Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szeptemberben 3 éves lesz a...

Szeptemberben 3 éves lesz a kislányom, fel is vették az óvodába, de tiltakozik a szobatisztaság ellen. Állandóan azt kiabálja, hogy csomagolj be! Mitévő lehetünk?

Figyelt kérdés

2014. jún. 13. 20:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy a kényszer nagy úr, de szerintem az enyémek abszolút nem zavartatják magukat. Elnézik nekem is, hogy mosom utánuk a ruhájukat, úgy elnézik a dadának is. Az az érdekes, hogy a nővére nem volt agyilag még ott, de boldogan bilizgetett. Ő viszont érti, érzi, mit csinál, és csak azért se. Már vettem gagyibb pelust is, hátha azt megutálja, de nem. Egyébként fel sem tételeztem, hogy bárki közülünk lepontozgatnak, egyszerűen csak betévedt Miss Kib...ó válaszolgatás nélkül.
2014. jún. 14. 09:16
 12/13 anonim ***** válasza:
Már nem kötelező az ovikban.
2014. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

Az enyém augusztusban lesz 3 éves, és kb. 1-1,5 hónapja szobatiszta.

Ő is bilizgetett, bejárt hozzám a wc-re, de kifejezetten a pelenka mellett volt, nem is akarta a bugyit egy időben, mert tudta, hogy a bugyi vmilyen szinten felelősség...

Egy pillanatról ment a másikra: valahogyan sikerült ráimádkoznom a bugyit, azt ígérve, hogy minden siker után kap 1-1 gumimacit... :-) Ennek megörült, és csak fél napig volt eszében, másnap már nem is kérte a jutalmat. Pár napig még eszébe jutott, hogy neki pelenka kell, de sikerült a bugyit ráadnom, és akkor már ő is tudta, hogy a bilibe kell pisilnie, és nem a bugyiba, érezte a helyzet komolyságát. :-) Az első héten volt pár baleset, de azóta nem volt. Szóval valami jutalmat ígérnék, ami apróság, és többször is adható egy nap.

Nálam egyelőre az ágytisztaság a téma most, mert éjszaka mindig pisis a pelenkája, és bár tudom, hogy az várhat még, de a délutáni alvás alatt is száraznak kellene maradnia. Viszont nem nagyon alszik napközben, nem tudom, hogyan "tesztelhetném"...

2014. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!