Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Korai bilizésről tapasztalatok?

Korai bilizésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik korán, 1 éves kor alatt megismertették a babájukat a bilivel. Sikeres és sikertelen történetek is érdekelnek, de kérlek, ne az elméletet írjátok le, hogy miért ne csináljam ezt, mert azt ismerem! És ne is azt, hogy anyáink hogyan csinálták, mert a textilpelusok korában sok minden máshogy működött.

Az ok, amiért kérdem: kisfiamat 2 évesen ültettem bilire, közel fél éve, és a mai napig döcögősen megy a téma. Hátha a kislányommal megérné majd máshogy megpróbálni.



2012. szept. 5. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
10 és fél hónapos volt a kislányom, amikor kíváncsiságból ráültettem a bilire. Mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne belepisilt. Valószínűleg pont szerencsém volt és jókor ültettem rá. Nagyon megdícsértük (pont apa is jelen volt), tapsoltunk ő meg csak nevetett. Most 1 éves és elmondhatom, hogy alig-alig van pisi a pelusban. Kakilni általában naponta 1-szer szokott a reggeli után, így az viszonylag kiszámítható. Szerencsém van, tényleg nagyon ügyes. Nem fél a bilitől, ha sírna nem tenném rá természetesen, de így, ha még élvezi is, akkor miért ne? Szerintem ez babafüggő is, de erőltetni semmiképp nem szabad. Amit én még nem teszek az az, hogy csak a funkciójának megfelelően használjuk a bilit, amúgy nem nézegetjük, nem játszunk vele, mert nem arra való és szeretném, ha ezt megértené. Nálunk már az is előfordult (igaz csak egyszer, de hatalmas dolog ilyen idős korban, hogy elpityeredett a kislányom és a bilit nézte, majd ráültettem és belepisilt. Minden gyerek másban ügyes, nálunk még nincs fog, kószni is csak 9 hónaposan kezdett, még nem lépeget csak bútorok mellett, szóval mi kakilásban vagyunk ügyesek. :)))
2012. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 és fél éves a lányom.

Olyan másfél éves kora környékén kezdtem el ráültetni a bilire és mindig ordítás sírás lett a vége.

Aztán hanyagoltam ezt a témát.

Eljött a tavasz akkor már 2 éves lett és levettük a pelust, dehát mindig bepisilt.

Mindig mondogattuk neki hogy bilibe vagy wc-be kell intézni a dolgot.

Egy nap azt mondja menjünk wc-re pisilni, és csoda történt wc-be ment a pisi.

A kakit valahogy mindig visszatartotta innentől kezdve csak az udvaron pisilt vagy kakilt nem a wc-be.

1-2 hónap múlva elmondtam neki mire való a bigyó és nem kell kimenni az udvarra pisilni.

Pár napig nézegette a bigyót.

Egyik nap mesét nézett és rohant felkapta a zenélő bilit és belepisilt.

A kaki továbbra is udvari téma lett.

Most valamelyik nap kakilt először bilibe de sokszor még az bugyiba vagy udvarra megy.

Mr 1 hónapja éjszakára sem használunk pelust, idáig csak 2x pisilt be éjszaka.

Csak akkor kap pelust ha olyan helyre megyünk ahol nem tudunk vele wc-re rohanni, de általában nem is pisil bele megvárja hogy hazaérjünk.

Szóval a lényeg ha megérik rá akkor ő is bilibe fogja végezni a dolgát.

2012. szept. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy a 2 év már késő volt, az 1 pedig még korai. 1 évesen én is néha ráültettem a bilire a fiamat, de hidegen hagyta. Nem sírt, de rajta ülni sem akart. Néha véletlenül belement 1-2 csepp, esetleg fél deci pisi, de ezek nem voltak tudatosak, pusztán csak szerencse. Persze mindig nagyon örültünk és tapsoltunk.

Mi játszottunk a bilivel, még kalapnak is feltettük. :) Ettől függetlenül nem hiszi azt a kisfiam, hogy az egy játékszer lenne. Amióta rendesen használjuk, nem húzta a fejére.

A lényeg, hogy 19 hónapos volt a fiam amikor egy reggel megkérdeztem, van-e kedve ráülni a bilire. Azt mondta igen. Belekakilt, belepisilt. Aznap már nem adtam rá pelust. Első pár nap voltak balesetek, de csak pisivel. A kaki azóta is minden reggel a bilibe megy. Ha esetleg napközben kellett kakilnia, mindig vissza tudta tartani, amíg elértünk a bilire, wcre. Aztán már csak, ha nagyon nagy játékban volt, akkor ment be pár csepp pisi.

Most 22 hónapos, nappalra balesetmentesen szobatiszta és minden másnap száraz pelussal kelünk.

Én azt gondolom, hogy hiába ülteted 1 évesen a bilire, ha nem érett rá, teljesen felesleges. Lehet, hogy még ártasz is vele.

Azért vettem elő újra a bilit 19 hónaposan, mert akkor már pár napja szólt, ha belekakilt a pelusba. Úgy gondoltam, ez már jó jel. :)

2012. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát az én fiam 19 hónaposan még semmire sem mondta, hogy igen. :) Ő 2 éves kora után kezdett beszélni, de már 18 hónaposan jelezte a pelusára mutogatva, hogy kakilnia kell. Boldogan vittem is ilyenkor a bilire, de soha nem talált bele, akár 15-20 perc üldögélés után sem (amit egyébként nagyon élvezett, nem én tartottam rajta), inkább megvárta, amíg újra bepelenkázom, és akkor kakilt. Most ott tartunk, hogy a pisi itthon hellyel-közzel megy, a kaki kizárólag pelusba, de mivel azt csak az utcán kap, így mindig séta közben intézi.
2012. szept. 5. 09:32
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Négygyerekes vagyok. Szerintem a fő szabály! Akkor vesszük le, ha megérett rá! 2-3 éves kor. Ha levettük SOHA többet nem adjuk vissza rá! Se sétakor, se alváskor!

