tudatában van a pisi, kakival és ezt tudja kontrolálni. Persze van akinál elöbb vagy késöbb.

Lányomnál lávtányos volt ez, mert napokig fogdozta a pelenkát, és mutogatta. Ez volt kb 20 hósan.

Most már tudom töle kérdezni, hogy kakilt-e, hogy bilire ültetem, de innentöl még hosszú az út a szobatisztaságig.

2012. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam 2 éves kora után pár nappal egyik napról a másikra lett szobatiszta, előtte nem láttunk rajta semmi jelet, hajlandóságot bilizésre. Egy-két napig voltak balesetek, de aztán utána mindig szólt. Én 2 és fél éves koráig nem is terveztem próbálkozni vele amúgy, de így maga alakította. A kicsi 2 hónap múlva lesz 2 éves, kíváncsi vagyok nála hogy alakul.
2012. jún. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 éves kor körül.

de ne legyenek illúzióid! ez nem így működik, hogy a pelusos gyerek közli anyával, hogy vegyük már le, mert mindjárt becsinálok!

szóval ennél ezerszer összetettebb dolog, bizony le kell venni a pelust egész napra és sok balesetet túl kell élni mire rájön hogyan is működik.

enyémről 2 éves, 3 hónapos korában vettem le a pelust, most tavasszal, 2 hétig összevissza pisilt, ritkán ment bilibe, aztán rájött, hogy mit és hogyan kell, még egy hét volt mikor sok volt a baleset.

azóta még 2 hónap telt el, napi 3 pelus még fogy, alváshoz és ha hosszabb útra megyünk autóval akkor adok rá :)

2012. jún. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Nem,nincsenek illúzióim,gondoltam,hogy nem megy ilyen egyszerűen.Végülis itt a nyár,majd leveszem a pelust,mert látom összességében ez tűnik a legjobb módszernek.
2012. jún. 9. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Ott a pont a 14:13-nál!

A legtöbb gyerek nem szól, h "na mától jöhet az a bili", hanem türelemjáték az egész.

Van aki már 2 éves kora előtt "érett" rá, van amelyik 2,5 évesen vagy még később. Elhúzni nem szabad, de anyáink idejében a 2 éves kor volt a célkitűzés és szentül tartották is magukat hozzá...csak sajnos nem mindegyik gyerek volt akkor se még kész rá....:S

2012. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 éves múlt és egyáltalán nem volt hajlandó se bilizni se wc-re ülni,sőt egyenesen bedurcázott ha csak megkérdezetm,hogy akar e bilizni és már csak azért sem szólt hogy jön a pisi amikor levettem róla a pelut mert jó idő volt.Az nálunk nem vált be,hogy figyeljem amikor nekikészül mert Ő képes volt futtában pisilni vagy evés közben és nem guggolt neki vagy roggyantott.Úgyhogy már kétségbe voltam esve amikor is pénteken múlt két hete,hogy az én lányom közölte nem kell pelu megyünk a bilire.Azóta szinte mindig szól.Azért írom,hogy szinte mindig mert a kakival még gondunk van és olyankor jön a pisi is vagy ha nagyon belemerül a játékba akkor tuti becsorog de amúgy még Ő örül neki ha mehet bilizni.Vettem Neki zenélőset és nagyon tetszett hogy Ő okozza a zenét a bilibe.Úgyhogy ne legyél "türelmetlen" el fog jönni az idő kinél korábban kinél későbben.Sok sikert és türelmet.
2012. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!