Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ugye hogy ez már nem normális...

Ugye hogy ez már nem normális nevelés?

Figyelt kérdés
Unokatesóm gyerekéről van szó, nekem még nincs, de pár alapvető nevelési dologgal tisztában vagyok, mert sokaktól sokat kérdeztem már erről a témáról. A kisgyerek novemberben töltötte a 3. évét. Bilit csak hírből ismeri, sose használta, így ovi kiscsoport kihúzva. Anyja szerint semmi baj, ez normális.... Most derült ki!!!(3éves) hogy figymaszűkületes, tehát fürdetni sem tudta rendesen a drága mami. Hamburgeren és pizzán él a gyerek az a reggeli meg a vacsora. heti 7 napből 3at egyik mamánál 3at másik mamánál van, csak 1-et!!!!a szülőkkel....ez már szerintem emberkínzás, szegény gyereket beszélni se tanították meg, csak annyit beszél amennyit én tanítottam neki. Nagyjából el tudja mondani mit szeretne, de összevissza beszél....ugye hogy ez nem normális 3 évesen????
2013. dec. 5. 10:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
aha, tehát 3 napig jól fejlődik a gyerek, aztán utána nem. Kicsit ellentmondásba keverted magad. Ha egy héten egyszer pizzát eszik, az nem tragédia. Vannak későn érő gyerekek, én nem erőltetném a bilit, amíg nem érik meg rá, addig úgyis felesleges (mondom ezt úgy, hogy nekem 2 évesen szobatiszta lett mindkét fiam, de egy percig nem erőltettem a dolgot, nem vettem le a pelenkát, csak amikor kérte)
2013. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
de beszélgetnek vele, de ugy furán.....ha valamit nem tud kifejezni inkább ráhagyják, nem rávezetik. az utóbbi fél évben jöttem haza, így több időm van a kisgyerekre, és ez idő alatt mutatott magához képest hatalmas javulást. (félt fűbe lépni...pl.)
2013. dec. 5. 11:03
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

1- bilit csak hírből ismeri:

vannak gyerekek, akik később érnek meg a szobatisztaságra. Erőszakkal nem lehet ráültetni, ha nem akarja. Az én fiam is ilyen, bár még csak 2 éves.

2- fitymaszűkületes:

mi köze ennek a fürdetéshez? A kisfiúk fitymáját nem kell piszkálni, fürdésnél sem (sebész-főorvos hívta fel rá a figyelmünket). Kb. 3 éves korban el lehet kezdeni krémmel kezelni, ha az sem használ, akkor sebészi úton megoldják.

3- hamburgeren és pizzán él:

legalábbis te ennyit látsz. Vagy a napi menüt bemutatják neked? A cukros vacakok sem sokkal egészségesebbek. Igen, amúgy anyuka megerőltethetné magát, és főzhetne a gyerekre esetleg zöldséget, vagy húst (amúgy honnan tudod, hogy ezt nem teszi meg?)

Kínomban én is szoktam ilyeneket adni a gyereknek, amikor az itthon levő 3 féle főtt kajából nem bír választani.

4-

az gáz, hogy a szülőkkel ilyen keveset van. Akkor is, ha dolgoznak.

5- beszélni sem tanították meg?

A gyerekre vagy ragad valami, vagy nem. Ha többnyire a nagyszülőkkel van, akkor valószínűleg tőlük sem sokat tanult a gyerkőc.

A legtöbb 3 éves pedig össze-vissza beszél.


Amúgy van már saját gyereked? Jah, hogy nincs. Tudod, amíg nem volt gyerekem, én is mindig meg tudtam mondani mindenkinek, hogy hogyan kellene ezt tökéletesen csinálni.

Megértem a problémádat, hogy nem tetszik, ahogy bánnak a gyerekkel, de egyrészt nem is látsz teljesen bele, másrészt, ha ennyire zavar, segíthetsz a kisgyereknek. Foglalkozhatsz vele, elviheted ide-oda. Azzal senki nem lesz előbbre sajnos, hogy ide kiírod a kérdést, és itt sopánkodunk.

Én is ismerek amúgy hasonló szülőt. Sajnálom néha a gyereket.

2013. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
én heti 3 napot vagyok a gyerekkel az egyik mamánál, hogy tiszta legyen a kép. azt látom hogy ő igyekszik, a másik mamáról csak hallok, ő az anyuka anyja. anyuka meg se próbálják megkérdezni hogy kell-e pisilni vagy akármi....alap pelus mert egyszer levette róla és bepisilt, azóta meg se próbálta még egyszer, hogy leveszi róla, pedig már a kisgyerek se akarja felvenni.
2013. dec. 5. 11:07
 15/20 Je Veux ***** válasza:
A kérdés továbbra is fennáll.. Minek írtad ki a kérdést? Semmi értelme,de komolyan.
2013. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
mi visszük haza, megvárjuk a vacsit, mi hozzuk el..ott vagyunk a reggelinél, onnan tudom. nem válogatós a kisgyerek, mamánál mindent fal fel. ismétlem, már nem akarja felvenni a pelust, de anyja ráerőlteti mert neki kényelmesebb
2013. dec. 5. 11:09
 17/20 A kérdező kommentje:
azért irtam ki mert mint te is látod valaki azt mondja normális és ne aggódjak a kisgyerekért, másik meg azt hogy nem normális.
2013. dec. 5. 11:12
 18/20 anonim ***** válasza:
76%
Tudod mi a nem normalis? Az a gusztustalan stilusod ahogy kibeszeled,illetve beszelsz roluk!
2013. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egyébként a gyerek még szerintem túltáplált is, ha főtt kaját is kap, meg pizzát, hamburgert is egy nap. Nem semmi súlyban lehet.
2013. dec. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Istenem, ismét egy mindentudó outsider.


1. bilitéma: vegyetek a mamához bilit vagy vécészűkítőt neki, és szoktassátok ti szobatisztaságra. Amúgy az én fiam is 3 évesen lett szobatiszta, rá 2 hónapra ágytiszta. Egyszerűen akkorra ért meg rá.


2. fitymaszűkület: nagyon vitatott téma, de a mai ajánlások inkább a kivárást preferálják. 3 évesen még nem gáz, ha kicsit szűk, a lényeg, hogy ne fújódjon fel a fityma lufiszerűen, és jól folyjon belőle a pisi (kb. gyufaszálnyi vastagságban).


3. kaja: ha tényleg úgy van, ahogy leírtad, az baj, bár azt sose értettem, miért szemétkaja a pizza: kenyértészta, zöldségek, hús, sajt, esetleg tejföl - tehát egy jól elkészített pizza akár teljes értékű étel is lehet.


4. beszéd: Egy gyereket nem kell beszélni tanítani, ezt is utánzással sajátítja el. Az, hogy egyes szülők erőltetik a dolgot, "mondd utánam, drágám, ci-ca!", nem jelenti azt, hogy akit nem erőltetnek, az nem tanul meg. Egyik gyerekemet sem tanítottam direktben, persze sokat beszéltünk hozzájuk, mondókáztunk stb., ovis korukra mindketten szépen, gazdag szókinccsel beszéltek.

2013. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!