Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit kéne tennem? Rosszat teszek?

Mit kéne tennem? Rosszat teszek?

Figyelt kérdés
Fiam 10 hós, én nem erőltetem a bilizést, úgy gondolom, bőven ráér még. Anyukám meg azt mondja, én már 1 évesen biliztem, és hogy egy ismerősének 8 hónapos kislánya van, az is bilibe tud már pisilni. És hogy honnan tanulná meg, hogy bilibe kell pisilni, ha most nem tanítom meg? Meg hogy így nem akar majd soha bilire ülni. Szeretem anyukám, szinte mindig jó tanácsokat ad, de ezzel nem értek egyet, ő meg nagyim, meg nagynénim meg ezzel " zaklat", hogy biliztessem már.
2013. jún. 20. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy itt a határ, ne szóljanak bele! A probléma nem azzal van, amit tanácsolnak, hanem azzal, hogy erőszakosan teszik. A legtöbb anyukánál ezt látom itt mostanában. A sajátjuknak nem tudnak megálljt parancsolni! Ideje elkezdeni!
2013. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan, hogyan tudna bilizni örülök ha egyáltalán ülni tud, nem hogy bilizni. Ez egy nagy baromság, majd ha 4 évesen bilizik akkor gond van, de 10 hónaposan teljesen értelmetlen! Lehet veled szerencséje volt ,a másik pedig, hogy a te popsidon még az a szörnyű vegyszeres tocsogó mosható pelenka volt persze, hogy a gyerek szabadulni akar tőle. (félre ne értsétek én mosható pelust használok, de a maiak már sokkal modernebbek) Könyörgök nyissál ki neki egy fejlődéslélektan könyvet és olvastassad el vele, hogy 1-3 éves kor között ha szoba tiszta lesz a gyerek bőven elég. Akkor követsz el hibát ha erőlteted, mert egy életre vizelési és széklet problémái lesznek. Az erőszakkal és korán szobatisztaságra nevelt gyerekekből lesz majd a 6-12 évesen minden streszre bepisilő gyerek.
2013. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"ha 4 évesen SEM bilizik akkor gond van"
2013. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Hú, nagy a nyomás rajtad! Nagyon fiatalka még a babád! Nekem 2.5 éves a fiam, és még pelusos. Nem érdekli a szobatisztaság téma, én meg nem eröltetem! Szerintem hosszútávon jobban működnek azok a dolgok, amiket nem eröltetünk, hanem maguktól érnek meg rá.
2013. jún. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
de csak mert véletlenül felfogják a bilibe a pisit a felnőttek, az még nem szobatisztaság
2013. jún. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, mert szegény kicsit rányomod a bilire, nem lesz szobatiszta, arra meg kell érnie. Mondjad meg anyukádnak, hogy a mostani pelenkák nem textil pelenkák, régen azért voltak a gyerekek hamar szobatiszták, mert kellemetlen volt. Semmi baj nincs azzal, hogy 10 hónaposan nem ülteted rá a bilire.
2013. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2 eves kor alatt ha a baba akkor pottyant vagy pisil ha raültetik a bilire egyedül anyuka erdeme, mert tudja h mikor varhato es ra tudja venni h ott maradjon (jatek, mesekönyv stb) ami TELJESEN ertemetlen, fölösleges stressz. Meg kell ernie a gyereknek ertelmileg is h felfogja h jön az inger es vissza tudja tartani par percig es jelezze is h pisi, kaki. Na mar most ehhez elsönek is beszelni is kellene, vagy min mutogatni...szoval 2 eves kor utan jön össze többnyire a NAPPALI szobatisztasag...fiuknal többnyire meg kesöbb. Nem kell eröltetni, engem is a sirba visznek ezzel a te mar 1 evesen, emg a szomszed juliska lanya mar.....jellegü megjegyzesekkel
2013. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Magam pedagógus vagyok, ami érdekes, hogy anyukám, sőt a híres bilibe pisilős kislány anyukája is:) Mégis úgy érzem, hiába magyarázom, nem értik meg. Nagyim vett is egy bilit nekünk, a fiam két dolgot csinál vele: vagy felborítja és játszik vele, vagy tologatja az előszobában a csempén:) Kb. ennyire érdekli:) Nagyim mondta is, hogy majd ezért nem akar ráülni, és akkor is majd pisisen a fejére borítja:)
2013. jún. 21. 15:13
 9/11 anonim ***** válasza:
hagyd ki a bilit. föleg fiuknal, 1,5 eves koratol a felnötteket utanozza, mire elszaladsz a biliert siman ratudod ültetni a WCre is ha nem nagy a lakas (wc szükitö persze). Külön fogja elvezni h ha valamit produlat, utana ö lehuzhatja. meg ne csukd be az ajtot ha mesz:D ha egyedül vagytok had lassa h te mit csinalsz azzal. de ez is 1,5 fölött inkabb 2
2013. jún. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én az ellentábort gyarapítom. Igaz, hogy erőltetni nem kell, de semmi baja nem lesz annak a gyereknek, ha bilibe pisil-kakil. Csak egy kis odafigyelés kell. Sok baba rendszeres időközönként kakil, pl mindig reggel, vagy a délutáni alvás után. Ha ezt megfigyeled, nyugodtan rá lehet ültetni arra a bilire. Neki is, neked is jobb, ha tiszta popóval végzi, nem kell kivakarni a sz*rból.

Pisilni is általában rögtön ébredés után szoktak, meg pl esti fürdéskor.

Az butaság, hogy nem tudják szabályozni, dehogynem tudják, sőt, elárulom, hogy az újszülött pár napos babák is jelzik, ha pisilni/kakilni készülnek, csak figyelni kell őket. :)


Nem kell lepontozni. :) Akit érdekel, utánanézhet a "segített szobatisztaság" címszavakkal.

2013. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!