Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2es fel evesen nem akar meg...

2es fel evesen nem akar meg szobatiszta lenni, talan nem erett meg ra?

Figyelt kérdés
2 es fel eves kisfiam nem akar leszokni a pelusrol.van hogy pisil bilibe vagy wcbe de nem akar leszokni a pelusrol.es nem zavarja ha bekakal vagy bepisil.szoktam probalkozni hogy peldaul reggel nem adok ra pelust es fel orankent raultetem a bilire.de nem mindig akar.volt mar olyan hogy nagyon ugyes volt es nem pisilt be csak bilibe,de van olyan is hogy egy nap annyiszor kell atoltoztetnem ahanyszor pisil mert nem bilibe pisil hanem bele a gatyoba es hiaba ultetem a bilire abba nem produkal semmit.varjak meg?lehet nem erett meg ra?
2014. márc. 12. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, várj még. Kérdezgesd, ha ráül dicsérd, de nem kell félóránként a bilire rohangálni vele.
2014. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen a leírásod alapján nem érett még meg rá :) várj vele 1-2 hónapot.. jön a nyár, elég lesz egy bugyi... persze bugyis pelenkával próbálkozhatsz közben, hogy ne kelljen állandóan cserélni a ragasztó miatt... de anélkül még hagyd...
2014. márc. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiam egészen pontosan a 3. szülinapja előtt 3 hónappal lett szobatiszta. Viszont akkor attól a pillanattól fogva, hogy lekerült a pelenka.

Lehet hogy még nem érett meg rá teljesen, de most már nincs messze.

És ami a lényeg, hogy úgy lesz egy gyerek szobatiszta, hogy felismeri, hogy neki kell pisilni vagy kakilni és utána elintézi a dolgát. Ha ő ezt még most nem ismeri fel, vagy nem időben, akkor nincs értelme ültetni. Mert nem tudatosan ül rá a bilire. A szobatisztaság egyik alapvető dolga, hogy az tudatosan történjen. Tehát ha én is érzem, hogy kell wc-re mennem, akkor elmegyek. Nem? És nem mások szólnak vagy zavarnak a wc-re, hogy na, akkor produkálj valamit.

2014. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
probaltam ugy is ha belepisilt akkor nagyon megdicsertem es megjutalmaztam.de lehet tenyleg nem erett meg meg ra.bar sokszor azt veszem eszre hogy nem er ra,allandoan porog.
2014. márc. 12. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:
2,5 évesen a fiamat borzasztóan nem érdekelte a szobatisztaság, pár hónap múlva simán ment minden. Az szerintem nem jó út, hogy fél óránként ráülteted a bilire.
2014. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két és fél éves volt a fiam, a fejem tetejére is állhattam, akkor is bepisilt, ja nem volt rajta pelenka. Egyik nap kivett egy alsónadrágot a szekrényből, hogy azt vegyük fel, majd szól ha pisilni kell. Attól a naptól100 százalékosan szobatiszta.
2014. márc. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!