Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam szégyell kakilni,...

Kisfiam szégyell kakilni, hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy csak a bugyiba mer kakilni.

A dolgot egyébként mi szúrtuk el, mert belekakilt ő a bilibe egyszer kb 2 évesen, de rögtön utána úgy gondolta, hogy ő ki is takarítja a bilit, ahogy anyáék szokták, és az egész belekenődött a szőnyegbe, amiért annyira nem dicsértük meg. Azóta nem kakilt bilibe, pedig már másfél éves, csak a pelenkába volt hajlandó.

Most azonban már odáig jutott, hogy abszolút nem adunk rá pelenkát, mert a pisilést gyönyörűen elvégzi maga, éjszaka sem pisil be, viszont a kakilással most bajban van. Próbálkoztam már mindenféleképpen mondani neki, hogy kakilni jó, nem kell szégyellni, bátorítom, de sehogy nem hajlandó. Már ilyenekkel is próbálkoztam, hogy bevittem a bilit mellém a wcbe, és leültettem rá, amikor én végeztem a dolgom, de hasztalan. Máskor meg beletettem a bilibe a kakit, és mondtam neki, hogy látod ez ide való, nem a bugyiba, de ő csak azt mondta rá, hogy az gyurma...


Látom rajta, hogy a szégyen az oka a sikertelenségének, amiből aztán mindig sírás is lesz a végén, és nem tudom, hogyan tudnám valahogy bátortani arra hogy a kaki végre ne a bugyiban kössön ki. Ha valakinek van ötlete, várom:)!



2014. márc. 1. 15:55
 1/2 lcs ***** válasza:
esetleg a lépcsős wc ülőkét próbáljátok ki, az már egy "program",hogy felmászhat rá egyedül :) különböző formák vannak, nekünk pl. béka, és (lehet, hogy hülyeség) a lányomnak mindig mondtam, hogy vár minket a béka, meg kell etetni/itatni :) illetve adtam a kezébe mindig valamit a fürdőszobából, hogy nézd csak ezt a fésűt, vagy valamit, amivel eloglalta magát, és akkor nem a kakival/pisivel foglalkozott, és már végzett is, mire észbe kapott :)
2014. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
most akkor mennyi idős? 2? másfél?
2014. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!