Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák, ötletek kellenének,...

Anyukák, ötletek kellenének, miként tudnám rászoktatni a most 19 hónapos fiamat nyáron a bilire?

Figyelt kérdés
Sajnos a nulláról kell majd kezdeni. Akárhányszor próbáltam, ordít rajta és nem marad ott, mondhatok bármit és adhatok a kezébe akármit. Értelmes kisgyerek, el is mondtam már neki sokszor, miért lenne jó, mit kéne tenni. Egyszerűen nem megy. Októberben már 2 éves lesz, addigra jó lenne, ha nem kéne napközben pelust hordani.
2014. ápr. 28. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is az az ötletem, hogy ne erőltesd... ha még nem érett meg a nappali szobatisztaságra, nyugodtan tótágast is állhatsz, nem lesz változás. :) És ez független attól, hogy a szomszéd gyereke mikor lett szobatiszta, meg hogy a nagymamák szerint már rég annak kéne lennie, bla-bla...


Amúgy meg segíthet, ha többféle bilit is kap, amiket beteszel a szobájába, a wc-be, fürdőbe, vagy akárhová, és játszat velük. Nálunk pl. sokáig azt játszották, hogy oda pisilnek a plüssállatok, de ők maguk nem ültek rá.


Kipróbálhatod azt is, hogy nem biliztetsz, hanem szűkítőt veszel a wc ülőkére, ha arra ráül, legalább nem kell bilit mosnod. A wc-t úgy általában véve tedd gyerekbaráttá, ragassz fel matricákat a gyerek magasságában, stb.


Hagyd, hogy utánad jöjjön a wc-re, kezeld természetesen ezt a kérdést, mondogasd neki, hogy apa-anya ide pisil, mutasd meg neki a papírt, meg hogy hogy lehet lehúzni a wc-t, az ilyesmi tetszik a kicsiknek.

2014. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja, még annyit, hogy nyáron nyugodtan húzhatsz rá kisgatyát a kertben, ha van kertetek, s ha becsurog, legalább érzi a hatást, amit a pelusban nem érez.


Először arra szoktasd rá, hogy szóljon, ha van valami a pelusban.

2014. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem mutat rá hajlandóságot, a fejedre állhatsz, akkor sem fog menni a dolog. Legalább annyi kellene, hogy érdeklődjön. Akkor már könnyebb. Nálunk pl. bevált, hogy kap egy-egy gumicukrot a pisiért. Nem tudom, hogy ez mennyire jó módszer, de nálunk sikert aratott. Viszont ő akkor már tudta tartani a pisit, és felismerte az ingert. A bilit érdemes mindig szem előtt hagyni. Mondogatni, hogy mire való. Az én fiam amúgy 2,5 éves múlt, most költöztünk, és kb. nullára csökkent vissza a bilis mutatványok száma, pedig előtte már volt, hogy egész nap nem kellett rá pelust adnom. Jön a nyár, sokat lesz majd pucéran az udvaron, talán akkor...
2014. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szeritnem minél inkább erölteted annál inkább nem fog összejönni.....

Ha ordítva ráülteted, gondolod szívesen ül majd rá???? Hagyd több napig a próbálgatást, aztán legfeljebb egy hét múlva egy plüss macit tegyél rá aki ráül hátha kedvet kap.

Amúgy semmiről nem késtél le, korai még elvárni hogy bilizzen még 2 évesen is. Az enyém most lesz 2 éves és nem sürgetem, nem rakom rá ordítva, ahogy jelét mutaja, hgoy nem szeretné már rakom is el! Viszont azt értem el vele, hogy szivesen ül a bilire!!!! Mert nem eröltetem, bár még nem pisilt kakilt bele, de én már ennek is örülök, hogy ráül pelenka nélkül is.

2014. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbakép tettem rá pár alkalommal, még a wc ülőkét is próbáltuk. Nem erőltetem, csak kíváncsi voltam, hajlik-e rá. Természetesen azonnal levettem róla, amikor láttam, hogy nem tetszik neki. A fiam amúgy sem az a fajta, akinél bármit is lehet erőltetni, nem is akarom. Köszi a válaszokat. Majd várunk még.
2014. ápr. 28. 14:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de annyira nem értem az ilyet... A kisfiadnak láthatólag semmi kedve az egészhez, ordít a bilin, de te elhatározod, hogy ha törik, ha szakad, nem lesz pelusos 2 évesen. Hova ez a sietség? Elárulom neked, hogy a 2 évesek kb. 90 százaléka még abszolút pelusos nappalra, én összesen két olyan gyereket ismerek, aki már valamennyire (nem stabilan) szobatiszta volt a 2. szülinapján, de ez a kettő is lány.

A gyerek akkor is szobatiszta lesz 2,5 kora környékén, ha nem kínzod vele. Sőt, az erőltetéssel csak komolyabb problémákat okozol, a kapcsolatotok biztosan megsínyli, de akár a krónikus székrekedéssel is megismerkedhettek.

Hagyd békén ezt a szegény gyereket.

2014. ápr. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményed, de kihangsúlyoztam, hogy nem erőltetem, sőt, tudom, hogy ez nála csak hátrány lenne. Nem vagyok a saját gyerekem ellen. Azt meg, hogy 2 éves korára szobatiszta legyen, nem határoztam el, csak ha tudott volna valaki valami jó kis praktikát, ami hasonló jellemű gyereknél bevált, akkor megpróbálkoztam volna vele.
2014. ápr. 29. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Türelmet javasom. A lányom 3 éves koráig semmi hajlandóságot. Aztán egyik reggel felkelt és nem kért pelust. Elötte mindent próbáltam de semmi.
2014. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 éves volt nyáron amikor próbálkoztam vele. Nagyon meleg volt itthon, kis gatyában volt, Ígérhettem neki bármit, csinálhattam bármit, nem volt hajlandó bilire ülni, még a közelébe se ment, mintha ördögtől való lett volna. Szűkítő is volt, az sem kellett neki. Belekakilt, pisilt a gatyóba, szólt ha éppen nem láttam az eseményt, öltöztünk és takarítottam. Ez ment itthon nyáron, nem kínoztam a pelussal. Egyébként 2 napig próbáltam a bilit/szűkítőt aztán feladtam. Februári születésű a kisfiam, előtte novemberbe szólt, tehát 3. szülinapja előtt 3 hónappal, hogy kakilnia kell, de a WC-be szeretne. Onnantól nem kellett pelus nappalra, 2 hét múlva nem kellett nappali alváshoz sem,a nappali pelus elhagyásától 2 hétre elhagyta az éjjeli pelust. Tehát 1 hónapa alatt elhagytuk teljesen a pelust, az ő tempójában, nem erőltetve semmit. Nem kell siettetni, senkire nem kell hallgatni. Én is hallgattam, hogy de hát már mindjárt 3 éves, már szobatisztának kellene lennie. Én ekkor visszakérdeztem, hogy miért is, meg a másik én veszem neki a pelust, nem ő.
2014. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!