Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek orvosi eset? A...

Szerintetek orvosi eset? A játszóházban egy 4 éves kisfiú összepisilte magát.

Figyelt kérdés

Voltunk délelőtt játszóházban a 3 éves lányommal, és egy 4 éves kisfiút otthagyott az anyja. Egy óra elteltével totál összepisilte magát, de még a zoknija is pisis lett....

Elgondolkodtam, hogy vajon ez normális? Vagy komoly gondjai lehetnek?

Mert az én lányom már két éves kora előtt pikk-pakk szobatiszta lett, még baleset sem fordult elő nagyon régóta.



2014. jún. 25. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen idős korban is normális ez, talán félt egyedül. Nem lehet tudni, mi van a háttérben. Szorongás is lehet, nem csak testi dolog.
2014. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2014. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyja otthagyta, akkor nem annyira durva dolog ez. De közel sem orvosi eset. Ha félt, bepánikolt, ez teljesen elfogadható reakció. Az én lányom is 4 éves, kinézem belőle hogy pánikhelyzetben bepisilne, pedig semmi mentális gondja nincs.
2014. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már! Tudod, hogy bele tud feledkezni egy 4 éves még a játékba? Szerintem ebből az egy esetből, egy vadidegen gyerekkel kapcsolatban az ég világon semmit nem lehet leszűrni. Pláne nem, hogy kóros lenne...

Egész biztos majd a te kislányoddal is történni fog még 1-2 hasonló baleset.

2014. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A teljes szobatisztaság 5 éves korra alakul ki, nem, nem orvosi eset. Valóban nem tudjuk mi lehetett az oka, valószínűleg nem érezte magát biztonságban, ez nem akkora probléma, hogy egyszer bepisilt. Honnan tudod mi van a háttérben?

Amúgy meg dicsekedni nem szép dolog, úgy látom te csak azért jöttél ide.

2014. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem orvosi eset.

Egy 4 éves gyerekről beszélünk, nem egy 14 évesről. Egy 4 éves gyerek még azért nem 10 éve szobatiszta, hogy ne eshessen meg vele egyszer mondjuk, hogy becsurog. Az is lehet, hogy lelkileg nem viselte jól, hogy anyukája otthagyta a játszóházba, lehet furcsa, idegen volt neki a hely, vagy szimplán arról van szó, hogy a gyerek annyira belefeledkezett a játékba, hogy nem érdekelte különösebben, hogy elmenjen a wc-re. Vagy esetleg mivel otthagyta anyukája és mondjuk korábban nem voltak még ott, nem is tudta, hogy hol van a wc és megkérdezni még nem merte.

Szóval azért ezek alapján nem mondanám, hogy ez orvosi eset lenne!

És kérdező attól, hogy 2 éves kora óta szobatiszta a lányod, most még csak 3 éves, nem tudhatod, hogy neki nem lesz-e majd még balesete, akár holnap, akár fél év múlva...

Képzeld, az én fiam is 1 éve már szobatiszta, de mikor bekerült az oviba, nála is egyszer előfordult baleset. Vagy azóta volt már, hogy annyira eljátszott, hogy nem ment időben a bilihez, wc-hez és egyszer becsurgott. Ez bármelyik gyerekkel előfordul!

2014. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Idegen helyen volt a kisfiu.A lányom is 4 éves, s most az utolsó héten totál uj ovonénikkel,a dadus és fejlesztő pedagógus azonos volt a csoportban.s ő alvás alatt összepisilte magát. De nem volt egyedül vele.Előfordul... Egy alkaloml ne itélj el másokat. Lehet csak wcre ment el az anyuja,vagyajándékot venni,nem tudhatod..
2014. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaj, én nem akartam dicsekedni, csupán ezt tapasztaltam eddig. Valójában még bele sem gondoltam, hogy mi lesz később az én lányommal is. Csak elgondolkodtam, hogy én mit tennék az anyuka helyében, és elsőre nem az jutott eszembe, hogy ez normális lenne. Azt hiszem, utánanézek ennek a dolognak, mert teljesen mást gondoltam egy ilyen eset láttán...
2014. jún. 25. 13:56
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott hagyta az anyja? Mégis kinek szólt volna Szegény , hogy pisilnie kell? Amúgy sztem előfordulhat , a fiam 3,5 éves, ha nagyon belemerül a játékba néha az utolsó utáni pillanatban indul pisilni. :-(
2014. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam 4 éves. 1 hónapja műtötték és mikor hozták ki a műtőből,már félig ébren volt és bepisilt, vajon miért?

Pedig előtte is pisilt és éjfél óta nem ivott semmit. Most vittem volna ezért orvoshoz?

2014. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!