Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Előbb ágytiszta, mint szobatis...

Előbb ágytiszta, mint szobatiszta?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves lesz ősszel. Hetek óta már teljesen száraz a pelenkája reggelente, utóbbi időkben nem is adok rá pelust alváshoz, nincs is baleset. Ki merem jelenteni: ágytiszta. Ugyanakkor napközben nem szól, ha pisilni kell. Reggel, ébredés után viszem vécére, ott ülünk egy-másfél órát, beszélgetünk, énekelünk, de semmi eredmény. Ha ilyenkor visszaadom rá a pelust, rögtön pisil. Ha nem adom rá a pelust, tartogatja tovább, ameddig csak tudja, majd bepisil. Hiába ültetem többszször vécére, semmi, csak a bugyiba megy minden. A bilire rá se hajlandó ülni.Összesen kétszer sikerült vécébe pisilni egy hónap alatt, egyszer véletlenül, egyszer pedig útközben, mondta, hogy pisilni kell, rohantunk haza, ráültettem, és csorgott is. Reménykedtem, higy talán megtört a jég, de nem. Mivel ösztönözhetném?

2014. jún. 24. 23:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Hm. Senki gyermeke nem csinálta még így,rossz sorrendben, mint az enyém? Akkor ő tényleg fordítva van bekötve, ahogy a gyerekorvosunk egyszer tréfásan Megjegyezte.
2014. jún. 25. 09:40
 2/4 anonim válasza:

Három éves, szerintem beszélgetni kellene vele sokat erről, hiszen már az eszével is érti. nyilván valami pszichés blokk van neki, ha a pelusba rögtön pisil, akkor érzi az ingert, csak nem tudja, hova kellene tenni.

Ajánlom különben a Bilikönyvet [link]

2014. jún. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem rossz sorrend. Mások a gyerekek. Ha éjjel száraz és nappal nem, akkor egyszerűen arról van szó, hogy testileg érett rá, de nem érdekli. Nekem mindkét gyerekemmel így volt, barátnőmnél szintén.

Szerintem egyszerűen jutalmazással ösztönözd. Hiszen képes rá, csak nem akarja.

2014. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia kérdező,hogyan alakultak a dolgok azota?én most fiammal szenvedek,ő sem pisil soha be éjjel vagy délutáni alvásnál de napközben nem hajlano pisilni sajnos és vissza is tartja ameddig birja aztán végül csak becsorog,keezdek kikészülni idegileg no nem a takaritás miatt hanem félek hogy szervi baja lesz attol hogy ennyire vissza tartja
2015. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!