Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves kislányom nem akar...

3 éves kislányom nem akar kakilni a bilibe, sír, hisztizik és közben mondja hogy nagyon kell neki, mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta fennáll a probléma, de enyhébb formában. Nem erőltettük rá a bilire soha, ha nem akart, de azért amikor már 4-5 napja nem volt széklete, akkor kicsit "rámenősebbek" lettünk, és általában olyankor sikerült is produkálni.

De most nagyon el vagyok kenődve, mert olyan hisztéria rohamot kapott kb egy órával ezelőtt, amilyet még soha nem láttam. Visítva kiabált, hogy nagyon kell kakilni, és közben szorította össze a lábát, nem tudtam rávenni hogy üljön a bilire, próbáltam szép szóval és erőteljesebben is, de nem ment. Most már alszik. Szóval azt hiszem, nagyon nem jó úton haladunk, mit tegyek, volt valakinek hasonló problémája?


2014. jún. 4. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szeretne? A bili nem szimpi? Pelusba, vagy WC-be kakilna? Vagy szorulásos és egy rossz élmény miatt (fájt a kakilás) nem akar kakilni?

Ha az első, akkor ne erőltesd a bilit, ajánld fel a bilit, végső soron a pelenkát.

Ha az utóbbi, akkor a székrekedést kezelni kell. De addig is, amíg kitapasztaljátok a leghatásosabb módszert segíts a lányodnak a kakilásban. A kisfiamnak is volt egy szorulásos időszaka én azt csináltam, hogy leültem vele szemben, amíg ő a bilin ült. Átöleltem és mondtam, hogy segítek neki, nyomjunk együtt, úgy könnyebb lesz. Közben folyamatosan mondtam neki, hogy minden rendben van és nagyon ügyesen csinálja.Sírdogált szegénykém, de legalább kakilt.

2014. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*ajánld fel a WC-t. Bocsi, elírtam.
2014. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
3 évesnek már nem bili jár. Vegyél szűkítőt és bírd rá, hogy a WC-t használja.
2014. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erőltetni semmiféleképpen ne erőltesd. Kérdezd meg tőle, hogy miért nem szeretne bilizni? Egyetértek az első válaszolóval, lehet hogy fáj neki. Több rostos kellene neki, lehet hogy könnyebben menne neki a kaklilás és nem ellenkezne ellene.
2014. jún. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg glicerines kúp és vastag vazelines kenegetés után együtt kakilhattok akár bilin, akár pelusba, vagy wc-n, de legyél ott, és érezze, hogy nincs vele semmi baj, nem haragszol, mással is megesett már ez. Nagyon figyelj most a kicsi lelkére, nagyon visszavetheti ez a szobatisztaságot, ha rosszul kezeled.
2014. jún. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a széklet vissza tartás gyakori probléma,kérdés miért alakult ki? Szorong valamitől vagy rossz élmény érte? pl.kicsípte a popsiját,nehezen kakil,keményet stb.

Elsősorban lágyítani kell a székletet,sok rost,kevés édesség,kevés krumpli,k,2 naponta 2 deci cukros kamilla tea nálunk sokat segített.Ha nagyon muszáj akkor glicerines kúp.


A legfontosabb,hogy nem szabad erőltetni,minél jobban erőlteted,annál jobban gátolod.Nem kell nagy ügyet csapni az egész wczésből,mert ez természetes dolog,kezeld úgy.Kiabálni,megszidni,erőltetni nem szabad.

Nálunk bevált az,hogy eltereltem valami érdekessel pl:

"Kakilni kell? Gyere gyorsan,közben súgok valamit"

Wcre raktam,ő meg persze izgatott volt,hogy mit súgok,mondom kakilj gyorsan,és mondom,és kakált.

Vagy ha ott volt valaki,akkor mondtam: "gyere kakiljunk,utána meg mi leszünk a farkasok és megijesszük mamát" Ha produkált akkor nem volt felhajtás,megtöröltem,mentünk.Szép lassan,fokról-fokra alakult ki az hogy most már szól,és kakil,de nagy néha még most is látom rajta,hogy benne van az,hogy inkább ne.

Nálunk egy betegség hozta ki,de ismerek olyat aki megjegyezte a gyereknek,hogy "de büdit kakáltál" és onnantól kezdve ordítva tartotta vissza egy hétig is.


Ha nagyon nem működik semmi akkor gyerekpszichológus.Olvass utána a neten sajnos nagyon gyakori ez a probléma.

2014. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igazából tényleg nem érzem úgy, hogy erőltetnénk, ebből is látszik hogy csak a 3-4-5. nap után kezdünk pánikolni és igaz akkor már kicsit erőltetjük. Hashajtót is vettünk de még nem adtam neki belőle, nem szeretném hogy rászokjon, az tényleg az utolsó utáni esetre van, bár ma beadtam volna már neki szívem szerint de rögtön elaludt miután kiverte a hisztit.


Ó, szívesen átölelném én mikor leült a bilire, de most épp az volt a gond hogy még leülni se volt hajlandó, csak szorította össze a lábait és visított :-( borzalmas volt. Wc szűkítőt nem igazán szereti, néha pisiléskor az használja de inkább a bili...Pelust már szinte csak alváshoz hord, de már hónapok óta nem kakilt bele.


Sajnos most nem sikerült megőriznem a nyugalmamat, ettől is tartok, hogy ez most nyomot hagyott a kicsi lelkében...

2014. jún. 4. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

3 éves könyörgöm, valamit csak mond mi kifogása a bili/kakilás ellen, olyan nincs, hogy csak úgy. Ha felkelt beszélgessetek el erről, mutasd meg, hogy anya, apa is a wc-re megy, és semmi baj nem történik.

Ha pedig az a probléma, hogy fájdalmas a kakilás az étrenden kell változtatni, növelni kell a rost és folyadékbevitelt.

2014. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vegyel a kedvenc mesefigurajaval wc szukitot.hogy kedve legyen raulni.es amikor raul kosd le valamivel a figyelmet.pl add oda a kedvenc jatekat vagy egy kis mesekonyvet a kezebe stb.elijesztettetek amikor eroltettetek neki a bilit.probald meg kedvesen es jutalmazd meg ha ugyes
2014. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!