Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy 5,5 (! )...

Hogyan lehet egy 5,5 (! ) évest "leszoktatni" arról, hogy úgy aludjon el, hogy az anyja/apja mellette fekszik, amíg el nem alszik?

Figyelt kérdés

És ha felébred, miközben lelépne a szülő, akkor kezdődik előlről?

Sztem ennyi idős gyereknek megmondja az ember, hogy így lesz, aztán hisztizik egy-két éjjel, aztán elalszik magától is. Nem? Ki kell alakítani egy másik rutint? Jól gondolom?


2014. febr. 1. 21:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindig így aludt el.
2014. febr. 1. 21:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elgondolás jó,de mint írod 5 éves kisgyerekről van szó.Nekem nem volt szivem a fiamat siratni.Kivártam amig elaludt nem sirattam.Magától leszokott rola iskolás korban.
2014. febr. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy sose alszik el egyedül a kisfiam. 1 hónapja egyedül alszik el, teljesen magától, nem én erőltettem, hogy most már nem maradok mellette. 14.-én lesz 5 éves. Barátnőm kislánya mellett 7 éve skoráig kellett maradni.
2014. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

enyém 4 éves. elmondtam neki, hogy miután ő elaludt, nekem még dolgom van. le kell zuhanyoznom, el kell mosogatnom, meg kell etetnem a kutyát, ki kell készítenem a holnapi ruhákat, stb, hogy reggel kicsit tovább aludhassunk és kipihenten menjünk dolgozni/oviba, így nem szeretnék már mellette görnyedni fél órát esténként :)

teljes megdöbbenésemre azt mondta, hogy jó. persze behív 2x-3x extra puszira, de nincs hiszti se sírás :)

3 hónapja történt ez, azóta kért 2 új alvó cimbit és egyszer kérte, hogy maradjak mellette és simogassam míg elalszik.

szerintem jó érvekkel 5,5 éves simán meggyőzhető

2014. febr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Hát, ha jól sejlik nekem a szavaidból, akkor te ennek a gyereknek nem vagy se apja, se anyja, tehát édes mindegy, hogy mit gondolsz.

Akkor kell kialakítani másik rutint, ha a szülõknek ez valamiért már nagy terhet jelent, bár szerintem spéci simán belefér az altatás, ha nem szeretne egyedül elaludni, de ez csak az én véleményem.

Szerintem tök normális dolog, ha egy ekkora gyerek nem akar este egyedül lenni a szobájában.

2014. febr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Kije vagy a gyereknek, hogy ilyen fontos ez neked? Mert hogy nem a szülője, az biztos.

Nem KELL kialakítani másik rutint, pláne nem kell "hisztizni" hagyni. Ha a szüleinek ez teher, majd megoldják, gondolom, nem a drasztikus megoldások hívei, akkor most nem itt tartanának. Ha nem teher nekik, pláne semmi közöd hozzá.

2014. febr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!