Ha vissza adjuk rá néha, akkor a gyerek nem érti miért kell néha a wc-be pisilni, s miért lehet néha a pelusba!

2012. dec. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy 3 évesem van, de a kedves utolsó, 4 gyerekestôl megkérdezném, hogy mit tenne olyankor, amikor pelus nélkül indul a séta, pontosabban a bevásárló központba indulás, kint minuszokkal, odaérve átöltözés, mert megtörtént a baleset, majd késôbb újabb átöltözés az újabb baleset miatt. Hiába vittem közben wc-re a hidegek miatt jóval sûrûbben kellett neki, viszont a mindenféle karácsonyi látvány annyira lekötötte, hogy elfelejtett szólni, hogy pisilni kell. A második átöltözésnél ráadtam a "kimenôs bugyit", mert nem volt 4. adag ruha nálunk. Amúgy a lányom, ha éppen nem mélyült bele valamibe, akkor is szólt, hogy pisi, ha kimenôs bugyi volt rajta. Egyébként szerintem minden gyerekfüggô. A lányom 3 éves és kb fél év alatt lett nappalra teljesen szobatiszta, de éjszakára még egyáltalán nem az. Egyszer sem kelt még száraz pelussal.
2012. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom 2 évesen lett nappalra szobatiszta, és majdnem 3 volt, amikor éjjelre is. Ráültettem a bilire az elején többször is, ült rajta, de nem sok eredménnyel. Végül kipróbáltuk a wc szűkítőt, na akkor jött a változás! Kiderült, hogy utálja a bilit, viszont tetszik neki, hogy a wc-t használja, mint a nagyok. Így lett nappalra 2-3 hét alatt szobatiszta. De majdnem 2 éves volt, amikor bili helyett a wc-szűkítőt "adtuk alá". :)

A fiam most lesz 2 éves januárban, ücsörög a bilin vagy fél percig, aztán pattan is fel, szébe sincs bele produkálni! Igaz, ő korababa volt, tehát ezért sem sürgetem. Néha szól, hogy "kakálsz", amikor éppen erőlködik a pelusba, de előfordul, hogy csak mondja. Én nem sietek vele, mert pár hónap, itt a tavasz, addig még sokat fejlődik a visszatartási képessége is, na majd akkor határozottan elmagyarázom neki, hogy "látod, ez a bili, ide kell pisilni, kakilni, apának sincs pelusa, most már nagyfiú vagy", stb. Alváshoz még akkor is kap majd pelust, aztán meglátjuk, hogy haladunk! Ezen a 3-4 hónapon már nem múlik, nyáron meg lehet majd meztelenkedni egy kicsit, kisgatyában rohangálni, na akkor majd észreveszi, ha becsúszott valami! :))

2012. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a lanyomat oktober kozepen tettem eloszor bilire, akkor volt 11,5hos. Talan harmadik nekifutasra sikerult is bilibe kakilni. Mostanra oda jutottunk, hogy neha mar szol hogy kaka,bi(nala ez a bili), de decemberben csak 2-szer kakilt pelusba, a tobbi bilibe ment. A pisi meg remenytelen, eleg sokat iszik, van hogy orankent 3-szor is pisil, igy egyfolytaban csak bilin ucsorogne, de nyaron meg szeretnem probalni, hatha sikerul addigra az is. Már szépen beszél, szinte mindent megért.
2012. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
4 gyerekes vagyok. Én mindig nyáron szoktattam szobatisztaságra a gyerekeimet, előtte meg sem próbáltam. Általában 2,5 évesek voltak. 2! hét alatt mindegyik szoba és ágytiszta volt. A nagyokra már pontosan nem emlékszem, már 14-20 évesek, de a kicsi 4 éves. Ahogy levettem a pelust kb. 1 hétig többnyire az udvaron próbálgattuk, s mentünk wc-re óránként. 2 hét múlva már azt is megvárta, ha autópályán szólt, hogy pisilni kell, s kb. 10 percbe került mire meg tudtunk állni.
2012. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Nálunk volt utcai baleset, amikor kint minuszok voltak. A lányom nyáron 2,5 éves volt. Mi is akkor kezdtük a bilire szoktatást, de nálunk nem 2 hétig tartott. Hébe hóba még most is van baleset, sôt éjszaka még mindig pisil. Ha alszik napközben, akkor a napközbeni alvásnál már ritkábban van pisi. Mivel a lányom nem szeret délutánonként aludni, ezért baleset inkább olyankor adódik, ha mégis "bekómál" délután és fel kell kellnie korábban és még félálomban van. Pl. ha elmegyünk valahová napközben és bealszik a buszon, akkor ha felébred, sokszor pisilnie kell, de mivel annyira félkómás még, így mire a legközelebbi WC-ig elszaladnánk, becsurran. Amúgy az utóbbi idôben egyre sûrûbben ül a WC-re. Ugye látja tôlünk és ô is próbálja és nagyon ügyes. Most már fele-fele arányban használja a WC-t és a bilit.
2012. dec. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!