Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Elkezdenéd ebben az időjárásba...

Elkezdenéd ebben az időjárásban a szobatisztaságra szoktatást úgy, hogy nem adsz rá pelenkát?

Figyelt kérdés
2 éves lesz, mindig pisil, ha ráültetem a bilire, wc-szűkítőre, vagy simán csak a wc-ülőkére régóta. Most vettem amúgy a szűkítőt, hozzá fellépőt, addig akarom ütni a vasat, míg forró. Mi van, ha csak 2 hónap múlva lesz kánikula? Társasházi lakás, tulajdonképpen idebenn nincs nagy hideg. Próbáljam meg, és ha nagyon bepisil sokszor, és nem győzöm tiszta ruhával, maximum abbahagyom?
2013. jún. 2. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elkezdtük. Bár nálunk télen fűtés mellett sem volt ilyen meleg mint most.
2013. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság nem az időjárástól függ, hanem a gyerek érettségétől.

Az egyik gyerekem tél közepén lett szobatiszta, a másik gyerekem télen lett ágytiszta.

Semmi nincs, ha bepisil, mivel azonnal leszeded róla a pisis ruhát, nem fázik meg. Gyorsan ki kell öblíteni, aztán mehet a ruhaszárítóra.

Azért nincs olyan hideg, ki is lehet rakni azokat a pici bugyikat és nacikat az erkélyre/teraszra/ablakba, hamar megszárad.

2013. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
előző vagyok, de erről szóljon a szobatisztaság, hogy TE ülteted rá a bilire, hanem Ő menjen magától.
2013. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én elkezdeném a helyedbe ha ilyen ügyes, de ne hagyd abba mert azzal összezavarod.
2013. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
az enyém is 2éves,és most lett szobatiszta.szóval:ne a kánikulára várj. már jó úton haladtok,de az lenne a jó ha nem csak akkor pisilne ha te ráülteted.
2013. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Oké, megnézzük, mi lesz. Szerintem az már egy jó első lépés, ha minden alkalommal belepisil, gond nélkül ráül! Egyelőre magától még nem megy, hogy most pisilni akar, de úgy gondolom, hogy amint megtapasztalja, hogy kellemetlen a becsurgó pisi, el fog rajta gondolkozni. :-)

Másrészt ezelőtt is sok gyerek úgy lett szobatiszta, hogy eleinte sűrűn ráültették, pelenkában azonban ez nehézkes.

2013. jún. 2. 13:58
 7/16 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam,hogy mondtam neki:nézd,pelus helyett ilyen szép bugyit kapsz! ha pisilni kell akkor szólj. kb 10-15 percenként kérdezgettem. és ebben az időszakban a bili a nappaliba volt,hogy minnél gyorsabban rátudjam ültetni
2013. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

szerintem meg inkább ülj le vele gyurmázni, vagy menjetek egyet játszózni, és ne erőltesd most a bilizést.

Nem érdemes rágörcsölni.

Majd megérik rá.

2013. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
egyébként pedig nem értem, miért kell siettetni ezt az egészet....
2013. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

miért lenne baj,ha már elkezdené??főleg így,hogy már simán belepisil ha ráülteti.

Régen 2 évesen már szobatiszták voltak a gyerekek.

Szerintem az a nem normális,hogy még 3évesnek pelenka kell..

2013. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!