Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. van valami jó tanács...

Wishmay kérdése:

S. O. S. van valami jó tanács vagy tipp, ha elszakad a cérna?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem, hogy kiírom ezt a kérdést, de nem tudok mástól tanácsot kérni.

Kislányom egy éves.

Mindig is sokat síró, nyűgös baba volt, és mindig voltak jó napjaink és rosszak is, amin ha már túllendültünk, utólag csak nevettem rajta.

Most épp egy ilyen extra rossz napunk van, tudom, hogy holnap már mosolyogni fogok a dolgon, de most pocsékul érzem magam.

Úgy kezdődött a reggel, hogy megjött a mensim, pedig csak jövő hét utánra vártam.

Aztán a ház előtt nyírták a füvet, és erre felébred a kislányom is.

Azóta folyamatosan sír, hisztizik, csak kézben lenne el.

A háztartás úszik, halomban a mosatlan, a szennyes, a szemetet is ki kéne vinni, a kislányomat ma már háromszor öltöztettem át, mert azzal szórakozik, hogy magára köpi az innivalóját.

A hasam görcsöl, nem hat a fájdalomcsillapító sem.

Körbe nézek a lakásban, és frusztrál, hogy nem tudok haladni a dolgommal, mosogatni kéne, vasalni, mosni, elrakni a tiszta ruhát, felsöpörni, de alig bírok mozdulni, úgy fáj a hasam, a lányom meg ha nem veszem fel, akkor leszedi rólam a nadrágot és közben keservesen sír. Most itt ül az ölemben de még így is sír, semmi nem jó.

Tudom, hogy mindenkinél vannak ilyen napok, és nevetni fogunk rajta később, de most már én is sírok, mit csináljak, hogy túllendüljünk ezen, mert már megőrülök úgy érzem :( :( :( :( :( :( :(


2013. okt. 4. 11:59
1 2 3
 1/27 gabszem ***** válasza:
100%
Hááát, nem egyszerű. Én is sokat kűzdök ezzel. Van járókátok? Hogy haladj kicsit ,esetleg tedd bele, ha sír attól nem lesz baja, de legalább a szennyest be tudod dobni a mosógépbe, meg el tudsz pakoln ipár dolgot, az nem sok idő. Párod nem segít, ha hazajön? Mindnyájan vagyunk így (mégha egyesek nem is vallják be, mert szuperanyukák...)
2013. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Volt járókánk, de nem fértünk el tőle, így levittük a pincébe, sajnos most nem tudom felhozni egyedül. Az a baj a mai nappal, hogy meg tudnám csinálni a házimunkát, nagy nehezen, de a hasam úgy fáj, hogy nem tudom rávenni magam,

Párom nem segít sosem. Nem egy segítőkész fajta :D

Most öltöztettem át negyedszerre, most cicizik, de ha abbahagyja megint kezdődik a sírás :(

2013. okt. 4. 12:11
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát vannak napok, amikor el kell jutni odáig, hogy beismerd: ma nem lesz meg, amit elterveztem. Ha ebbe bele tudsz nyugodni, akkor máris jobb. Foglalkozz magatokkal. A kicsidnek most anyahiánya van, Te meg úgyis le vagy robbanva, akkor csak ücsörögjetek. Vagy ha nem vérzel nagyon erősen, akkor ültesd kocsiba a kicsidet, és sétáljatok. Remek idő van (ez itt Budapest), hét ágra süt a nap. A napfény jót tesz, a gyaloglás pedig furcsa mód enyhíti a hasgörcsöt.

Aztán ebéd után aludjatok együtt egy nagyot, és lehet hogy kipihenve még meg tudsz majd csinálni ezt-azt abból, ami most elmarad. (Elszaladni minden esetre nem fog a a mosatlan... :)


És gondolj arra, hogy milyen jó, hogy nem beteg senki, hogy nincs áramszünet, meg hasonlók, amik még lehetnének, de nincsenek. :)

2013. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

:D Igazad van, lehetne ez még sokkal rosszabb is :)

Csak mindig arra gondolok, hogy ha nincs kész a tennivaló, akkor milyen háziasszony vagyok, meg akkor a párom is majd mondja, hogy nem csinálok semmit.

De azt hiszem, egy napot túlélünk, majd este elmosogatok, ebéd van, mert tegnap megfőztem, mosni meg tulajdonképpen holnap is ráérek. :)

Köszönöm szépen a válaszaitokat, megnyugtató olvasni, hogy nem csak nálunk vannak ilyen rémes napok! Ettől máris kicsit jobban érzem magam! :)

2013. okt. 4. 12:21
 5/27 anonim ***** válasza:

nagy levegő-számolj 3ig -és sz...le mindent.tudod,van egy mondás,hogy a jó anyának koszos a konyhája,rendetlenség van,de boldogok a gyermekei.tudom,nehéz,mert engem is zavar a kosz.nincs esetleg kengurud?vagy babakocsiban altatni?

a gyerekek megérzik a hangulatod-ő is ideges lesz.ne foglalkozz semmivel-nem kell főzni,egyszerűsits le mindent.dobd a gépbe a ruhát,azzal nincs gond,főzz egy tejbegrizt,v valami 2perces ebédet-és pihenjetek együtt le,ha itt az ideje..ne cipelj ekkora gyerkőcöt,guggolj le mellé-játszatok,vagy ültesd etetőszékbe,adj egy kanalat-ő is főzöcskézzen.ha mindenáron zavar a kupi,vond be.segitsen seperni,ruhát berakni.tudom,h lassúbb,nehezebb,de tényleg este már jót nevettek rajta.igyál egy kávét-felélénkit,ha lehet

kitartás...

