Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák! Fiam januarban 4...

Anyukák! Fiam januarban 4 eves. Mindent megcsinál, ugyes fiu, de egyszeruen nem tudom a pelenkát letenni rola. Pisi wc-be megy, kaaki csak pelibe. Valami tipp? Januartol oviba szeretném iratni. Hogy szedjem le rola a pelit? Valami tipp?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szól, ha kakilni kell? Mit mond miért nem kakil a WC-be? Ha valami szervi/lelki gond van akkor orvoshoz vinném, ha ez valami "szeszély" nála, egyszerűen nincs pelus, bugyit tennék rá, gondolom ha oda menne csak kellemetlenül érezni magát, mindemmell pedig persze sok beszélgetés, esetleg bevinni magaddal wc-re, jutalmat kitalálni,stb.
2013. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Az én kisfiam is hasonló korú, teljesen szobatiszta, de a kaki csak pelusba megy. Próbáltam, hogy nem adok rá pelust, elég szörnyű volt, most nem részletezném. Szóval a megoldást nem tudom, de ő is oviba jár már, és az oviban erről az egészről nem tudnak, ott nem is jut eszébe kakilni. És nem mi vagyunk az egyetlenek, ez egy elég gyakori probléma, de nem szokott gondot jelenteni az oviban, szerintem ez ne tartson vissza.
2013. okt. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont ugyanez a helyzet: a lányom 4,5 éves és nem szobatiszta, mármint bemutatta nekünk, hogy tud bilibe kakilni, de ő jobban szeret a pelusba és nem hajlandó bugyikát felvenni. Mi a matricázást próbáljuk ki, az másoknak már bevált.


A mi ovinkba láttam 5 és 6 éves gyermeket is, akik nem voltak teljesen szobatiszták. Délutáni alvásra ráadta a dadus a pelust, de nem kötelezhetők erre.

2013. okt. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémám.

A lányom 3,5 éves, okos, ügyes... A pisit a wc-be intézi el, de kakiláshoz pelust kér. Próbáltam nem adni, de visszatartja. Azt pedig nem akarom, hogy szorulásos legyen.

Januártól én is íratnám oviba. Hát, majd legfeljebb ott nem kakál, hanem hazahozza. Nincs jobb ötletem. :(

2013. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a valaszokat.orvos is azt tanacsolta irassam oviba,ott vagy valtozik,leteszi a pelit,vagy tovabbra is otthon pelibe.es hogy fiuknal ez gyakori problema,de tartsa vissza,mert gondok lehetnek ha nem tud majd kakilni,iinkabb adjam a pelit rá.
2013. nov. 8. 09:02
 6/6 A kérdező kommentje:
rosszul irtam.: ne tartsa vissza.
2013. nov. 8. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!