Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikorra és hogyan szűnt meg...

Mikorra és hogyan szűnt meg Nálatok a bugyiba kakilás?

Figyelt kérdés

Kislányommal 3 hete kezdtük a szobatisztaságot. 1 hét után balesetmentesen szólt hogy pisilnie kell. Délben már pelenka sincs rajta, nem kérte.

De a kakilás azóta csak bugyiba megy. Nem szól egyáltalán ha kakilnia kell. Párszor sikerült elkapni, és akkor sikerült bilibe kakilni, de amúgy nagyon el van vele.

Türelmesen várok, de kb. mennyi idő mire ez is rendeződik? Vmi frappáns ötlet is jöhet!


2013. jún. 28. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak az idő segít meg a türelem. 2 éves korában kezdtük a lányommal a szobatisztaságra nevelést. 2 hét alatt szinte balesetmentes lett, aztán kezdte a bölcsit, az bekavart, 2 hónapig járt oda, aztán dada kezdett el vigyázni rá (külföldön lakunk), a dada gyorsan elérte, hogy nagyjából balesetmentes legyen, de pár hónapig minden héten legalább egyszer volt baleset, de vegyesen kisdolog nagydolog is. Közben még itthon is minden héten legalább egyszer....hosszú hónapokig. Közben elértük, hogy már délutáni alvásra nem kellett. Olyan 2, max 3 hónapja már szobatiszta teljesen nappalra, nagyon, nagyon ritkán késsük le a wc-t, de most az utóbbi 1 hónapban már sokszor engedem, hogy egyedül intézzen mindent a pisivel. Kaki már 4 hónapja kábé nem ment bugyiba. E hónap végén tölti a 3-at. Nekünk nagyon hosszú volt az út, de az is bekavart, hogy 2 éves kora előtt pár hónappal hazamentünk magyarba, és csak 2 éves szülinapja után egy pár nappal jöttünk vissza, így a 2 nyelv, a bölcsi, a szülői stressz (munkát kerestem), mind nyújtották a folyamatot. Talán ha visszatekerhetném az időt, nem kezdeném ilyen stresszes helyzetben el.
2013. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és kihagytam, hogy egy csomó mindent kipróbáltunk. Matrica, körülújjongás többféle bili, de legjobban az vált be, mikor én magam is les..rtam a témát, nem csak úgy csináltam, hanem tényleg, nem érdekelt, ekkor nem érezte a gyerek, hogy stresszelek a témán.
2013. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem emlékszem. Több mint 50 éve, hogy bugyiba kakiltam.
2013. júl. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!