Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan haladjunk a szobatiszta...

Kíváncsicska kérdése:

Hogyan haladjunk a szobatisztaság felé?

Figyelt kérdés

Lányom e hó végén lesz 2 éves.Egyik nap elkezdett vetkőzni és mikor teljesen levetkőzött akkor ráült a bilire, pisilt is bele.Ezt elég sokszor eljátszotta, sőt már kaki is ment a bilibe.De eddig jutottunk és itt meg is álltunk.Csak akkor hajlandó használni a bilit, ha csupasz meztelenre vetkőzik.Ha van rajt egy gatyócska, vagy bugyi, már bepisil.Ellenben,ha meztelen szinte 90%-ban a bilibe megy a pisi.De az is előfordul, hogy ha van rajt pelus és minden ruha, ha pisilnie kell, akkor addig amíg levetkőzik nem pisil bele a pelusba, hanem csak a bilibe.

Erőltetni nem szeretném, de ha már neki van affinitása a bilizésre, hogyan lépjünk előbbre. Soha nem szidom meg ha bepisil, de mindig megdicsérem, ha a bilibe megy a pisi. kaki, kivisszük a wc-re,és ő húzza le a wc-t.

Várom az ötleteket


2013. nov. 4. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk hasonló a helyzet. 3 éves kisfiam ha wc-re ül (bilit mi kihagytuk, szűkítős wc-n van), csak úgy tudja a dolgát elvégezni, ha teljesen leveszi a cipőt/papucsot, nadrágot, alsógatyát. Így kényelmes neki, gondolom, a kislányod is így érzi kényelmesnek, komfortosnak. Szerintem hagyd, hadd vetkőzzön le hozzá, ha már nagyon belejön, előbb-utóbb nem fogja hozzá levenni minden ruháját. (Ez akkor kellemetlen lehet, ha máshol vagytok, de otthon nyugodtan csinálhatja így.) Jó úton haladtok, sokszor ráül magától, sikerül is neki, tőletek is sikerélményt kap, én nem rágódnék ezért azon, miért vetkőzik le hozzá. Ha már teljesen ráérzett az ízére, akkor próbálkozhatsz azzal, hogy rábeszéled, maradjon ruhában. Egyenlőre neki valamiért így jó, és ez a legfontosabb, hogy ő a szobatisztaság procedúráját jónak és sikeresnek érezze, nem törném le a lelkesedését.
2013. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem aggódom ezen :D Arra leszek kíváncsi a bölcsiben, mi lesz.Mert hónap végén megy bölcsibe.
2013. nov. 5. 07:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, 1-es válaszoló vagyok. Bölcsiben elkezdi majd utánozni a többieket, ha látja, hogy mások nem vetkőznek le teljesen, szerintem ő sem fog. Amúgy bili, vagy gyerek wc van a bölcsiben? Nálunk kis wc volt a bölcsiben, ezért is gondoltam, hogy itthon sem biliztetem, hanem wc szűkítőt használunk, mert már hozzászokott. Sokszor párban jártak pisilni, ilyenkor nagyon jókat szórakoztak közben, ez is segíti majd a szobatisztaságot. A wc talán kényelmesebb lesz a lányodnak, és csak a nadrágot tolja le hozzá, plusz tényleg látni fogja, hogy a többiek is ezt teszik.
2013. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!