Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor lett szobatiszta a...

Mikor lett szobatiszta a kislányod?

Figyelt kérdés
Júniusban volt 2 éves a kislányom, de egyenlőre fényévekre vagyunk a szobatisztaságtól. Nem erőltetem, hiszen ha azt mondja nem ül rá a bilire, akkor annyiban is hagyom a dolgot. (Rá szokott ülni, de eredmény nincs. Pár hónapja volt, hogy belepisilt többször is, de azóta sem.) A múltkor adtam rá kisbugyit, de egyszer belekakilt, egyszer meg belepisilt. Szerintem ebből idén már nem lesz semmi. Szerintetek is hagyjam, majd megérik rá? Majd jövő tavasszal, nyáron térjünk vissza rá? Óvoda kezdésig (jövő szeptember), még akkor is lesz ideje szobatisztává válni?

2014. júl. 11. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Az én lányom májusi, amikor betöltötte volna a három évet abban az évben februárban lett szibatiszta magától, addig hallani sem akart még arról sem, hogy levegyem a pelenkát. Egyi kreggel magától mondta, hogy mától nem kelle pelenka. a nappali alváshoz sem kellett. Sem itthon, sem az oviban nem volt baleset.
2014. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ráhagyni,hogy magától szokjon le.Nem muszály várni jövőre,néha lehet tőle kérdezni,h akar e bilizni.
2014. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
15%

hát igazából mi nagyon naturisták vagyunk és természethívők ezért otthon sem adtunk rá se pelust se semmi ilyesmit amikor már mászott néha ide-oda pottyantott természetesen feltakarítottuk viszont vannak cicáink is és a kos buta kifigyelte mit csináltak és ő is az alomba járt egy idő után

aztán később megértette hogy mi a wc-re és nagyon könnyen használta a bilit magától jött rá végülis

2014. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
a kos buta nem értem mit jelent a mondatban, de most komolyan a gyerek járt az alomba? MEgáll az eszem.
2014. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rájöttem, kis buta akart lenni?
2014. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
elírtam "kis buta" akart lenni igen utána oda járkált az alomhoz megmondom őszintén annyira nem zavart legalább egy helyen volt minden
2014. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Júliusban töltötte a 3. évét, júniusban már viszonylag megbízhatóan szobatiszta volt, szeptembertől ment oviba. Ott csak egyszer történt baleset az első héten.
2014. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Nappalra 2,5 évesen lett szobatiszta, 3 évesen nappali alváshoz, éjszakára stabilan 3,5 évesen.


Hagyjad még. 2 évesen az én lánykám, ha bugyiba volt, oda pisilt ahol állt :-). Én visszaadtam rá a pelenkát és vártam. Simán szobatiszta lehet akár 2-3 hét alatt, ne aggódj :-)

2014. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Augusztus 22-én lesz 3 éves a lányom, és március óta szobatiszta, szinte egyik napról a másikra jött rá magától, és Ő döntötte el, hogy ez már menni fog, és alvásnál sem kell. Szóval ráértek még!
2014. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Egyedül az alomba vécézős válaszon pislogtam nagyokat. Most ezt komolyan írtad kedves válaszoló? Szerintem kicsit durva, hogy a gyereked, meg az állatok egy helyre jártak elintézni a dolgukat. Pfff.... Még mindig nem tértem magamhoz!

Mindegy, a lényeg nem erőltetem nála, mert tényleg annyira nem érdekli még, hogy csak ártanék vele. Akkor figyelmen kívül hagyom, az ilyen 1,5 évesen szobatiszta lett a gyerekem megjegyzéseket. Mindennek megvan a maga ideje. :)

2014. júl. 12. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!