Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van értelme így a szobatisztas...

Van értelme így a szobatisztaságnak?

Figyelt kérdés

Lassan 22 hónapos a lányom, ahogy bejött a nagy meleg levettem róla a pelust, persze mindenhová pisilt. 4 napja azonban, ahogy felkel akkor rögtön venné le a pelust, ül a bilire, és sikerült is ideáig mindig bele pisilni, ma reggel kakilni is. Ha szólok neki, jön és általában bele is pisil, de délután nem említettem így kétszer be is pisilt :( Délután száraz pelenkával ébredt.

Folytassuk így, kialakul nála megfelelően, vagy ezzel csak ártok,h a ráültetem. Bár nem hinném,hogy mindig időben találom el, hogy mikor is kell neki pisilnie :)


2014. jún. 18. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
igen,csak így lehet.Főleg,hogy már ő is akarja. Mindig dícsérd,és többször kérdezd.
2014. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem a kétségeidet. Az én lányom 2 éves volt, amikor "anyósi nyomásra" 2 napig levettem róla a pelust. Úton-útfélen bepisilt, bilire nem akart ülni. 2 nap kínlódás után be is fejeztük ezt a módszert. Eltelt néhány hónap, néha előhozakodtam a bilivel, de nem igazán volt "produkció". Aztán egy reggel, szinte pontosan 2,5 évesen, ébredéskor közölte velem, hogy: "Anya, már kivagyok nőve nagyra, vedd le a pelust, nem kell!"

És innentől szobatiszta lett nappalra, azt hiszem, két alkalommal fordult elő baleset. Éjjeli szobatiszta 4 hónap múlva lett, szintén teljesen magától.

Szóval szerintem az erőlködés csak felesleges idegeskedés, ha megérik rá, akkor majd szobatiszta lesz, ha meg nem, akkor fejre is állhatunk... :)

Viszont a te eseted azért más, hiszen benne van érdeklődés, és szívesen ül a bilire.

A pelus levételt én értelmetlennek tartom, csak magadnak csinálsz takarítanivalót, neki meg lehet, hogy visszaveszi a kedvét az egésztől a lábán folyó pisi...

De a gyakori bilire ültetés -amennyiben szívesen teszi!!!- mindenképp jó.

Minden jót nektek!

2014. jún. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!