2013. okt. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nálunk durvább a helyzet... 9 hetes terhes vagyok, egy 15 hónapos gyerekkel vagyok itthon. Az utóbbi 3 hétben alulmúltam mindenkit aki rossz anyának, háziasszonynak gondolja magát. Most aludt el a gyerek, ráveszem magam hogy elmosogassam a halom edényt ami 2 napja várakozik, de annyira nincs energiám hogy ehhez is nagy erő kell. Émelygek pár hete, álmos vagyok, képtelen vagyok még a gyerekkel is játszani. Segítségem nincs, elutazni sem tudunk a szüleimhez mert terhesgondozásra kell járni, elég macerás itt vidéken mert mindenért máshová kell menni, persze külön-külön napokon, és szüleimhez 5 órát kell utazni, 2 átszállással (jogsim nincs). Férjem 3 hete túlórázik, csak aludni jár haza, a gyerek meg fogzik már egy hónapja, 5 foga jön egyszerre, így éjjel sem alszunk. Totál ki vagyok bukva. Szóval vannak mások is így, örülj neki hogy ez nálad csak 1 nap, nálam a depi legalább 2 hétig szokott tartani, a mostani már 3 hete tart, gondolom amíg elmúlik az émelygés-álmosság addig használhatatlan leszek. Kitartás mindenkinek aki hasonló cipőben jár!
2013. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A hasadra vegyél be valami görcsoldót,nospa vagy algoflex vagy valami!

Nyugodtságra szedjél Megne B6-ot,hidd el csodákra képes!

A kupira meg vedd be a lesz.rom tablettát!

Majd megcsinálod ha lesz erőd,kedved!

Ha van kajátok,tudtok mit enni,van tiszta ruhátok tudtok mit felvenni akkor nagy baj nem lehet!

Én is azt mondom lehetne ez sz.rabb is!

Az én 8 hósom full taknyos,nem kap levegőt folyamatosan szívnom kell az orrát!Fogzik ezerrel úgyhogy napo sőt hetek óta nyűgös 1 percet(!!)nincs el magában,semmit nemtudok megcsinálni mellette!Ja és éjszaka vagy 10x kel,ja és van egy 3,5 évesem is,ja és az én férjem sem ért meg hogy mi a bajom....

Minden jót nektek!!

Kitartás!

2013. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Hát Lányok, mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!

6-os Neked gratulálok a pocaklakóhoz is =)

Azt hiszem ez a nap megkoronázása az elmúlt egy hónapnak, mióta depis a hangulatom.

Most nagyon el vagyok keseredve, már olyan gondolatok járnak a fejemben, hogy megrémülök ( öngyilkosság, elszökés ). Persze egyiket sem valósítom meg, csak gondolatfoszlányok, de ijesztő.

Már egy hónapja nagyon nehezen viselem a babázást, pedig imádom a kislányom, de nagyon régóta vagyok már itthon, az egész terhességemet végig kellett feküdnöm. Se barát, de családtag, akivel beszélgetni lehetne, vagy elmenni néha vásárolni, kávézni.

Én azt gondoltam, türelmes vagyok a lányommal, de ma beigazolódott, hogy nem vagyok az.

Olyat tettem, hogy most is csak zokogok itt, úgy bánom.

Mikor már a 6. átöltözésnél tartottunk, és végigszórta az ebédjét az egész lakásban, majd öltözés közben nem bírtam se lekötni, se lefogni, hogy legalább ráadjam a ruhát, rácsaptam a kezére :( :( :( NEm csaptam nagyot, de a szívemnek hatalmas volt ez és nem is tudom, hogyan tehettem meg, vagy mi volt a fejemben, mikor megtettem. Most alszik, én meg bőgök.

Egy szörnyeteg vagyok :( :( :(

2013. okt. 4. 13:56
 9/27 anonim ***** válasza:

Attól méghogy nem csillog villog mire hazaér a párod,nemvagy lusta..stb

Nálunk 1 hete volt egy hasonló : reggel megjött.úgy görcsöltem hogy nem bírtam kiegyenesedni sem.bevettem meristint nem hatott.szinte csak ültem és feküdtem egész nap.férjem hazajött.hol a kaja.?? Mo.dom tele van a hűtő : sonka,kolbász,paprika,paradicsom,dtb..dobjon ösdze valamit

Persze elkezdett morogni..én meg kikeltem !!!'

Egész nap szédültem,nem ettem,járni is alig bírtam.., eközben a gyerek a fülemet rágta hogy séta,meg enni,inni..de közben főzzek mossak

Na elég volt

Neked is jár pihenés..legalább ezeken a napokon.nincs segítséged ?? Nagyi,dédi..nagynéni ??

2013. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem vagy szörnyeteg. Attól, hogy rácsaptál a kezére semmi baja nem lesz. Elhiszem, hogy kivagy, de ne dramatizáld túl a helyzetet. Szerinted más soha nem csap rá egy kicsit a gyereke kezére, mikor már nem bír vele? Elárulom, dehogynem.
2013. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!